Nowy procesor czy nowa karta graficzna ? Jak wygląda naprawa laptopa

Dodane 16 lutego 2015

Zakup nowego zestawu komputerowego do gier to obecnie mały problem – wystarczy znaleźć odpowiedni dla nas zestaw na takich serwisach jak Allegro, kupić i czekać na dostawę. Dostawcy sprzętu komputerowego obecnie często oferują takie komputery, jakich oczekują gracze – tzn. składają go w takich części jakie na rynku obecnie są popularne, wydajne i przede wszystkim mocne.

♦♦♦

Każdy gracz wie, że aby dobrze poczuć emocje płynące z gry trzeba odpalić ją we wszelkich możliwość ustawieniach przynajmniej w trybie „wysokie”, jeśli jest taka możliwość można pokusić się także o wyższe detale, jednak pamiętać trzeba, że wymaga to lepszego (droższego komputera). Zestawy sprzed kilku lat mogą sprostać niektórym grom nawet w takich ustawieniach, ale nie można liczyć na to, że na pewno tak będzie. Możliwe, że trzeba będzie zrobić upgrade sprzętu i wymienić poszczególne części. Najczęściej w obudowach zostawia się twardy dysk, który przez lata zgromadził mnóstwo ważnych informacji oraz danych – jego wymiana byłaby zatem bezsensowna, zwłaszcza, że obowiązujące niegdyś prawo o podwajaniu się mocy komputerowej przestało obowiązywać, dlatego pojemność dysków już nie skacze tak do góry jak jeszcze kilka lat.

♦♦♦

Zmiana części na nowe – naprawa laptopa

Przeciętny obecnie dysk o pojemności 1TB powinien być wystarczający dla większości osób. 2TB to już z pewnością ilość, która będzie dobra nawet dla bardzo wymagających. Podobnie sprawa ma się z zasilaczami, jeśli jego moc jest duża i dotąd nie mieliśmy z nim problemów to nie ma sensu go wymieniać. Istotne jest, aby przemyśleć wymianę karty graficznej bądź procesora. Liczba rdzeni w procesorach od lat raczej się nie zmienia i wynosi średnio 4 – chociaż są na rynku produkty, które oferują ich aż 8. Najpopularniejsze obecnie procesory to Intel i7 – ich koszt może wynieść nawet 1500 złotych. Podobne ceny osiągają najlepsze karty graficzne. Dla przykładu Radeon R9 z 3GB pamięci kosztuje około 1200 złotych, zaś jego mocniejszy brat, która ma aż 4GB przekracza koszt 2000 złotych. To bardzo duże pieniądze biorąc pod uwagę zużywalność sprzętu, jego moc może być także niewystarczająca dla gier, które zostaną wydane np. w 2018 bądź 2019 roku.

Dylematem graczy zawsze jest także serwis części – zrobić go czy nie? Samodzielna kontrola zwykle opiera się tylko na odkurzeniu podzespołów oraz dokładnym wyciągnięciu kurzu np. z wentylatorów. Owszem, może to nieco pomóc zmniejszyć ich temperaturę, jednakże wizyta w serwisie może pomóc odkryć pewne nieprawidłowości, przez które niezbędna byłaby naprawa komputerów Wrocław. Koszt diagnostyki jest bowiem o wiele mniejszy niż naprawy części. Sporo osób w takiej sytucji decyduje się wprost na zakup nowych części, lub nawet całego zestawu. Koszt wydajnego komputera, posiadający części zapewniające przyjemne doznania z gier to koszt od 2500 do nawet 4000 PLN.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno