Wydaje kotły grzewcze – które z nich zainstalować?

Dodane 28 stycznia 2015

Ogrzewanie domu wymaga od jego mieszkańców sporych kosztów – zimą, kiedy temperatura spada do nawet – 20 stopni, lub we wschodniej Polsce do – 30, silne ogrzewanie jest niezbędne. W blokach można przykręcić kaloryfer aż do 5 lub 6 stopnia grzania, to sprawi, że w naszych pokojach, kuchniach lub innych pomieszczeniach temperatura powinna utrzymać się w okolicy 20 st. Celsjusza na plusie, jednak w zależności od grubości styropianu ocieplającego – 5, 7 lub 10 cm, wartość temperatury będzie się różnić.

Istotna jest również szczelność okien, nawet małe szpary mogą skutecznie obniżać temperaturą powietrza. Wystarcza ręką objechać dookoła framugi okiennej aby sprawdzić czy w którymś miejscu nie potrzeba dodatkowych uszczelek. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drzwi wejściowych. Najmocniej zadbać trzeba o nie w domach jednorodzinnych, gdyż tam nie ma dodatkowej warstwy ochronnej jaką jest klatka schodowa w bloku.

Kolejnym krokiem w zwiększeniu temperatury jest cykliczne sprawdzanie stanu swoich pieców grzewczych jeśli to na nich opiera się nasze ogrzewanie. Warto sprawdzać czy rury w piwnicach nie przymarzają oraz czy jest w nich odpowiednie ciśnienie, szczególnie problematyczne bywają kotły gazowe – to do nich często zamawiany jest serwis Vaillant Szczecin. Wystarczy drobna usterka by system dwufunkcyjny wyłączył się, a w naszych kranach płynęła tylko zimna woda, a z kaloryferów odpłynęła ciepła woda. O poziom temperatury należy nieustannie dbać, gdyż obniżenie jej poniżej 15 stopni powoduje już wyraźny dyskomfort, a spadek do wartości poniżej 10 stopni to niemal pewna choroba i trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno