Zakup bramy garażowej – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dodane 22 czerwca 2020

Garaż to obecnie standard – trudno wyobrazić sobie bez niego jakikolwiek dom jednorodzinny lub posiadłość. Nic dziwnego, bowiem jego posiadanie oznacza wiele udogodnień, a przede wszystkim umożliwia bezpieczne przechowywanie samochodu. Dzięki niemu latem nie musimy wsiadać do nagrzanego samochodu, zaś zimą odpuszczamy sobie żmudne skrobanie szyb. Ponadto nasze auto otrzymuje skuteczną ochronę przed deszczem i gradem. Ogólnie przechowywanie samochodu w garażu jest gwarancją bezpieczeństwa. Aby jednak budynek ten mógł skutecznie spełniać swoją rolę konieczne będzie wyposażenie go dodatkowo w bramę garażową.

Na jaki typ bramy garażowej się zdecydować?

Zanim podejmiemy decyzję o tym jaki rodzaj bramy zakupimy, to powinniśmy ustalić kilka innych, istotniejszych kwestii, dzięki którym unikniemy dodatkowych kosztów oraz komplikacji, na przykład przy montażu.

Konieczne będzie więc przede wszystkim zwrócenie uwagi na wysokość nadproża (jest to miejsce od krańca górnego otworu do sufitu garażu) – powinna wynosić ona nie mniej i nie więcej jak 210 mm. Dzięki temu bramę będzie można użytkować zarówno ręcznie, jak i automatycznie, nie powodując tym samym żadnych komplikacji.

 

bramy garażowe wałbrzych

 

Istotna będzie również wysokość bocznych, wewnętrznych przestrzeni od krawędzi otworu wjazdowego do ścian garażu. W tym przypadku minimalna szerokość będzie wynosić 100 mm.

Jeżeli jednak zależy nam na zamontowaniu bramy automatycznej, to musimy pamiętać o tym, że długość garażu nie może być mniejsza niż 3,3 m. Minimalna szerokość bramy zaś to 2,4 – 2,5 m, zaś jej wysokość to 2.4 m.

 

bramy garażowe dolnoślaskie

Kwestie estetyczne

O nich również nie powinniśmy zapominać. Warto dopasować bramę do stylu naszego domu, podjazdu oraz do kolorystyki elewacji i dachówek. Estetyczny wygląd garażu z pewnością wpłynie na nasze zadowolenie oraz sprawi, że nasze podwórko nabierze niepowtarzalnego charakteru i klasy.

Kwestie cenowe

Z pewnością dla większości to właśnie one odgrywają najważniejszą rolę, jednak nie powinno tak być. Zdecydowanie lepiej jest bowiem wydać parę złotych więcej, aby później móc cieszyć się niezawodnością naszej bramy, komfortem użytkowania oraz estetyką. Wysokiej klasy i jakości brama garażowa to pewna, przyszłościowa inwestycja.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy, będącej cenionym producentem bram garażowych z Wałbrzycha. W ofercie firmy znaleźć można również wysokiej jakości automatykę i stolarkę.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno