Kategoria: Polecane Produkty

Rodzaje rowerów górskich

Dodane 17 listopada 2017

Rowery górskie cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie. Nie tylko umożliwiają wygodną i bezpieczną jazdę, dodatkowo są niezwykle uniwersalne przez co świetnie sprawdzają się w różnorodnych warunkach. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli tych rowerów, przez co każdy z nas jest w stanie wybrać coś dla siebie. Warto jednak dokładnie zapoznać się z modelami rowerów górskich jakie oferują nam producenci. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Rowery enduro

Rowery Enduro świetnie sprawdzają się na trudnych trasach pełnych drobnych dziur, nierówności, kamieni i innych przeszkód. Typ ten podobny jest do rowerów downhilowych jednak w odróżnieniu od nich, rowery Enduro umożliwią nam wygodny wjazd po stromej drodze. Rowery Enduro mają zazwyczaj ok. 160-170 mm skoku widelca i są wyposażone w pełne zawieszenie. Posiadają również damper. Niektóre modele rowerów Enduro mają możliwość zmiany geometrii za pomocą jednego przycisku, jak np. w rowerze Canyon Strive. Rowery Enduro z pewnością zainteresują osoby kochające trudne techniczne zjazdy i jednocześnie lubią zdobywać wymagające szczyty. Ceny rowerów Enduro są dość zróżnicowane i mieszczą się w granicy 7 tysięcy do 13 tysięcy złotych. Chcąc jednak zakupić rower profesjonalny, wykonany z najlepszych materiałów możemy natrafić także na modele kosztujące ok. 25-30 tysięcy złotych.

Zobacz popularne rowery enduro »

enduro

Rower enduro – doskonały na najbardziej skomplikowane trasy górskie, wymagające znakomitej zwinności.

Rower downhilowy

Ten typ roweru górskiego jest przeznaczony do szybkiej jazdy po nierównych terenach. Chętnie wybierany jest przez osoby uprawiając sporty ekstremalna. Świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, które gwarantują nam sporą dawkę adrenaliny. Rowery downhilowe zazwyczaj posiadają widelec o sporym skoku ok. 200mm. Dumpery w tego typu rowerach często posiadają sprężynę zwojową, która zoptymalizowana jest pod względem zapewniania jak największej przyczepności, a nie pedałowania. Rower downhilowe świetnie sprawdzą się na naprawdę trudnych zjazdach. Dzięki nim możliwe będzie wykonywanie trudnych skoków, jednak wjazd pod stromą górę z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. Ceny rowerów tego typu zaczynają się od 7500zł i sięgają nawet 45 tysięcy złotych.

downhill

Rower trailowy

Ten typ świetnie sprawdzi się zarówno na trudnych górskich trasach, jak i podczas dalszych wyjazdów rowerowych w mniej trudnych warunkach. Geometria rowerów trailowych zapewnia maksymalną stabilność i zwrotność. Rower trailowy może występować jako rower z pełnym zawieszeniem albo jako hardtail.  Rowery tego typu zakupimy już w granicach od 4-18 tysięcy złotych.

Zobacz popularne rowery trailowe »

Rowery hardtail

Idealnie sprawdzają się na lekkim i średnio trudnym terenie. Mogą być wykorzystywane zarówno do jazdy po górach jak i podczas dalszych wycieczek po równym terenie. Kupując rowery tego typu możemy wybierać między wielkością koła 26, 27,5 i 29 cali. Większe koła zapewnią szybszą jazdę po płaskich terenach, jednak gorzej poradzą sobie pokonując przeszkody np. kamienie czy dziury. Ceny tego typu rowerów bardzo się od siebie różnią i wahają się w zależności od ilości osprzęty, materiału czy wielkości kół.

Rowery fatbike

W odróżnieniu od innych typów rowerów górskich posiadają bardzo szerokie opony, które umożliwiają jeżdżenie na bardzo niskim ciśnieniu. Rowery świetnie radzą sobie podczas jazdy po piasku czy w zimie po bardziej śliskich powierzchniach. Fatbike występują z amortyzowanym widelcem lub w wersjach całkowicie sztywnych. Ceny rowerów typu fatbike zaczynają się już od 1000 złotych jednak aby zakupić lepszej jakości model należy liczyć się z wydatkiem rzędu 4 tysięcy złotych.’

Fatbike

Rower typu „fatbike”

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno