Pokój dziecięcy – czy wiesz czym go udekorować?

Dodane 30 kwietnia 2015

Niektórzy rodzice jeszcze przed narodzinami swojej długo oczekiwanej pociechy myślą nad tym w jaki sposób wyglądać będzie pokój dziecka. Dokonują kompleksowe remontu istniejącego pomieszczenia, lub jeśli jest świeże to totalnie zmieniają jego wygląd. Następuje przemalowanie ścian – w zależności od płci dziecka najczęściej dobierane są kolory jasny róż, lila, malina – dla dziewczynki, oraz niebieski, błękitny, akwamaryn bądź jasny zielony – dla chłopca. Czy kolory rzeczywiście mają wpływ na to w jaki sposób dziecko się wychowa i czy będzie ukierunkowane w stronę zainteresowanych typowych dla swej płci? To określić jest niezmiernie trudno, gdyż czasami chłopcy chcą bawić się lalkami typowymi dla dziewczynek, zaś małe dziewczynki samochodami oraz „ludzikami” dla chłopców. Ograniczenie dzieci to zabawy tylko przedmiotami, które w teorii dopasowane są do płci dziecka może niekorzystnie wpłynąć na rozwój malucha. Warto zainteresować się czymś co jest przydatne dla obu dzieci – zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki, np. jego siostry. Najlepszą sytuacją jest taka, kiedy w domu znajdują się dzieci obu płci – łatwiej jest wtedy o naukę dzielenia się i poznawanie tego, co z pozoru nie jest „dla mnie”. Obrazki, pluszowe misie, przytulne kołderki, kocyki, poduszeczki w uszkami czy włochate dywany mogą być wspaniałym miejscem zabawy dzieci. Dziewczynki i chłopcy odnajdą tam coś dla siebie, mogą bawić się nimi jednocześnie.

Poduszka chmurka z buzią róż

O czym należy pamiętać kupując dekoracje?

Dzieci są bardzo angażujące, czasami zamęczają nie tylko rodziców ale także siebie. Kiedy są małe często chwytają wszystko co podejdzie im pod rękę i przenoszą to wprost do swojej buzi, co pozwala im na badanie danego przedmiotu. Czy jest fajny, czy można go zjeść, czy można się tym bawić, czy ładnie pachnie, czy mogę tym rzucić o ścianę? Te i inne pytania to zupełnie normalna sprawa u maluchów. Dekorując ich pokój warto pamiętać zatem aby umieszczać tam wyłącznie rzeczy, nie mogące zrobić krzywdy malcom. Coś miłego, coś miękkiego, bez ostrych krawędzi, bezpieczne, niezbyt śliskie, lekkie i w miarę możliwości plastyczne. Dzieci uwielbiają się poruszać – możemy im zakupić przyjemne w dotyku dywaniki. Musimy zabezpieczyć wszystkie ostre krawędzi w pokoju oraz metalowe fragmenty, które mogą stanowić niebezpieczeństwo.

Pokój w skandynawskim stylu

Jak najprościej opisać ten styl? To prostota, elegancja, użyteczność i piękno w jednym. Skandynawskie dekoracje oraz wyposażenie mieszkania są dość charakterystyczne, stonowany, lekki kolor, praktyczność połączona z ciekawym dizajnem. Rodzice podczas dekorowania pokoju dziecięcego mogą zadbać także o inne pomieszczenia – kuchnie, salon czy własną sypialnię. Ciekawe, subtelne i nieszablonowego dodatki sprawią, że w domu zapanuje wyjątkowo rodzinna, miła atmosfera, zaś nad mieszkańcami unosić będzie się aura ciepła, zrozumienia i harmonii.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno