Silikonowe foremki – domowa produkcja świec

Dodane 26 stycznia 2018

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z własnoręcznymi świecami wolnostojącymi docenia je przede wszystkim za tanie i łatwe wykonanie oraz oryginalne wzornictwo. Z foremkami silikonowymi sprawa staje się jeszcze łatwiejsza! Silikonowe foremki do świeczek są przygotowane tak, by domowa produkcja świeczek nie wymagała od ciebie dużego nakładu pracy, a przy tym przynosiła ci ogromną satysfakcję.

 Wystarczy, że w foremce umieścisz knot i wlejesz roztopiony wosk lub parafinę, a następnie pozostawisz swoje dzieło do zupełnego zastygnięcia. Foremka silikonowa pozwala na łatwe i bezszkodowe usunięcie gotowej świeczki ze środka, dzięki czemu forma nie ulega zniszczeniu i po odpowiednim umyciu może być stosowana ponownie. A dostępne na rynku kształty foremek mogą przyprawić cię o zawrót głowy – jest tu dosłownie wszystko, co możesz sobie wymarzyć!

Na rozgrzanie domowej atmosfery

Wyobraź sobie przytulny, zimowy wieczór. Gorąca czekolada, kocyk i ulubiony film w telewizji. Jedyne, czego brakuje to zapachowa świeczka, która doda pomieszczeniu klimatu i podgrzeje atmosferę. Jeśli zwykle stawiasz na maleńkie świeczki typu tealight, czas rozważyć tworzenie własnych świeczek wolnostojących. Wybierz formę szyszki, serduszka, kwiatów czy choinki i stwórz własną, niepowtarzalną świecę zapachową, która posłuży ci znacznie dłużej, a gdy się skończy, z powodzeniem stworzysz kolejną. To nie tylko dobry sposób na dodanie własnego charakteru do pomieszczenia, ale i szansa na wykazanie się odrobiną kreatywności i odnalezienie nowego hobby. A jeśli spodoba ci się wykonywanie świeczek, możesz pokusić się nawet o dorzucanie ich do prezentów dla wszystkich znajomych.

Na prezent urodzinowy

Foremki silikonowe dają naprawdę duże pole do manewru w kontekście kształtów świeczek. Kwiaty, serduszka czy małe torciki to doskonały sposób na dodanie własnego wkładu do prezentu dla bliskiej osoby. Świeczka to również uniwersalny prezent, z którego ucieszy się każdy – jeśli wygląda pięknie, z pewnością poprawi nastrój nawet nie do końca znajomej osobie. Silikonowe foremki pozwalają również na stworzenie zabawnych kształtów dla dzieci – od klocków lego i figurek bohaterów, po misie i lalki. Dodaj do tego odrobinę zabawnych kolorów i zapachów i prezent gotowy.

formy silikonowe

Jak zrobić świeczkę wolnostojącą za pomocą silikonowej foremki?

Zaopatrz się w parafinę lub wosk do robienia świeczek, knot, dwa garnki do roztopienia parafiny, barwniki do świec oraz farby do świec. Przez dziurkę w podstawie swojej silikonowej foremki przewlecz knot i zabezpiecz go po zewnętrznej stronie plasterkiem (który jednocześnie zapobiegnie wyciekaniu parafiny z formy). Następnie roztop parafinę w tak zwanej kąpieli wodnej. W tym celu umieść w jednym z garnków parafinę, a do drugiego nalej wody. Umieść garnek z parafiną w garnku z wodą tak, by woda nie dostała się do parafiny. Podgrzewaj wodę aż do całkowitego rozpuszczenia się parafiny.

W międzyczasie możesz dodać do niej barwniki oraz olejki zapachowe. Tak przygotowaną parafiną zalej przygotowaną foremkę silikonową. Pamiętaj, by podczas zalewania i zastygania utrzymywać knot w pionie (warto owinąć nim patyczek od szaszłyków, który utrzyma knot w pionie i będzie łatwy do usunięcia z gotowej świeczki). Gdy parafina zastygnie całkowicie (co może zająć od kilkunastu minut do kilku godzin), świeczka będzie gotowa do użycia. By sprawdzić, czy możesz usunąć ją z formy, pociągnij za knot. Jeśli knot się nie porusza, a świeczka z łatwością wysuwa się z formy, twoje dzieło jest gotowe do użytku.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno