Tablica do hali sportowej

Dodane 31 lipca 2015

Dobra hala sportowa to ważny obiekt w każdym mieście. W mniejszych miejscowościach często mieszczą się przy szkołach, pełniąc funkcje szkolnej hali do zajęć z wychowania fizycznego oraz do większych uroczystości. W dużych miastach często są to samodzielne obiekty, w których trenują także miejscowe kluby.

Dobra hala sportowa to…

Hale sportowe często są także miejscem wielkich imprez – głównie ze względu na swoje spore rozmiary, bo mogą pomieścić jednorazowo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy osób, jak na przykład Łódzka Ergo Arena czy wrocławska Hala Orbita, nie wspominając o ogromnych stadionach, w których mogą być rozgrywane mecze o światowej randze. Ważną cechą sali sportowej jest zatem jej wielkość, pozwalająca na organizację różnego typu imprez, nie tylko spotkań sportowych.

tablice elektroniczne

Hala sportowa musi spełniać oczywiście liczne wymogi bezpieczeństwa, skoro jednorazowo może się w niej zmieścić tak ogromna liczba ludzi – wszelkie przeglądy techniczne muszą być aktualne, nie ma mowy o przeoczeniach ze strony inspekcji, sprawdzających drogi ewakuacyjne, rozmieszczenie gaśnic czy apteczek, bezpieczeństwo schodów i drzwi, udogodnienia dla niepełnosprawnych…

Jeśli chodzi natomiast o same imprezy sportowe, hala powinna mieć odpowiednie nawierzchnie, przygotowane dla meczów różnych dyscyplin sportowych, zaplecze dla zawodników i tak dalej. Dla kibiców natomiast powinna być zapewniona przede wszystkim dobra widoczność – odpowiednie ustawienie krzesełek, nachylenie trybun, drożne alejki – a wreszcie porządne tablice sportowe.

Tablice elektroniczne

Dawno minęły czasy przekładania kart z arkuszy papieru – teraz wysoko nad podłogą, na środku sali, lub na jednej ze ścian, montowane są tablice elektroniczne, na których wyświetlane są informacje. Zależnie od modelu informacje pojawiające się na tablicy mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Najprostsze modele prezentują czas pozostały do zakończenia oraz podstawowe informacje – im bardziej zaawansowany model, tym więcej wiadomości może podawać. Producenci mogą także dostosowywać swoje tablice do życzeń klienta tworząc wyjątkowe produkty, odpowiadające dokładnie potrzebom zleceniodawcy.

tablice elektroniczne

Dobrym rozwiązaniem, szczególnie na dużych obiektach, jest zainstalowanie jednej tablicy głównej, w najbardziej widocznym miejscu,  oraz kilku tablic pomocniczych, powielających odpowiednie informacje, tak aby wszyscy kibice mogli być na bieżąco z wynikami meczu, nawet jeśli na chwilę pozwolili sobie na rozproszenie uwagi.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno