Oświetlenie uliczne LED – oszczędność dla miasta, bezpieczeństwo dla mieszkańców

Dodane 19 listopada 2018

oświetlenie uliczne LEDOWE

Oświetlenie uliczne miasta jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jak wszyscy doskonale wiemy najbardziej niebezpieczne są ciemne zaułki, a przestępczość jest największa tam, gdzie najmniejsze oświetlenie. Jednak standardowo oświetlane latarnie często bywają awaryjne, a ich światło nie jest wystarczająco mocne. Co więc zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo w miastach?

Co możemy zyskać dzięki odpowiedniemu oświetleniu miasta?

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo miasta zależy głównie od oświetlenia. Wyobraźmy sobie, że miasto nie jest oświetlone. Oprócz napadów i niebezpiecznych sytuacji jesteśmy narażeni na różne wypadki np. potknięcia i złamania, czy potrącenia samochodowe. Dlaczego warto inwestować w  oświetlenie miejskie typu LED. Zróżnicowanie użytkowników dróg i ulic oznacza potrzebę zastosowania różnych typów oświetlenia, które powinny zapewnić płynny ruch uliczny, poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom i oszczędność kosztów. Nie ma lepszego sposobu na redukcję kosztów oświetlenia niż zastosowanie lamp typu LED. Ciągły rozwój i praca nad oświetleniem LED, powoduje, że coraz więcej posiada je w domu, w oświetleniu ulicznym. Oszczędność po zamontowaniu świateł typu LED dochodzi nawet do 70%! Dzięki temu gminy oszczędzają ogromną sumę pieniędzy. Elementy oświetlenia wykorzystujące ledowe źródła światła doskonale sprawdzają się w infrastrukturze miejskiej, zapewniając nie tylko ograniczenie kosztów energii elektrycznej, przy zapewnieniu dobrego oświetlenia.

oświetlenie uliczne LED

źródło: Luxon

Oświetlenie drogowe i uliczne LED, lampy i oprawy są kluczowe dla bezpieczeństwa. Drogi i ulice w szczególności w terenach zabudowanych. Powinny one być bardzo dobrze oświetlone, ponieważ zasady oświetlenia drogowego precyzyjnie przedstawia norma PN-EN 13201 z 2007 roku. W normie tej znajdują się informacje o ograniczeniu olśnienia, oddaniu barw oraz dostosowaniu widzenia do różnej pory nocy. krótko mówiąc oznacza to, że oświetlenie infrastrukturalne musi spełniać bardzo wysokie standardy, aby było odpowiednio bezpieczne zarówno dla kierowców, jak i przechodniów. Właściwe oświetlenie drogowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym. Lampy uliczne i drogowe z funkcją LED łączą w sobie wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz wyjątkowych walorów estetycznych.

Jaką firmę najlepiej wybrać do zrealizowania projektu oświetlenia miejskiego?

Pamiętajmy, że taka realizacja jest niezwykle ważna, więc powinna być powierzona zaufanej   sprawdzonej firmie znanej ze swojej solidności. Firma Luxon od 2007 roku produkuje i wdraża na rynek oprawy oświetleniowe oparte o technologię LED. Swoją działalność opiera na projektowaniu oraz produkcji lamp na bazie starannie wyselekcjonowanych komponentów o najwyższej efektywności i jakości. Duże doświadczenie i precyzja wykonania i wiedza, sprawiają, że wybór tej marki jest najlepszą opcją, zwłaszcza jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w mieście, a na tym właśnie polega zainstalowanie oświetlenia miejskiego typu LED.

Firma ma w swojej ofercie  również oświetlenie skierowane do biur, obiektów handlowych i przemysłowych, a także budynków użyteczności publicznej oraz oświetlenie do zastosowań specjalnych. Na zamówienie przygotowane może zostać także  oświetlenie odzwierciedlające indywidualne wymagania klienta pod względem barwy światła, jasności, sterowania i zasilania.

Warto wspomnieć, że już 10 lat temu Luxon była pionierem w swojej branży i pierwszą polską firmą produkującą oświetlenie w technologii LED na potrzeby dużych inwestycji biurowych oraz przemysłowych. Od początku działalności oferuje najlepsze oprawy oświetleniowe zastępujące świetlówki, zarówno w oprawach natynkowych, jak i w sufitach podwieszanych. Współpracujemy z najlepszymi uczelniami technicznymi, naukowcami, co sprawia, że dostarczane produkty oświetleniowe są innowacyjne, a także charakteryzują się najwyższą jakością.

Pamiętajmy, że oświetlenie typu LED jest dużo bardziej trwałe niż standardowe rozwiązania, dlatego jest to inwestycja na lata, która skutkuje ogromnymi oszczędnościami całej gminy, a co za tym idzie także dla mieszkańców.

Podsumowując, oświetlenie miejskie jest jedną z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa w mieście. Dzięki niemu zmniejsza się ilość wypadków komunikacyjnych, napadów, potknięć, urazów itp. Przejrzystość i dobre oświetlenie sprawia, że mieszkańcy miasta mogą czuć się bezpiecznie nawet w nocy. To szczególnie ważne zwłaszcza zimą kiedy dni są coraz krótsze, a noce zaczynają się bardzo szybko. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED zyskujemy nie tylko ogromną oszczędność i bezpieczeństwo, ale także dużo lepsze efekty wizualne.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno