Zastosowanie Kostki Brukowej Na Tarasie

Dodane 24 czerwca 2016

Jak się okazuje, coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób aranżujących swój dom i jego najbliższe otoczenie, jest obecnie kładzenie płyt betonowych lub kostki brukowej na tarasach i balkonach.

Jak wykorzystać brukarstwo?

Ciekawe pomysły na ułożenie kostki brukowej sprawdzają się już nie tylko w przydomowych ogrodach, obok altan czy oczek wodnych, ale również na tarasach, będących przecież miejscem rodzinnych spotkań i zasłużonego odpoczynku na świeżym powietrzu. Aby więc wprowadzić na taras ciekawy klimat za pomocą efektownie ułożonej kostki czy płyty, polecamy wykorzystanie naszych sugestii i podpowiedzi.

Brukarstwo - układanie kostki brukowej

Obecnie na rynku znajdziemy cały szereg najróżniejszych modeli kostki i płyt, przeznaczonych do położenia na tarasie. Znajdziemy wśród nich zarówno klasyczne modele z betonu o gładkiej i jednolitej strukturze, jak i imitacje naturalnego kamienia, granitu czy drewna. W niektórych fragmentach tarasu lub placu pośrodku ogrodu użyć możemy też płyt z otworami na trawnik.

Ciekawym rozwiązaniem będzie także użycie na tarasie charakterystycznych krawężników lub wręcz murków, na przykład z betonowych kołeczków, przypominających drewniane paliki czy kostki w kształcie nieregularnego kamienia. Co więcej, różnorodne materiały możemy dowolnie ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalne kompozycje. Również w przypadku zapotrzebowania na określony rodzaj płyty czy kostki na balkon, możemy zlecić wykonanie na zamówienie pożądanego wymiaru, koloru lub kształtu.

Na balkon doskonale nadają się różnego rodzaju motywy roślinne, takie jak liście czy zawijasy i spirale z kostki o chropowatej faktury. Na większe przestrzenie polecamy też efektowne rozety i wielobarwne kwiaty czy stylowe szachownice. Z powodzeniem możemy na balkonie ułożyć kostkę po skosie lub w nieregularnych odstępach, które następnie wysypiemy drobnymi kamyczkami, żwirkiem lub piaskiem.

Aby podkreślić kolorystykę tarasowej czy balkonowej podłogi, polecamy wykorzystanie różnokolorowych elementów, nawiązujących do odcienia ścian domu czy mebli. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów i kształtów, ponieważ korzystniej będzie wykonać delikatny i elegancki motyw, tym bardziej, że taras może stanowić również bardzo reprezentacyjną część domu, przeznaczoną dla gości. Warto wykorzystać profesjonalną firmę jeżeli zależy nam na dobrym efekcie, my proponujemy brukarstwo Dominik-Bruk z Płocka

Kostka w garażu i na podjeździe

Obecnie wiele osób decyduje się na położenie kostki brukowej nie tylko na przydomowym podjeździe, ale również w garażu. Jakie rodzaje kostki brukowej producenci polecają do tego celu najbardziej?

Pragnąc ułożyć równą powierzchnię z kostki brukowej o znacznym metrażu, należy odpowiednio przygotować grunt i zaplanować projekt ułożenia. nie należy zapominać o niezbędnych spadach i korygować kąty i krawędzie. O samym procesie przygotowawczym, jak i o kładzeniu poszczególnych elementów kostki pisaliśmy już w poprzednim artykule – “Porady dla układających kostkę brukową”.

Brukarstwo

Wybierając jednakże funkcjonalną i trwałą kostkę na podjazd lub do garażu, należy pamiętać ponadto o wybraniu odpowiedniego modelu o znacznej grubości, nawet powyżej 10 centymetrów. Powierzchnia wykonana z tak grubej kostki wytrzyma znaczne obciążenia, spowodowane przez pojazdy długo stojące na podjeździe i przemieszczające się po nim. Cieńsza kostka brukowa po kilku latach może znacznie głębiej osiąść w gruncie i wypaczyć się w bardziej eksploatowanych miejscach, dlatego tez jej użycie polecamy w miejscach mniej obciążonych, na przykład w ogrodzie.

Do wykonania podjazdu z kostki brukowej najkorzystniej będzie tez użyć eleganckich i stonowanych odcieni oraz klasycznych dekoracji, jak na przykład mocniejszych elementów pod fragmenty, na których powstawać mogą koleiny lub uniwersalnych kół bądź spirali. Pamiętajmy również, aby dobrać odpowiednią gamę kolorystyczną, najlepiej nawiązując do koloru ścian domu, garażu czy ogrodzenia.

W celu wyłożenia kostką brukową garażu polecamy z kolei kostkę o ciemniejszej barwie, dodatkowo odporną na zabrudzenia. Jeśli lubimy od czasu do czasu majsterkować przy samochodzie, powinniśmy liczyć się z możliwymi zanieczyszczeniami brukowej powierzchni przez różnego rodzaju oleje i smary. Poważne zabrudzenia uda nam się usunąć wyłącznie za pomocą silnych środków, takich jak choćby kwas solny.

Do garażu polecamy również praktyczne płyty betonowe, stosowane również do wykładania tarasów i balkonów. Na jednolitej, w miarę gładkiej powierzchni zanieczyszczenia i paprochy nie będą zbierały się w maleńkich szczelinach, zaś zabrudzenia łatwiej usuniemy, spłukując je na przykład wodą pod ciśnieniem.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno