Noże kuchenne – podział i rodzaje

Dodane 01 lutego 2017

Współczesne kuchnie są nie tylko wyposażone w tradycyjne sprzęty, takie jak garnki czy patelnie, ale także w nowoczesne urządzenie, takie jak blendery, ekspresy do kawy, czy tostery.

Noże kuchenne

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego noża

Wszyscy chcemy przyrządzać w swoim własnym, domowym zaciszu jak największą ilość różnorodnych dań, nic więc dziwnego, że gromadzimy wokół siebie aż tyle różnorodnych akcesoriów. Poza tym często bez odpowiedniego naczynia nasze wymarzone danie nie może zostać poprawnie przygotowane. Na szczęście na naszym rynku dostępny jest wszelki sprzęt gospodarstwa domowego, w dodatku w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy spokojnie dobrać czajnik lub garnek pasujący do stylu naszego wnętrza.

Nóż kuchenny

            Często jednak przy wyborze akcesoriów kuchennych popełniamy błąd, zapominając o najprostszych, a jednocześnie najważniejszych rzeczach. Frasuje nas rodzaj misek lub kształt chlebaka, a zupełnie pomijamy kwestię noży. A przecież bez nich wykonanie nawet najprostszego dania byłoby dosyć trudną rzeczą  do wykonania.

Niemal każdy produkt przed przygotowaniem wymaga przecież porcjowania, a póki co nie wynaleziono jeszcze żadnego zamiennika, który mógłby spokojnie zastąpić przy tej czynności nóż. Warto zdecydować się więc na sprzęt, oferowany przez wysokiej jakości markę, ale prócz tego również samemu dbać o jego funkcjonalność. Do sprawnego operowania tym narzędziem konieczne jest bowiem jego regularne ostrzenie, polegające na zbieraniu z krawędzi tnącej nadmiaru metalu.

Zadbaj o odpowiednią ostrość

Przy tej czynności niezastąpione będą wszelkie ostrzałki oraz osełki, które odpowiednio zadbają o nasz sprzęt, dodatkowo go usprawniając. Przy wyborze urządzenia możemy zdecydować na jego wersję elektryczną lub tradycyjną, umożliwiającą nam ostrzenie ręczne. Jednak ta druga opcja wymaga niezwykłej zręczności i precyzji. Należy przy tym uważać, by nie zniszczyć noża oraz się nie skaleczyć.

            Ponadto na rynku jest szereg innych, ostrych narzędzi, które znacznie mogą nam ułatwić przygotowywanie obiadu. Mowa tu o specjalnych nożykach do ziół, drobiu oraz warzyw. Dzięki ich odpowiednim kształtom i wykonaniu, każdy jeden produkt poćwiartujemy szybko, z dziecinną wręcz łatwością. Możemy również zaopatrzyć się w jedne, uniwersalne nożyce, za pomocą których sprawnie pokroimy każdy rodzaj mięsa. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że narzędzia te często są przystosowane do osób prawo- jak i leworęcznych.

            Jeśli posiadamy już odpowiedni nóż lub nożyce, to warto zadbać również o deskę do krojenia. Nie zaleca się bowiem ćwiartowania produktów na blatach lub stole, gdyż może je to trwale zniszczyć lub uszkodzić. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór deseczek, wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na te dębowe, gdyż posiadają one właściwości bakteriobójcze. Najważniejszą jednak rzeczą jest twardość deski, ponieważ to właśnie ona świadczy o ich trwałości o odporności na różne ostrza. Z tego też powodu coraz większą popularność zdobywają deseczki wykonane z bambusa, które przez zaimpregnowanie olejem są znacznie twardsze od pozostałych.

Blok do noży kuchennych

            Inną istotna kwestią jest przechowywanie noży. Trzymanie ich w szufladach jest dosyć niewygodne, często też zdarza się, że te większe zwyczajnie się do nich nie mieszczą. Warto też zwrócić uwagę, że nieodpowiednie przechowywanie narzędzi kuchennych może je w znacznym stopniu zniszczyć. W tym przypadku idealną opcją będzie zainwestowanie w bloki do noży. Będą one z pewnością praktycznym rozwiązaniem, a także ciekawą ozdobą do kuchni.

 

Magnetyczny blok na noże

Magnetyczne bloki, drewniane bloki, zestawy noży czy pojedyncze noże są potrzebne w każdej kuchni. Jeśli jesteś prawdziwym chefem i zależy Ci na jakości premium, zamów noże kuchenne w Centumnozy.pl – zobacz najnowsze produkty tutaj: http://centrumnozy.pl/noze-kuchenne

            Każdy opisany przyrząd bez problemu znajdziemy w dobrych sklepach internetowych. Dostępne tam akcesoria cechują się najwyższej klasy jakością i trwałością. W dodatku dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, więc z pewnością dobierzemy produkt idealnie wpasowujący się w styl naszej kuchni.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno