Kategoria: Zdrowie

Wypożyczalnie sprzętu medycznego – dlaczego warto?

Dodane 12 czerwca 2018

Zarówno drobne urazy i tymczasowe kontuzje, jak i trudniejsze do wyleczenia złamania czy przewlekłe choroby mogą być przyczyną konieczności stosowania różnego rodzaju sprzętu medycznego. Choć rynek tego typu produktów stale się powiększa i pacjenci mogą z powodzeniem nabyć na własność kule, łóżka rehabilitacyjne, stacjonarne rowery czy wózki inwalidzkie, prawdą jest że w wielu przypadkach zakup taki jest całkowicie nieopłacalny.

Wiele urazów i przypadłości wymaga czasowej rehabilitacji, po której drogi sprzęt medyczny stałby się zupełnie zbędny. Na szczęście dla osób chorujących na rynku pojawia się dziś coraz więcej wypożyczalni sprzętu medycznego, które oferują dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów „od ręki”. Jak działają i kiedy warto korzystać z ich pomocy?

Jak działają wypożyczalnie sprzętu medycznego?

Właściwie w każdym większym mieście polski działa dziś co najmniej jedna wypożyczalnia sprzętu medycznego, a część z nich jest prowadzona przez organizacje takie jak Polski Czerwony Krzyż i im podobne organizacje charytatywne. Choć większość z nich pobiera symboliczne opłaty za wynajem sprzętu, większość z nich jest gotowa przyjąć każdy używany element wyposażenia rehabilitacyjnego i medycznego, który w twoim domu już się nie przyda. Ludzie sami chętnie oddają nieużywane już przez nich kule czy łóżka rehabilitacyjne, często w niezwykle dobrym stanie.

Obok wspomnianych organizacji, prowadzeniem wypożyczalni sprzętu zajmują się też coraz częściej firmy prywatne skupiające się na wynajmowaniu profesjonalnych, wysokiej jakości sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych na konkretny okres czasu. W odróżnieniu od wypożyczalni charytatywnych, tu firmy skupiają się przede wszystkim na nieustannej dbałości o bardzo dobry stan techniczny i najwyższą sprawność oferowanych sprzętów. Ceny są wyższe, ale oferta jest też znacznie szersza i łatwiej dostępna.

Jakie sprzęty medyczne można wypożyczać?

lewy-bok-wozka-rehabilitacyjnego

Każdy sprzęt medyczno-rehabilitacyjny nie przeznaczony do jednorazowego użytku może zostać z łatwością wypożyczony na wymagany okres czasu. Pracownicy wypożyczalni zawsze dbają o to, by produkty w ich ofercie były zadbane, dokładnie oczyszczone i gotowe do użytku przez kolejną osobę. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przypadku elementów takich jak łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe czy wózki toaletowe, które również pojawiają się w wielu ofertach wypożyczalni sprzętu medycznego takich jak rehabi-rehabi.pl działająca na terenie Wrocławia.

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

Zakup profesjonalnego sprzętu medycznego wiąże się za każdym razem z dość dużymi wydatkami finansowymi. Biorąc pod uwagę koszty samego leczenia, zależnie od konkretnego urazu, dołożenie do tego kosztów związanych z zakupem kul, wózka inwalidzkiego czy łóżka rehabilitacyjnego może stać się zbyt obciążające dla rodzinnego budżetu. To właśnie tu z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu medycznego, szczególnie poręczne w sytuacjach, gdy słaba kondycja zdrowotna nie będzie w perspektywie trwała bardzo długo.

Jako przykład wystarczy wziąć nogę umieszczoną w gipsie – nawet przy poważniejszych złamaniach konieczność stosowania kul to około 2-3 miesiące. Choć same kule nie są drogie, po powrocie do zdrowia utkną w garażu czy piwnicy być może na stałe. A przecież ich wypożyczenie, nie dość że tańsze, zwalnia cię z konieczności ich zakupu i przechowywania.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego stają się jeszcze bardziej przydatne w wypadkach ciężkich, wymagających domowej opieki medycznej i długiego okresu rekonwalescencji. Choć wielu profesjonalistów zaleca, by w przypadku chorób dłuższych niż rok postawić raczej na zakup sprzętu (nowego bądź używanego), nie wszyscy mogą pozwolić sobie na jednorazowy zakup łóżka rehabilitacyjnego czy drogiego wózka inwalidzkiego. Wynajem jest w tym wypadku jak najbardziej opłacalną i korzystną opcją, szczególnie w wypadku korzystania z usług wypożyczalni oferujących wysokiej jakości nowe sprzęty rehabilitacyjne.

Najważniejszą zaletą wypożyczalni jest niewątpliwie dostęp do wszelkich potrzebnych sprzętów medycznych „od ręki”. W drodze do odzyskania dobrego zdrowia każdy dzień jest na wagę złota, a zakup sprzętu medycznego na własność nie zawsze jest dostępny w miejscu zamieszkania. W wypożyczalni, szczególnie tej z większym asortymentem, wynajem łóżka czy wózka inwalidzkiego jest możliwy w kilka minut, dzięki czemu komfortowy i bezpieczny pobyt w domu po leczeniu szpitalnym nie jest już niemożliwy.

 

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno