Kategoria: Polecane Produkty

Siatka leśna – najważniejsze właściwości

Dodane 10 grudnia 2018

Siatką leśną zabezpieczamy głównie tereny przy sadach, polach, działkach lub domach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Ten rodzaj ogrodzenia często jest również stosowany w charakterze ogrodzenia tymczasowego lub stałego, ponieważ stanowi nieco tańszą alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń z drewnianych sztachet.

Głównym zadaniem siatki leśnej jest ochrona terenu przed szkodliwym działaniem dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu pożywienia potrafią splądrować naprawdę duże tereny. Ogrodzenie nie tylko nie pozwala im dostać się na teren posesji, ale również nie pozwala im na zrobienie sobie krzywdy – siatka leśna skonstruowana jest w taki sposób, by żadne zwierzę, które w nią wpada, nie doznało poważniejszych obrażeń.

Na co zwracać uwagę przy wyborze siatki leśnej?

Po pierwsze – ważne jest przeznaczenie siatki. Jeśli w naszej okolicy nie pojawiają się zbyt często dzikie zwierzęta, natomiast chcielibyśmy ogrodzić duży teren- zdecydujmy się na siatkę do wysokości ok. 180 cm, z oczkami o dość małej gęstości. Jeśli natomiast siatka ma chronić nasze domostwo przed określoną grupą zwierząt, warto dobrać jej parametry do określonej grupy zwierząt, która będzie nawiedzała nasz teren.

Aby dokładnie dowiedzieć się, które zwierzęta mogą wyrządzać szkody w naszym ogrodzie lub sadzie, warto udać się do najbliższego nadleśnictwa – tam dowiemy się nie tylko o najczęściej występujących gatunkach zwierząt, ale również o tym, czy i jak często w okolicy pojawiają się np. bezpańskie psy.

Wymiary siatek

Zwykle wymiar siatki podawany jest następująco: 160/25/15. Pierwsza liczba to wysokość siatki. Druga z nich to ilość drutów poziomych, natomiast trzecia oznacza odstęp między drutami pionowymi w cm. Im mniejsze odległości między drutami oraz im większa ilość drutów poziomych, tym siatka jest bardziej gęsta. Co do materiału wykonania – trwałe siatki wykonane są odporne na rozciąganie minimum 1050 N/mm2. Są one zwykle wykonane z drutu wysokowęglowego z dużą zawartością cynku (min. 210 g/m2).

Siatka leśna chroni teren przed działalnością dzikiej zwierzyny.

Dobór siatki do rodzaju zwierzyny

By nieco ograniczyć koszty związane z wyborem odpowiedniej siatki, starajmy się dopasować ją do zamieszkujących nasze tereny zwierząt. Jeśli w trakcie wcześniej wspomnianej wizyty w leśnictwie dowiedzieliśmy się, że najczęściej występującym zwierzęciem na naszym terenie są niewielkie gryzonie, wybierzmy siatkę o niedużej wysokości (ok 160 cm), natomiast zadbajmy, by na wysokości ok. 80 cm, oczka były nieco bardziej gęste. Warto również wykonać podmurówkę, która dodatkowo uchroni nas przed podkopami dzików.

Jeśli spodziewamy się wizyt jeleni, oczka siatki nie muszą być zbyt gęste, natomiast całe ogrodzenie musi być dość wysokie – 180 cm w tym przypadku to optymalna wysokość. W przypadku częstego nawiedzania naszego terenu przez wcześniej wspomniane dziki, wybierajmy druty o grubości co najmniej 2 mm. Dobierając siatkę, weźmy również pod uwagę ukształtowanie terenu – górzysty wymaga grubszych drutów – zapobiega to tzw. „zejściu” siatki w razie opadów śniegu lub po intensywnych wiosennych roztopach.

Montaż siatki leśnej

Powodem częstego wybierania siatki leśnej jako ogrodzenie tymczasowe, jest jej łatwy montaż. Jeśli nie obawiamy się wizyty nieproszonych gości zamieszkujących pobliskie lasy, wystarczą drewniane słupki wkopane w ziemię, znajdujące się w odległości ok. 2 – 3 metry od siebie. Zaczynamy od przymocowania skoblami siatki do słupków. Pamiętajmy, że siatkę naciągamy już między słupkami, a nie na samym końcu.


Siatkę leśną doskonałej jakości znajdziemy pod adresem http://ogrodzenialesne.pl <<

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno