Suplementy diety

Dodane 21 czerwca 2014

Facebooktwitterlinkedin

Każdy z nas robiąc zakupy w aptece na pewno widział różne produkty:

  • na odchudzanie,
  • ponoszące efektywność organizmu,
  • zwiększające odporność,
  • wzmacniające organizm,
  • i wiele innych.

Preparaty te kupowane są bez recepty i nazywa się je suplementami. Ich zadaniem jest dostarczenie  brakujących składników odżywczych do organizmu. Jednak czy działają?

suplement

Z oceny farmaceutycznej wynika, iż suplement jest preparatem, który zostaje wprowadzony do sprzedaży bez poprzedniego przebadania. Oznacza to,  że w kapsułce, w której teoretycznie ma być kompleks witamin znajdować się może sama laktoza. Ktoś stwierdzi, przecież działają! Na to też istnieje odpowiedź. Tutaj psycholodzy sugerują efekt placebo. Według niego pacjent tak silniee wierzy w działanie danego specyfiku, że doprowadza organizm do samozaleczenia.

Czy warto? Najlepiej pytać farmaceutów o produkty będące lekami. Wtedy mamy pewność  że to co zażywamy jest skuteczne.

Grafika: Miansari66 (Praca własna)

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno