Kategoria: Żywność

Kawy i Herbaty Świata

Dodane 12 czerwca 2018

Kto z nas nie chciałby poczuć się jak w słonecznej Indonezji czy gorącej Kostaryce. Dla wielu tak odległe kraje to jednak tylko marzenie, które pozostaje tylko marzeniem,  ale czy rzeczywiście tak jest, że nigdy nie doświadczymy cudów takich krajów? A może jest sposób, aby choć trochę poczuć magię odległych lądów?

Z pomocą przychodzą nam kawy i herbaty z odległych zakątków świata. Być może spotkałeś się już z jedną z nich w kawiarni albo herbaciarni które specjalizują się w tego typu rzeczach, a może nigdy o tym nie słyszałeś. Nic straconego albowiem dziś dowiesz się, jak poczuć się jak w Brazylii nie wychodząc z domu.

Przykłady kaw, które warto mieć w swoim domu

ziarna-kawy

Kawa Brazylia Santos –  jedna trzecia światowych upraw kawy znajduje się Brazylii. Niewątpliwie brazylijski klimat sprzyja uprawą licznych odmian tej kawy. Najważniejszą cechą kawy Brazylia Santos jest jej niska kwaskowatość oraz delikatny ale orzeźwiający smak. Idealnie nadaje się do espresso.

Kawa Etiopia Sidamo – jedna z odmian arabiki pochodząca z Sidamo w Etiopi. Charakteryzuje się nutą czekolady, cytryny i owoców smakowych, a jej złożona kwasowość pozostawia długi i intensywny posmak. Idealna

KAWA GWATEMALA ANTIGUA SHB – w Ameryce środkowej Gwatemala jest czołowym producentem kawy. Wyjątkowy smak zawdzięcza uprawie na wulkanicznej glebie oraz łagodnemu klimatowi sprzyjającemu dojrzewaniu owoców kawowca.  Smakowo charakteryzuje się się nutą pomarańczy, karmelu oraz czekolady.

KAWA INDIE MONSOON MALABAR – Indyjska kawa jest niewątpliwie wynikiem działania monsunowych deszczy oraz wilgotnych wiatrów. Charakteryzuje się intensywnym smakiem i nisko kwaskowatością dzięki czemu polecana jest do wszystkich rodzajów metod zaparzania

Smak każdej kawy różni się w zależności od regionu w którym jest uprawiana (działanie klimatu, gleba) dlatego można śmiało powiedzieć że próbując kawę z konkretnego kraju, możemy poczuć się jakbyśmy w nim byli, delektować się smakiem odległych lądów we własnej kuchni.

A jeśli ktoś preferuje bardziej herbaty, to też znajdzie coś dla siebie, ponieważ te można podzielić na jeszcze więcej kategorii. Są herbaty czarne, zielone, czerwone, białe, kwitnące, ziołowe, owocowe, oolong i wiele innych.

Choć herbata ma swoje początki w Chinach VIIIw to najbardziej upodobali ją sobie Anglicy, którzy zrobili z niej napój narodowy. Któż nie słyszał o herbacie z mlekiem wypijanej w samo południe, Japończycy zrobili z niej religie nazywaną herbatyzmem a w kulturze Chińskiej została zaliczona w poczet poddanych królestwa poezji. Niewątpliwie ma w sobie magie, a odmiany i smaki przyciągają do siebie i nie dają o sobie zapomnieć.

3 najciekawsze herbaty, które warto znać to:

suszone-liscie-herbaty

Herbata rooibos – wytwarzana z czerwonokrzewu, największą popularność zdobyła w RPA a kolorem i smakiem przypomina nieco miód. Niebywałym atutem jest brak kofeiny i duża zawartość żelaza przez co działa uspokajająco.

Herbata  La pacho – przygotowywana z kory drzewa Tababuja, charakteryzuje się gorzkokwaśnym smakiem i trawiastym aromatem przez co nie jest tak popularna w Europie jak inne jej odmiany, ale niewątpliwym atutem jest brak kofeiny. Spożywana głównie w krajach Ameryki południowej

 

Herbata oolong – Wytwarzana głównie w Chinach i Tajwanie, herbata to połączenie herbaty czarnej i zielonej w procesie fermentacji.  Smak herbaty oolong może być słodkawy i owocowy, drewniany lub świeży kwiecisty w zależności od sposobu jej zbierania i przygotowania.

 

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno