Kategoria: Na Prezent

Prezent Dla Skrzypka I Wiolonczelisty

Dodane 06 czerwca 2018

Rola, znaczenie i przeznaczenie 

Skrzypce oraz wiolonczela, to najbardziej znane instrumenty smyczkowe. Aby utrzymać je w dobrym stanie przez wiele lat, należy przewozić je w futerałach. Rolą każdego futerału jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego transportu. Drewniane instrumenty są szczególnie narażone na obtłuczenia, zarysowania czy zgniecenia. Kupując właściwy futerał, zapewniamy naszym instrumentom bezpieczeństwo.
Wybór odpowiedniego pokrowca lub futerału na skrzypce/ wiolonczelę, to jedna z najważniejszych czynności. Każdy muzyk wie, jak istotne jest wybranie właściwego futerału dla swojego instrumentu.

Futerał jest nieodłącznym elementem każdego instrumentu. Przewożenie skrzypiec w odpowiednio dobranym futerale, zapobiega powstawaniu jakichkolwiek uszkodzeń. Poza tym, delikatne drewno, z jakiego wykonywane są instrumenty, może zostać zniszczone przez bardzo wysoką lub niską temperaturę. To samo tyczy się nasiąkaniu materiału wodą. Instrumenty nie zawsze są przewożone w samochodzie. Często, nosimy je ze sobą, przez co mogą być mniej bezpieczne ze względu na działanie różnych czynników.

niebieski-futeral-na-wiolaczele

model: „SONANS”

Warto dodać, że obecnie możemy zakupić bardzo oryginalne futerały. Osoby, które są szczególnie związane z muzyką i swoimi instrumentami, kupują bardzo nietypowe futerały, często z edycji limitowanej. Do tego mogą dochodzić naklejki lub naszywki oraz inne elementy dekoracyjne. Tak więc futerał na nasze skrzypce lub wiolonczelę, ma również funkcję ozdobną.

Jak wybrać odpowiedni futerał?

Futerał na skrzypce lub wiolonczelę musi być przede wszystkim trwały i wytrzymały. W tym celu, należy skupić się na wyborze właściwego materiału. Istnieją pokrowce, których zadaniem jest jedynie transportowanie skrzypiec i wiolonczeli. Są one jednak wykonane z płóciennego materiału lub bawełny. Nie zapewni to dostatecznej ochrony naszym instrumentom. Dlatego, trzeba wybrać futerały wykonane z :

  • Drewna,
  • Twardego tworzywa sztucznego,
  • Eco skórki lub skóry.

Oprócz tworzywa, należy skupić się na kształcie futerału. Skrzypce są niewielkim instrumentem, dzięki czemu o wiele prościej można dopasować do nich futerał. Dobranie futerału do wiolonczeli może być nieco trudniejsze ze względu na wielkość instrumentu. Istnieją jednak marki, które oferują futerały i pokrowce, które odpowiadają kształtem instrumentom.
Nie można również pominąć dodatkowej przestrzeni oraz kieszonek, jakie zazwyczaj mieszczą się w futerałach. W kieszonkach takich można bowiem przechowywać smyczek, solfeż lub zeszyt na nuty i inne, potrzebne przedmioty.

drewniany-futeral-na-skrzypce

model: „ZAHARA”

Bardzo ważny jest także sposób noszenia futerału. Najbardziej znany jest uchwyt, poprzez który możemy nosić futerał w jednej dłoni. Dla wielu skrzypków i wiolonczelistów, o wiele wygodniej jest nosić futerał na plecach. Sprawdza się to przede wszystkim w przypadku wiolonczeli, która jest dość dużym i ciężkim instrumentem.

 

 

 

Dziś, możemy wybierać spośród wielu różnorodnych rodzajów futerałów. Ich rola jest taka sama w każdym przypadku, jednak to od naszej wygody zależy, jaki z nich wybierzemy.

 

Wiolonczela i skrzypce jako popularne instrumenty

Instrumenty smyczkowe są najczęściej spotykane w orkiestrach. Są one na tyle popularne, że nietrudno jest znaleźć odpowiednie futerały i pokrowce. Rozmiary, wielkości, rodzaje tworzyw oraz sposoby noszenia i dodatkowe kieszenie, to elementy, jaki można dopasować według swoich wymagań i potrzeb. Znaczenie futerałów na skrzypce oraz wiolonczelę, jest szczególnie istotne. Trzeba bardzo uważać na oba rodzaje instrumentów, ze względu na to, że nie należą one do tanich. Poza tym, skrzypkowie i wiolonczeliści są osobami, które kochają muzykę i swoje instrumenty, dlatego najczęściej możemy spotkać ich z twardymi i wytrzymałymi futerałami.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno