Przemysł - Recenzje Produktów

Systemy przeładunkowe i ich zastosowanie

Dodane 30 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Systemy przeładunkowe to w branży transportowej codzienność pozwalająca na swobodną, szybką i bezpieczną pracę przy załadunku i rozładunku towarów z samochodów dostawczych. Stosowane zarówno w magazynach i punktach segregacji paczek, jak i we wszelkiego rodzaju hurtowniach, dużych sklepach czy centrach handlowych, systemy przeładunkowe to szereg elementów wpływających na komfort pracy osób obsługujących przyjmowanie i transportowanie towarów. Jakie są ich podstawowe elementy i gdzie znajdują najczęściej zastosowanie?

Podstawowe elementy systemów przeładunkowych

Każdy magazyn czy punkt rozładowywania towarów powinien być wyposażony w rampę ułatwiającą zrównanie poziomu podłogi magazynu z podłogą samochodu dostawczego. W większości przypadków nie ma jednak mowy o tym, by samochód dojechał do samej rampy zrównując się z nią w stu procentach i gwarantując bezpieczne przejście bądź przejazd pomiędzy pojazdem a rampą. Z tego też powodu dość częstym widokiem w tego typu miejscach są platformy przeładunkowe, czyli specjalne, automatyczne bądź ręcznie obsługiwane pomosty służące do wyrównania poziomu pomiędzy samochodem a rampą i umożliwienia swobodnego poruszania się pomiędzy nimi. Platformy wykonane są zwykle ze stabilnego, antypoślizgowego materiału (przeważnie stali) i zabezpieczone tak, by mógł przejechać po nich załadowany wózek widłowy. Z tego też powodu platformy i pomosty to nieodłączny element systemów przeładunkowych, niemożliwy do zastąpienia jakimikolwiek rozwiązaniami tymczasowymi.

Wyposażenie w system przeładunkowy pozwala na wymierne oszczędności i utrzymanie kontroli nad logistyką wewnątrz firmy. Obecnie wydaje się, że systemy takie to po prostu konieczność. Na stronie www.amtr.pl znaleźć można szczegółowe informacje na temat.

Naprowadzacze kół to kolejny istotny element systemów przeładunkowych, gwarantujący bezpieczne dokowanie pojazdów do rampy bez konieczności nadmiernego manewrowania dużymi TIRami po placu przed magazynem. W przypadku pojazdów takich gabarytów nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą mieć problem z dopasowaniem ich do odpowiedniej przestrzeni co do centymetra. Stalowe rury przymocowane do podłoża pozwalają odpowiednio nakierować koła pojazdu, kierując go idealnie prostopadle do rampy rozładunkowej i gwarantując, że ten nie zjedzie z właściwego sobie toru stwarzając zagrożenie dla pracowników, innych pojazdów czy konstrukcji doku przeładunkowego. W parze z naprowadzaczami występują zwykle także różnego rodzaju słupki ostrzegawcze i odboje mocowane na rampie, chroniące konstrukcję pojazdu i elewacji budynku przed niespodziewanymi kolizjami.

W bardzo zapracowanych, rozbudowanych magazynach i hurtowniach dobrym rozwiązaniem przeładunkowym stały się w ostatnich latach specjalne śluzy przeładunkowe, blokowane za pomocą bram i umożliwiające spokojne rozładowywanie indywidualnych pojazdów. W ich przypadku rampa znajduje się bezpośrednio za bramą wyposażoną w w uszczelnienie i platformę przeładunkową. Samochód nie wjeżdża wówczas do wewnątrz magazynu, a bezpiecznie dokuje do bramy, z której następnie wysuwana jest śluza izolująca dopływ powietrza z zewnątrz i blokująca mieszanie się temperatur, co może okazać się szczególnie istotne w przypadku rozładowywania towarów wrażliwych temperaturowo.

Zastosowanie systemów przeładunkowych

Stworzenie bezpiecznych i wydajnych systemów przeładunkowych pozwoliło branży logistycznej nadążyć za nieustannie rozwijającą się gospodarką i rosnącym zapotrzebowaniem na transport i dostarczanie towarów do miejsc docelowych w jak najkrótszym czasie. Tam, gdzie niegdyś koniecznie było wykorzystywanie prowizorycznych metod łączenia rampy z podłogą pojazdu dziś stosuje się w pełni profesjonalne, automatyczne platformy przeładunkowe gwarantujące stabilność i bezpieczeństwo nie tylko dla poruszających się po nich ludzi, ale nawet wózków widłowych.

Systemy przeładunkowe to nie tylko sprawniejszy przeładunek ale także utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa.

Specjalistyczne systemy przeładunkowe są najczęściej stosowane we wszelkiego rodzaju magazynach, hurtowniach i centrach logistycznych, gdzie indywidualne śluzy dokujące to dla kierowców i pracowników magazynu codzienność. W przypadku zastosowań komercyjnych, stosowanych na przykład w strefach dostaw w centrach handlowych czy hipermarketach, systemy przeładunkowe ogranicza się zwykle do zastosowania naprowadzaczy kół i ręcznych pomostów przeładunkowych, które mogą być z łatwością schowane lub przemieszczone w inny punkt rampy w celu rozładowania kolejnego pojazdu.

 

 

Możliwość komentowania Systemy przeładunkowe i ich zastosowanie została wyłączona

bramy szybkobieżne przemysł

Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu

Dodane 17 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Bramy szybkobieżne to dość popularne i powszechnie stosowane rozwiązanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywane przede wszystkim jako bramy wewnętrzne zamykające dostęp do poszczególnych pomieszczeń na halach produkcyjnych, magazynach czy w laboratoriach, bramy szybkobieżne oferują zdecydowanie najlepszy obecnie stosunek dynamiki pracy do wydajności konstrukcji. Jak jednak wybrać właściwą bramę szybkobieżną do konkretnego zastosowania przemysłowego?

Rodzaje bram szybkobieżnych dla przemysłu

Standardowo bramy szybkobieżne można podzielić zarówno pod kątem różnych zastosowań (bramy do przemysłu spożywczego, bramy do laboratoriów, bramy wielkogabarytowe do hangarów, bramy magazynowe), jak i pod kątem materiałów, z jakich zostały wykonane. Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem jeśli chodzi o konstrukcję bramy są oczywiście bramy szybkobieżne z folii PCV, stosowane właściwie w każdej gałęzi przemysłu i gwarantujące wystarczającą wytrzymałość i izolację przed czynnikami zewnętrznymi nawet w trudnych warunkach pracy.

Wybierając bramy szybkobieżne dla przemysłu warto zwrócić na ich parametry techniczne takie jak: prędkość otwierania, grubość kurtyny czy systemy sterowania.

Zgłębiając rodzaje bram szybkobieżnych w podziale ze względu na zastosowanie, z pewnością można tu wyróżnić dość silną grupę bram kierowanych do przemysłu spożywczego, charakteryzujących się wyższą niż standardowa izolacją cieplną, odpowiednio zabezpieczoną powierzchnią kurtyny, konstrukcją wzmocnioną przeciw korozji i dużej wilgotności powietrza, czy wreszcie bram przeznaczonych do stosowania w chłodniach i mroźniach.

Najciekawsze funkcje i zalety bram szybkobieżnych

Bramy szybkobieżne to przede wszystkim dynamika pracy, jakiej nie mogą zapewnić żadne standardowe drzwi czy bramy przemysłowe, dlatego też to właśnie one stosowane są w zakładach dbających o wysoką wydajność i funkcjonalność budynków przemysłowych. Zasilanie bram szybkobieżnych z 400V silników, w połączeniu z lekką kurtyną i minimalistyczną konstrukcją sprawia, że najszybsze bramy na rynku oferują prędkość otwierania rzędu 2,5 m/s. W połączeniu z mnogimi możliwościami zdalnego uruchamiania programu otwierania bramy, pełna przepustowość korytarzy transportowych i komunikacyjnych jest tu niepodważalna.

Zdecydowaną zaletą wielu bram szybkobieżnych jest możliwość zamontowania w nich systemu automatycznej naprawy. Brama, która z powodu uszkodzenia mechanicznego czy zderzenia z przeszkodą zostanie wytrącona z prowadnic jest automatycznie wprowadzana na swój pierwotny tor działania i nie wymaga dodatkowej interwencji ze strony jej operatora. W ramach zabezpieczenia przed awariami prądu stosuje się tu także systemy UPS utrzymujące bramę w pełnej funkcjonalności przez co najmniej kilkanaście minut.

Nowoczesne bramy szybkobieżne posiadają systemy ułatwiające sterowanie – zdjęcie pobrano ze strony: https://www.ditex.com.pl/produkty/dynamicroll-frigo2

Ważną funkcją bram szybkobieżnych są wspomniane już wcześniej czujniki umożliwiające zdalne otwieranie i zamykanie bramy. Radary i czujniki ruchu, w połączeniu z odbiornikiem radiowym pozwalają na personalizację każdej z bram zastosowanych w danym obiekcie, gwarantując ograniczony dostęp do części pomieszczeń i ułatwiając poruszanie się pomiędzy tymi z dostępem otwartym dla każdego pracownika. Czujniki takie jak fotokomórki czy pętle indukcyjne odpowiadają tu także za zabezpieczanie bramy, nie pozwalając by ta zderzyła się z przeszkodą lub rozpoczęła proces zamykania w momencie, gdy znajduje się pod nią człowiek lub wózek transportowy. Nawet jeśli bramy szybkobieżne z folii PCV wydają się być cienkie i delikatne, ich prędkość zamykania mogłaby wyrządzić szkody zarówno ludziom, jak i towarom, które weszły z nią w bezpośredni kontakt.

W doborze odpowiedniej bramy z pewnością mogą pomóc przedstawiciele handlowi, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby zaoferować najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jak wybrać odpowiednią bramę szybkobieżną dla przemysłu?

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć podczas wyboru odpowiedniej bramy szybkobieżnej do danej gałęzi przemysłu są oczywiście parametry wymiarowe i oczekiwania w stosunku do zastosowanych rozwiązań technicznych. Nie każda brama szybkobieżna będzie oferowała tę samą prędkość otwierania i zamykania, co zwykle ma związek zarówno z ciężarem samej kurtyny, jak i zastosowaną wersją zasilania czy dodatkowymi zabezpieczeniami bramy. Pod uwagę należy też wziąć kwestie izolacyjne i wytrzymałościowe – brama stosowana w branży logistycznej będzie narażona przede wszystkim na bardzo intensywną eksploatację i ryzyko uszkodzeń mechanicznych, podczas gdy ta przeznaczona do przemysłu spożywczego będzie musiała wykazać się znacznie większą odpornością na czynniki biologiczne i izolacją termiczną dla pomieszczeń wymagających utrzymania określonej temperatury wewnątrz.

Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu nie powinien sprawiać dziś większego problemu, gdyż na rynku pojawia się obecnie coraz więcej wyspecjalizowanych w ich produkcji firm zdolnych zapewnić klientom wszelkie parametry bramy, jakich wymaga ich obszar działalności. Znając najbardziej podstawowe cechy i funkcje bram szybkobieżnych nie trudno zauważyć jednak, że bez względu na potrzeby to właśnie one stanowią dziś najbardziej wydajny i uniwersalny wybór.


Nowoczesne bramy szybkobieżne dla przemysłu znaleźć można pod adresem https://www.ditex.com.pl/produkty-kategorie/bramy-szybkobiezne-pcv – na stronie polskiego dystrybutora bram szybkobieżnych.

Możliwość komentowania Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno