Sprzęt do sprzątania po psie

Dodane 22 lutego 2016

Należy sprzątać, aby żyło się lepiej

Od jakiegoś czasu towarzyszy niesłabnąca dyskusja na, jak często się okazuje, bardzo drażliwy temat. Na temat psów i ich odchodów. Dyskusja jest między osobami, które są zdania, że nie ma potrzeby sprzątania po psie, że to tylko urojenie współczesnych ludzi, a tymi którzy widzą potrzebę sprzątania psich odchodów. Postawę ludzi reprezentujących pogląd o braku konieczności sprzątania w rewelacyjny sposób ilustruje Hugh Jackman w komedii „kate i Leopold”. Rzecz dzieje się na początku XXI wieku w Nowym Jorku. Leopold (książę z XIX wieku) przypadkowo dostaje się do przyszłości i nie bardzo potrafi się w niej odnaleźć. Wyprowadzając psa na spacer zostaje poproszony przez panią policjant, że należy posprzątać po swoim psie i wyrzucić ją do kosza na psie odchody. Leopold nie krył swojego zdziwienia, a przy tym też oburzenia faktem, że ktoś każe podnosić mu psią kupę. Cóż za niedorzeczność. Współcześnie po świecie chodzi setki a nawet tysiące takich Leopoldów, którzy kup swoich pupili na pewno nie będą wyrzucać do pojemnika na psie odchody. I to nawet nie chodzi takim osobom o to, że nie ma gdzie wyrzucać psich kup, ale o to, że po prostu nie będą tego robić. Bo nie. Argument rodem z przedszkola. Jeśli już mowa o przedszkolu, to jak w takim układzie tłumaczyć dzieciom, że o środowisko trzeba dbać, że nie wolno śmiecić, bo psuje to wygląd krajobrazu, że w psich odchodach znajduje się wiele bakterii i zarazków, dlatego należy je wyrzucać do specjalnych koszy i tak dalej, i tak dalej, gdy wokoło otaczają nas ogromne ilości śmieci i jeszcze większa ilość psich odchodów? Dzieci od razu zauważą, że coś tu nie gra.

spacerzpsemPoza tym to w bardzo mocny sposób może zachwiać w ich oczach autorytet dorosłych. Dzieci rozumują bardzo prosto. Skoro więc wiedzą, że sprzątanie po psie to obowiązek, że śmieci należy wyrzucać zawsze do śmietnika, a psie kupy do pojemników na psie odchody, a jednocześnie widzą stan otaczającej natury, to na pewno dojdą do wniosku, że za ten stan rzeczy odpowiada nie kto inny, jak dorośli. Czy to nie przykre, że na samym starcie dzieci zauważają rozbieżność między tym co mówią jedni, a robią drudzy? Mówienie nie zawsze wystarcza, dlatego wszyscy dorośli, należy jeszcze raz podkreślić wszyscy, powinni dawać przykład swoim wzorowym zachowaniem. Jeśli istnieje obowiązek sprzątania po swoim psie, to trzeba zawsze to robić, niezależnie od tego czy w pobliżu znajduje się kosz na psie odchody. Jeśli nie wiadomo gdzie wyrzucać psie kupy to zawsze można w woreczku przetransportować do najbliższego pojemnika na psie odchody, albo do domu i tam te nieczystości wyrzucić. Czy spacery po okolicy pozbawionej psich fekaliów nie byłby dużo przyjemniejszy? Nie dość, że przyjemniejszy to jeszcze pozbawiony ryzyka, że w depnie się w „niespodziankę” pozostawioną przez czyjegoś pupila. Dobra rada jest więc taka: zawsze brać ze sobą woreczek, bo nigdy nie wiadomo kiedy czworonogowi zachce się kupkę. Być może będzie to gdzieś w zaroślach w lesie, ale dla psa nie ma znaczenie tego gdzie się wypróżnia, dlatego równie dobrze załatwić może się zechce na środku przepięknego, miejskiego parku.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno