Testujemy Agregat FV 14000 E

Dodane 05 października 2015

Agregaty prądotwórcze są coraz popularniejsze w polskich domach. Ich podstawową funkcją jest dostarczenie nam zasilania w sytuacjach, kiedy nie posiadamy w danym momencie dostępu do sieci. Do listy sytuacji należy zaliczyć z pewnością ogólny problem z siecią na przykład podczas awarii, wyjazd do miejsca gdzie urządzany jest kamping, pole budowy czy prace leśne. Wszędzie tam, gdzie nie możemy wpiąć wtyczki urządzenia do kontaktu, potrzebny może a często nawet musi być agregat lub inna nazwa – generator prądotwórczy. Praca agregatu jest raczej prosta i opiera się na przetworzeniu paliwa (benzyna bądź ropa) na energię elektryczną, która może być dostarczona kilku urządzeniom jednocześnie dzięki zastosowaniu różnych wyjść. My do naszego testu wzięliśmy agregat marki Fogo o oznaczeniu FV 14000 E.

FV 14000 E

Jakimi parametrami cechuje się agregat?

Przede wszystkim warto zauważyć bardzo wysoką moc agregatu – przy maksymalnych obrotach silnika (około 3 tys w czasie 60 sekund) silnik jest w stanie wygenerować zasilanie rzędu 13000 Watt (13 kW). Jest to bardzo duża moc, która może umożliwić pracę nawet 10 wiertarkom jednocześnie lub kilkuset komputerom w tym czasie. Tego rodzaju sprzęt swoje zastosowanie znajduje jednak w ciężkiej pracy i do takiej właśnie został zbudowany. Sprzęt jest duży, masywny i ciężki – bez zalanego baku waży aż 150 kilogramów, ciężko zatem samodzielnie go transportować – należy wykonywać to w kilka osób. Agregat wyposażony jest w mocną, trwałą ramą, a sam silnik przymocowany jest to specjalnych poduszek amortyzujących, które sprawiają, że podczas pracy urządzenie nie jest narażone na przypadkowe uszkodzenia. Sprzęt jest dość głośny – 100 decybeli – dlatego zaleca się umieszczenie go w miejscu, w którym nie będzie stanowił problemu dla otoczenia. Agregat FV 14000 E zasilany jest benzyną 95 – tylko i wyłącznie. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 16 litrów, natomiast spalanie to 5 litrów – łatwo zatem obliczyć, że maszyna powinna sprostać wszystkim zadaniom przez 3 godziny z minutami. W ciągu jednej godziny koszt użycia będzie natomiast bliski 25 złotym. Generator posiada wyjście 3 fazowe 32 A, 1 wyjście jednofazowe 32 A oraz dwa wyjścia jednofazowe 16 A.

Należy pamiętać, że tak jak każde inne urządzenia pracujące z benzyną lub ropą, tak i ten agregat wyposażony jest w miskę olejową, która co jakiś czas potrzebuje uzupełniania, warto samodzielnie sprawdzać stan zużycia oleju, natomiast istnieje zaimplementowana możliwość automatycznego wyłącznie agregatu w przypadku braku oleju. Podobnie wygląda sytuacja, gdy temperatura pracy silnika będzie zbyt wysoka – na przykład podczas intensywnego wykorzystywania urządzenia w upały. Co więcej, agregat dokona samodzielnej decyzji o wyłącznie z chwilą, gdy do jego silnika podpięte będą urządzenia potrzebujące więcej niż 13 kW. Agregat od Fogo zaopatrzony jest także w zestaw transportowy oraz zestaw eksploatacyjny. Sprzętu do testów dostarczyła nam firma http://www.agregaty.com.pl – miejsce, w którym możecie kupić agregaty stacjonarne, przenośne oraz do traktorów.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno