Zielona kawa – skąd moda?

Dodane 05 czerwca 2014

Od pewnego czasu głośno jest o zielonej kawie. Czym różni się od czarnej? Jakie ma właściwości? Dlaczego tak chętnie sięgają po nią konsumenci?

Kawa, o której jest mowa powstaje z ziaren, których obróbka kończy się przed procesem palenia. Dzięki temu posiada więcej substancji odżywczych. Od kawy czarnej różni się przede wszystkim smakiem. Ponadto jest mniej aromatyczna i ma silne działania prozdrowotne. Mimo wszystko jednak posiada taką samą ilość kofeiny, dzięki czemu jej działanie pobudzające jest takie same jak u kawy czarnej.

zielona kawa

Ponadto zielona kawa bogata jest w wiele składników aktywnych, które mają dobroczynne działanie dla organizmu. Kluczowym jest kwas chlorogenowy, odpowiedzialny za obniżenie wchłania cukru i właściwy metabolizm. Najchętniej sięgają po nią osoby odchudzające się. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż regularnie jej spożywanie pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

Do innych właściwości zielonej kawy zaliczamy:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwwirusowe,
  • przeciwgrzybiczne,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwmiażdżycowe,
  • i wiele innych.

Co więcej podobnie jak zielona herbata jest również antyoksydantem. Wpływa to korzystnie na pracę umysłu, pamięć i koncentrację.

 

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno