Ochrona stóp podczas pracy – jakie obuwie wybrać dla siebie?

Dodane 19 lipca 2016

Czasami bardzo jest nam łatwo zapomnieć o tym, co jest najbliżej ziemi. Czasem nawet nie mamy świadomości, że to właśnie obuwie zapobiega pewnym uszkodzeniom czy też przeciążeniom. A przecież to właśnie odpowiednie buty beta są w stanie zwiększyć nasz komfort jak i także zwiększyć bezpieczeństwo naszej pracy. Tak naprawdę to często gwóźdź, który leży na podłodze wygląda bardzo niewinnie, a jednak okazuje się gdy na niego nadepniemy, że nie są to jakieś przelewki. Buty robocze beta produkowane są naprawdę w asortymencie bardzo szerokim. Jest ono najczęściej przeznaczone do ochrony przez tak naprawdę kilkoma rodzajami zagrożeń i to jednocześnie.

Profesjonalne obuwie robocze

Obuwie robocze czy też obuwie ochronne ma za zadanie chronić nasze stopy jak i także nogi przed działaniem wilgoci, zimna czy też zimna. Jeśli chodzi o parametry ochronne to zależą one głównie od materiałów, które zostały oczywiście użyte do ich produkcji, jak i także do konstrukcji oraz ewentualnego wyposażenia w elementy dodatkowe. Obuwie stosowane w zakładach pracy tak naprawdę podlega dyrektywie 89/686/EWG i oczywiście musi spełniać jej wymagania. Wyróżniamy naprawdę wiele rodzajów butów ochronnych. Pierwsze to obuwie chroniące nas przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Do jedynych  z najczęściej powtarzających się urazów stóp oczywiście należy co by innego jak przekłucie podeszwy, otarcie czy też jej przecięcie. Jeśli chodzi o przekłuciem to zdecydowanie najskuteczniejszą ochroną jest bardzo cienka, ale jednocześnie odporna na korozję stalowa wkładka. Wkładka wytrzymuje przekłucie o sile nawet 1100 N. Obuwie to jest także obowiązkowo wyposażone w tak zwany stalowy podnosek. To właśnie ten podnosek chroni nas, a raczej nasza stopę przed wszelkimi urazami palców. Na przykład przez wszelkie przedmioty spadające. Jednak w świecie także obuwia roboczego czy też obuwia ochronne wiele się zmienia.

gabi

Między innymi producenci zastępują podnoski stalowe specjalnymi podnoskami kompozytowymi, a tak naprawdę wkładki antyprzebiciowe są zastępowane wkładkami z kevlaru lub też innymi odpornymi na przebicie tworzyw sztucznych. Kolejny rodzaj obuwia to buty chroniące nas przed wszelkimi czynnikami chemicznymi (zobacz tutaj: http://www.bhp-gabi.pl/n9,buty-robocze-beta.html). Buty, które mają chronić przed chemikaliami, które występują jako obuwie bezpieczne, zawodowe czy też obuwie ochronne. Obuwie to może, ale oczywiście nie musi posiadać wspomnianych już podnosków. Zdecydowanie najczęściej są stosowane takie buty w przemyśle włókienniczym, w przemyśle chemicznym jak i także w przemyśle metalurgicznym. W zasadzie w skrócie można powiedzieć, że są one stosowane wszędzie tak, gdzie mamy do czynienia z kontaktem z chemikaliami bardzo niebezpiecznymi. Tworzywa, z których są wykonane chemioodporne buty muszą być oczywiście mocno odporne na niebezpieczne działanie chemikaliów. Wiele osób lekceważy sobie pewne zagrożenie i nie stosuje odpowiedniego obuwia. Najczęściej jest tak, że osoby tego później bardzo mocno żałują.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno