Urządzenia - Recenzje Produktów

Urządzenia

Lampa LED

Tagi: ,

Najistotniejsze Cechy Oświetlenia LED

Dodane 03 lutego 2017 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Oświetlenie LED posiada wiele cech. Jedną z nich jest to, że nie przepalają się one nagle. Są one także odporne na wstrząsy. Nie posiadają one żadnych elementów szklanych, które byłyby ruchome. Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Najistotniejsze Cechy Oświetlenia LED została wyłączona

zte

Tagi: , , ,

Chińskie cudo, czyli smartfon ZTE

Dodane 17 września 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Chińska firma ZTE to jedna z największych firm telekomunikacyjnych oferująca nowoczesne rozwiązania techniczne oraz dostęp do internetu w Państwie Środka. To również największy dostawca telefonów komórkowych w całych Chinach – a to już coś znaczy. Jednym z bardziej znanych na polskim rynku artykułów tego producenta jest telefon, a właściwie smartfon ZTE Blade. Prezentowany model – ZTE Blade S6 – to produkt ze średniej półki cenowej – można go dostać już za około 940 złotych, co przy „pozłacanych” telefonach HTC czy Sony stanowi niezłą konkurencję.

ZTE Blade S6 wyglądem nawiązuje iPhone’a 6, a jeśli chodzi o parametry – prezentuje się naprawdę nieźle. Ośmiordzeniowy procesor 1,5 GHz od Qualcomm to technologia, z której korzystają giganci rynku – HTC czy Sony. Snapdragon 615 funkcjonuje w systemie ARMv8, a więc jest bardzo wydajny i energooszczędny. I rzeczywiście, maksymalny czas czuwania telefonu to aż 9 dni!

Smartfon ma 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci – dużo miejsca na muzykę, zdjęcia, aplikacje i cokolwiek użytkownik zechce tam zmieścić. Główny aparat ma rozdzielczość aż 13 megapikseli, a drugi – 5 Mpx. Ma oczywiście slot kart microSD. Ekran jest spory, ale bez przesady – 5 cali jakości HD powinno wystarczyć każdemu. Posługuje się oczywiście technologią HSDPA, umożliwiającą przesył danych z maksymalną prędkością. System operacyjny to Android.

Zalety:

– mocny procesor

zte

– 13 Mpx w aparacie

– pojemność pamięci

– szybki przesył danych

– silna bateria

– jakość HD

– możliwość korzystania z Dual SIM

Wady:

– rozmiary (14 x 7 x 0,7 cm czyni go nieco nieporęcznym)

– w zestawie nie ma słuchawek

Możliwość komentowania Chińskie cudo, czyli smartfon ZTE została wyłączona

tablice elektroniczne

Tagi: ,

Tablica do hali sportowej

Dodane 31 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Dobra hala sportowa to ważny obiekt w każdym mieście. W mniejszych miejscowościach często mieszczą się przy szkołach, pełniąc funkcje szkolnej hali do zajęć z wychowania fizycznego oraz do większych uroczystości. W dużych miastach często są to samodzielne obiekty, w których trenują także miejscowe kluby.

Dobra hala sportowa to…

Hale sportowe często są także miejscem wielkich imprez – głównie ze względu na swoje spore rozmiary, bo mogą pomieścić jednorazowo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy osób, jak na przykład Łódzka Ergo Arena czy wrocławska Hala Orbita, nie wspominając o ogromnych stadionach, w których mogą być rozgrywane mecze o światowej randze. Ważną cechą sali sportowej jest zatem jej wielkość, pozwalająca na organizację różnego typu imprez, nie tylko spotkań sportowych.

tablice elektroniczne

Hala sportowa musi spełniać oczywiście liczne wymogi bezpieczeństwa, skoro jednorazowo może się w niej zmieścić tak ogromna liczba ludzi – wszelkie przeglądy techniczne muszą być aktualne, nie ma mowy o przeoczeniach ze strony inspekcji, sprawdzających drogi ewakuacyjne, rozmieszczenie gaśnic czy apteczek, bezpieczeństwo schodów i drzwi, udogodnienia dla niepełnosprawnych…

Jeśli chodzi natomiast o same imprezy sportowe, hala powinna mieć odpowiednie nawierzchnie, przygotowane dla meczów różnych dyscyplin sportowych, zaplecze dla zawodników i tak dalej. Dla kibiców natomiast powinna być zapewniona przede wszystkim dobra widoczność – odpowiednie ustawienie krzesełek, nachylenie trybun, drożne alejki – a wreszcie porządne tablice sportowe.

Tablice elektroniczne

Dawno minęły czasy przekładania kart z arkuszy papieru – teraz wysoko nad podłogą, na środku sali, lub na jednej ze ścian, montowane są tablice elektroniczne, na których wyświetlane są informacje. Zależnie od modelu informacje pojawiające się na tablicy mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Najprostsze modele prezentują czas pozostały do zakończenia oraz podstawowe informacje – im bardziej zaawansowany model, tym więcej wiadomości może podawać. Producenci mogą także dostosowywać swoje tablice do życzeń klienta tworząc wyjątkowe produkty, odpowiadające dokładnie potrzebom zleceniodawcy.

tablice elektroniczne

Dobrym rozwiązaniem, szczególnie na dużych obiektach, jest zainstalowanie jednej tablicy głównej, w najbardziej widocznym miejscu,  oraz kilku tablic pomocniczych, powielających odpowiednie informacje, tak aby wszyscy kibice mogli być na bieżąco z wynikami meczu, nawet jeśli na chwilę pozwolili sobie na rozproszenie uwagi.

Możliwość komentowania Tablica do hali sportowej została wyłączona

Aparat do wykonywania badania EKG

Tagi: , , , , , ,

Sprawdzamy jak funkcjonuje elektrokardiograf oraz do czego go wykorzystywać

Dodane 21 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Elektrokardiograf (EKG) jest nieinwazyjnym testem, który jest stosowany w celu uwzględnienia podstawowych chorób serca poprzez pomiar aktywności elektrycznej serca. Przewodami pozycjonowania (urządzeniami elektrycznymi) wraz z czujniki na ciele w standardowych miejscach, informacje na temat wielu chorób serca mogą być wyłuskane, patrząc na charakterystyczne wzory na EKG.

Aparat do wykonywania badania EKG

Jak to działa?

Elektrody EKG są przymocowane do korpusu, gdy pacjent leży płasko na łóżku lub stole. Przewody są przymocowane do każdego zakończenia (ogółem czterech z nich) oraz sześciu zdefiniowanych pozycji na przedniej części skrzyni. Niewielka ilość żelu jest stosowana na skórę, które pozwala na to aby impulsy elektryczne z serca były łatwiej przenoszone na przewodach EKG. Przewody są połączone przez małe przyssawki, rzepy, albo małe łatki naklejone luźno na skórze. Badanie trwa około pięciu minut i jest bezbolesne. W niektórych przypadkach, u mężczyzn można wymagać golenia małej ilości włosów na klatce piersiowej w celu uzyskania optymalnego kontaktu pomiędzy przewodami i skórą.

Elektrokardiograf - zobacz jak działa

Co może być mierzone lub wykrywane w EKG?

 • Mechanizm rytmu serca.
 • Orientacja serca (jak jest umieszczone) w klatce piersiowej.
 • Dowody zwiększonej grubości (hipertrofia) mięśnia sercowego.
 • Dowody uszkodzenia różnych części mięśnia sercowego.
 • Dowody na ostre upośledzenie przepływu krwi w mięśniu sercowym.
 • Wzory nieprawidłowej aktywności elektrycznej, które mogą predysponować pacjenta do nieprawidłowych zaburzeń rytmu serca.

Po co przeprowadza się badanie EKG?

 • W ramach rutynowych badań przesiewowych oceny fizycznej
 • W ramach akcji próby wysiłkowej serca.
 • W ramach oceny objawów bólu w klatce piersiowej, duszności, zawrotów głowy lub omdleń, kołatania serca
 • W ramach obróbki przedoperacyjnej operacji u pacjentów, którzy mogą być w wieku, w którym choroby serca mogą potencjalnie obecne.

Jakie objawy mogą być zdiagnozowane z EKG?

 • Przyspieszone lub nieregularne rytmy serca.
 • Rażąco powolny rytm serca.
 • Nieprawidłowe przewodzenie impulsów serca, które mogą sugerować współistnienie chorób serca lub metabolicznych schorzeń.
 • Dowód na występowanie wcześniejszego ataku serca (zawał mięśnia sercowego).
 • Dowody zmieniającego się otoczenia, korzystnego niestety dla ostrego zawału serca.
 • Dowody problemów z nerkami, przepływ krwi do serca podczas epizodu zagrożony zawałem serca (niestabilna dławica piersiowa).
 • Niekorzystny wpływ na serce z różnymi chorobami serca lub chorobami układowymi (takimi jak wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia czynności tarczycy, itp.)
 • Niekorzystny wpływ na serce od wynikający z kłopotów płuc (takie jak rozedma płuc, zator tętnicy płucnej [skrzepy krwi wędrujące do płuc]).
 • Wrodzone wady serca.
 • Nieprawidłowe elektrolity we krwi (potas, wapń, magnez).
 • Dowody na zapalenie serca (zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia)

 

Żadnych Komentarzy

Prawidłowe użytkowanie elektronarzędzi

Tagi: , , , , , , , , ,

Jak korzystać z elektronarzędzi i dbać o części?

Dodane 15 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Porady dotyczące bezpiecznego stosowania elektronarzędzi

Mimo, że pracownicy mogą regularnie używać elektronarzędzi, szybkie odświeżenie wiedzy na temat ich zagrożeń i bezpiecznych metod pracy może zapobiec niefortunnym incydentom. Czytanie wartościowych treści może zapobiec potencjalnym wypadkom przy pracy, które groźne są dla zdrowia oraz życia użytkowników.

Prawidłowe użytkowanie elektronarzędzi

 • Nigdy nie noś narzędzi za przewód lub wąż.
 • Nigdy nie szarp przewodu lub węża, aby je odłączyć.
 • Trzymaj przewody i węże z dala od źródeł ciepła, oleju i ostrych krawędzi.
 • Odłącz urządzenia, gdy nie są w użyciu, przed konserwacją i czyszczeniem, oraz przy zmianie na akcesoriów
 • Trzymaj niepotrzebne narzędzia z dala od miejsca pracy.
 • Bezpieczna praca z elektronarzędziami wymaga obu rąk do obsługi urządzenia.
 • Unikaj przypadkowego uruchomienia. Nie trzymaj palców na przycisku startu podczas noszenia podłączonego urządzenia.
 • Dbaj o narzędzia. Trzymaj je ostre i czyste i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta odnośnie smarowania i wymiany akcesoriów.
 • Stosuj odpowiednie ubrania dla elementów zadaniowych, nie noś luźnych ciuchów oraz biżuterii, gdyż może ona zostać pochwycona przez ruchome części.
 • Usuń wszystkie uszkodzone przenośne narzędzia elektryczne z użycia i oznaczyć je napisem „Nie używać.”

Co może przytrafić się użytkując elektronarzędzia nieprawidłowo?

Doświadczeni operatorzy elektronarzędzi również mają problemy, jeśli są nieostrożni, kiedy poddadzą się pokusie pośpiechu lub ignorowania zasad bezpieczeństwa. Wypadki z udziałem nowicjuszy są zazwyczaj związane z brakiem wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i / lub poszanowania narzędzia. Niedoświadczony użytkownik może nie zidentyfikować potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Dla przykład nie rozpoznaje dźwięk piły, kiedy ta zaczyna pracę z tępym ostrzem. Niektórzy rzadko doglądają poszczególne części swoich narzędzi, co może spowodować przykry wypadek, warto zawsze sprawdzać przede wszystkim mocowanie i to, czy wszystkie śruby są przykręcone. Obracająca się tarcza z prędkością np. 10 tys. Obrotów na minutę może z łatwością uciąć rękę.

Czy należy czyścić części?

Według badań dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z elektronarzędzi, trzy główne przyczyny urazów ogólnych to nieuwaga lub samozadowolenie, niespodziewane wydarzenia, brak doświadczenia lub zbytnia pewność siebie. Bezpieczeństwo to bardzo istotna rzecz podczas każdego użytkowania narzędzi. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem większości z nich jest cięcie, przycinanie, wbijanie, wiercenie…ogólnie można to ująć jako fizyczną zmianę pierwotnego kształtu. Możemy sobie poważnie zaszkodzić, jeśli nie stosujemy się do zasad bezpieczeństwa, ale możemy również zniszczyć poszczególne części lub spalić całą maszynę jeśli użytkujemy ją nieprawidłowo. Warto je odpowiednio konserwować i poznać ich budowę w całości, aby móc zrozumieć ich funkcjonowanie. Prawidłowe zapoznanie się z narzędziem sprawi, że będziemy bardziej ostrożni oraz świadomi potencjalnego zagrożenia.

Możliwość komentowania Jak korzystać z elektronarzędzi i dbać o części? została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno