Zegarek Garmin Fenix – zalety i korzyści z użytkowania

Dodane 20 listopada 2018

Zegarki dla osób uprawiających sport są coraz częstszym gadżetem, bez którego wielu ludzi przestało wyobrażać sobie codzienny trening. Stanowi on doskonałe narzędzie monitorujące codzienną aktywność, łącznie z jakością snu oraz ilością spożytych kalorii. Nie jest to bez znaczenia zwłaszcza dla osób, które działają według precyzyjnie zaplanowanego planu treningowego. Jednym z najdroższych, a zarazem najbardziej wszechstronnych urządzeń tego typu, które są dostępne na naszym rynku, jest zegarek Garmin Fenix.

Wszechstronność Garmin Fenix

Niewątpliwą zaletą zegarka jest jego szybkie działanie – nieco poprawia to dość złą opinię, jaką w tym zakresie stworzył poprzedni model. Trzecia wersja popularnego urządzenia monitoruje praktycznie wszystkie rodzaje aktywności – od biegania, poprzez pływanie, aż do gry w golfa. Dodatkowo użytkownik ma możliwość tworzenia własnych dyscyplin. Kolejna dużą zaletą jest możliwość dołączania własnych dyscyplin, takich jak np. trekking w górach.

Kobieta w górach z Garmin Fenix

Funkcje Garmin Fenix

Podobnie jak poprzednie wersje, Garmin Fenix ma mnóstwo przydatnych funkcji. Jedna z nich jest pomiar ciśnienia atmosferycznego. Jest to bardzo praktyczne dla osób wrażliwych na zmianę pogody i pomaga zaplanować precyzyjnie wykonywaną aktywność. Poza tym zegarek monitoruje nasz sen oraz kroki. Producent umożliwił nam poszerzanie zakresu działania zegarka  również na inne obszary, przy pomocy aplikacji Garmin Connect.

Producent przygotował prawdziwa gratkę dla osób lubiących spersonalizowane gadżety – istnieje możliwość customizacji zegarka, zarówno w sferze jego wyglądu, jak i funkcjonalności. Sklep gps.lodz.pl pomoże spersonalizować twój zegarek Garmin Fenix

Pływanie z zegarkiem Garmin Fenix

Dla osób pływających wyczynowo, szczególnie ważne jest precyzyjne mierzenie długości. Wówczas możliwe jest monitorowanie postępów. Garmin Fenix praktycznie się nie myli, co jest bardzo motywujące dla tych, którzy lubią widzieć swoje postępy w pewnej skali.

Pływanie z Garmin Fenix

Funkcje nawigacyjne

Możliwe jest wgrywanie tras stworzonych w aplikacji Garmina. Nawigujemy je za pomocą kompasu. Poza tym GPS prowadzi nas bardzo precyzyjnie, dokładnie przeliczając przebyte kilometry. Kolorowy wyświetlacz znacznie ułatwia odczyt interesujących nas danych. Niestety, w trzeciej wersji zegarka nie ma możliwości wgrywania map, które można było wgrać do poprzedniej wersji.

Łączność z telefonem

Smartwatch Garmin Fenix umożliwia odbieranie powiadomień z telefonu, odczytywanie wiadomości, a także sterowanie muzyką. Zegarek wyposażony jest w łącze Bluetooth, za sprawą którego możemy wykonywać wszystkie te czynności.

Użytkownicy iPhone’ów nie muszą obawiać się o kompatybilność z ich sprzętem. Powstała aplikacja Garmin Connect Mobile, z której mogą korzystać również użytkownicy systemu iOS.  Dzięki aplikacji możemy zgrywać nasze treningi z zegarka, monitorować nasze dotychczasowe aktywności i dane i co ciekawe – korzystać z funkcji społecznościowych, co pozwala nam na uczestniczenie w rywalizacjach.

Garmin Fenix kompatybilny z smartfonami

Łączność z komputerem

Zegarek może łączyć się z komputerem za pomocą aplikacji Garmin Connect, ponieważ ma wbudowany moduł WiFi. Możemy skonfigurować Fenixa w taki sposób, by możliwa była synchronizacja za pomocą naszej domowej sieci. Wówczas nie musimy zgrywać treningów przez telefon, bo możemy wysłać je bezpośrednio do routera.

Design

Na uwagę zasługuje również wygląd zegarka, który jest niezwykle elegancki, pomimo ilości funkcji/ Kolorowy wyświetlacz i okrągła koperta czynią zegarek eleganckim i interesującym dodatkiem, który z pewnością nada charakteru całej stylizacji. Ciemny kolor sprawia, że smartwatch pasuje do każdego zestawienia kolorystycznego. Poza tym minimalistyczny zegarek przywodzi na myśl klasyczne modele, które noszone są do eleganckich strojów. Niewielka ilość pokręteł i przycisków sprawia, że smartwatch nie wygląda na ciężki i będzie pasował do osób o dość wąskich nadgarstkach.

Elegancki Garmin Fenix

Podsumowanie

Warto wskazać również ogromną zaletę zegarka, jaką jest jego intuicyjna obsługa. Pomimo ogromu funkcji, zegarek wydaje się być bardzo prostym urządzeniem nawet dla osób, które nie są zbyt zaawansowane technologicznie. Warto zauważyć, że każdą z funkcji można zmienić, skonfigurować oraz spersonalizować. To sprzęt, który pozwoli precyzyjnie zaplanować trening. Zaletą urządzenia jest również to, że przypomina ono o konieczności ruchu. Również w trakcie biegania, kiedy zaczynamy zwalniać, zegarek przypomina nam o utrzymaniu stałego tempa. To niezwykle przyjazne użytkownikowi urządzenie, które zachęca do codziennej aktywności.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno