Maszyny - Recenzje Produktów
Prasa hydrauliczna

Tagi: , , ,

Do Czego Służy Prasa Hydrauliczna?

Dodane 14 lipca 2016 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Prasa hydrauliczna jest maszyną, która wytwarza siłę nacisku. Te urządzenia mają wiele zastosowań w różnych branżach przemysłowych. Można je stosować przy produkcji samolotów jak i przy produkcji ciasta na skalę przemysłową. Prasa hydrauliczne używana jest przede wszystkim w branży mechanicznej oraz w obróbce plastycznej metali.

Prasy bramowe

W mechanicznych warsztatach, szczególnie stosuje się prasy hydrauliczne bramowe. Wykorzystywane są do wciskania i wyciskania sworzni, łożysk, tulei, wałków oraz innych elementów które wymagają dużego nacisku do wciśnięcia lub wyciśnięcia danego elementu. Tego typu prasy hydrauliczne są często wykorzystywane w warsztatach utrzymania ruchu. Konstrukcja tego typu urządzenia jest wykonywana z jednolitych elementów. Jej stół regulowany jest na czterech wysokościach za pomocą przekładni mechanicznej, dodatkowo posiada kliny blokujące.

Prasa hydrauliczna

Hydrauliczny układ wbudowany w górnej części prasy spełnia wszystkie wymagane normy przez Unię Europejską. By uniknąć zużycia podwójnie ułożyskowano tłok powierzchniowo utwardzany. Sam tłok zakończony jest dociskiem rozbieranym, który umożliwia montaż oprzyrządowania i narzędzi pomocniczych. Prasa hydrauliczna używana jest bardzo często są do prac wymagających obróbki plastycznej metali takich jak tłoczenie, wykrawanie, formowanie, gięcie i cięcie blach. Wykonywane prace w niektórych przypadkach, szczególnie takich jak tłoczenie, mogą być bardzo skomplikowane.

W takim procesie tworzenia i projektowania na przykład tłoczników wymaga dużego doświadczenia i wieloletniej praktyki w zawodzie. Do procesów obróbki plastycznej metalowych blach można zastosować różnego rodzaju prasy hydraulicznych w zależności od elementów i detali jakie chcemy wykonać. Używane prasy hydrauliczne stosowane są w trakcie procesów tłoczenia. Głównie wykorzystuje się prasy bramowe na ogół z prowadnicami stołu górnego, które zapewniają dokładne i precyzyjne prowadzenie zainstalowanego tłocznika. Podczas prac takich jak wykrawania, cięcia, wycinania lub gięcia są stosowane również prasy typu bramowego lub prasy hydrauliczne typu wysięgowego. Jest to zależnie od wielkości i objętości obrabianego materiału jaki będzie stosowany w tych procesach.

Otwory i wycinanie – podstawowe zastosowanie prasy

Prasy hydrauliczne używane są odpowiednio do wykrawania otworów i wycinania w dużych arkuszach blach gdzie jest niezbędny dostęp z trzech stron maszyny. Przykładem takiej prasy hydraulicznej jest hydrauliczna prasa wysięgowa. Pracując nią można idealnie wykonywać gięcia i zaginania wąskich blach i płaskowników. Do wykonywania niewielkich części lub metalowych elementów, doskonale sprawdzają się prasy hydrauliczne uniwersalne. Ten prezentowany typ urządzenia dostosowany został do wykonania ogólnych prac produkcyjnych lub warsztatowych. Urządzenia są wyposażone w niezbędne narzędzia i przyrządy, które można w prosty sposób zdemontować i wymienić. W wielu modelach, prasa hydrauliczna jest wyposażona w stół z możliwością mocowania oprzyrządowania dostarczanego poprzez producenta. Konstrukcja stołu oraz rozmieszczenie wszystkich otworów pozwalają na montowanie różnego rodzaju matryc oraz ich szybką wymianę.

Źródło fotografii: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9f/Forging_shop-Gesenkschmiede_1.JPG

Możliwość komentowania Do Czego Służy Prasa Hydrauliczna? została wyłączona

FV 14000 E

Tagi: , , , , ,

Testujemy Agregat FV 14000 E

Dodane 05 października 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Agregaty prądotwórcze są coraz popularniejsze w polskich domach. Ich podstawową funkcją jest dostarczenie nam zasilania w sytuacjach, kiedy nie posiadamy w danym momencie dostępu do sieci. Do listy sytuacji należy zaliczyć z pewnością ogólny problem z siecią na przykład podczas awarii, wyjazd do miejsca gdzie urządzany jest kamping, pole budowy czy prace leśne. Wszędzie tam, gdzie nie możemy wpiąć wtyczki urządzenia do kontaktu, potrzebny może a często nawet musi być agregat lub inna nazwa – generator prądotwórczy. Praca agregatu jest raczej prosta i opiera się na przetworzeniu paliwa (benzyna bądź ropa) na energię elektryczną, która może być dostarczona kilku urządzeniom jednocześnie dzięki zastosowaniu różnych wyjść. My do naszego testu wzięliśmy agregat marki Fogo o oznaczeniu FV 14000 E.

FV 14000 E

Jakimi parametrami cechuje się agregat?

Przede wszystkim warto zauważyć bardzo wysoką moc agregatu – przy maksymalnych obrotach silnika (około 3 tys w czasie 60 sekund) silnik jest w stanie wygenerować zasilanie rzędu 13000 Watt (13 kW). Jest to bardzo duża moc, która może umożliwić pracę nawet 10 wiertarkom jednocześnie lub kilkuset komputerom w tym czasie. Tego rodzaju sprzęt swoje zastosowanie znajduje jednak w ciężkiej pracy i do takiej właśnie został zbudowany. Sprzęt jest duży, masywny i ciężki – bez zalanego baku waży aż 150 kilogramów, ciężko zatem samodzielnie go transportować – należy wykonywać to w kilka osób. Agregat wyposażony jest w mocną, trwałą ramą, a sam silnik przymocowany jest to specjalnych poduszek amortyzujących, które sprawiają, że podczas pracy urządzenie nie jest narażone na przypadkowe uszkodzenia. Sprzęt jest dość głośny – 100 decybeli – dlatego zaleca się umieszczenie go w miejscu, w którym nie będzie stanowił problemu dla otoczenia. Agregat FV 14000 E zasilany jest benzyną 95 – tylko i wyłącznie. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 16 litrów, natomiast spalanie to 5 litrów – łatwo zatem obliczyć, że maszyna powinna sprostać wszystkim zadaniom przez 3 godziny z minutami. W ciągu jednej godziny koszt użycia będzie natomiast bliski 25 złotym. Generator posiada wyjście 3 fazowe 32 A, 1 wyjście jednofazowe 32 A oraz dwa wyjścia jednofazowe 16 A.

Należy pamiętać, że tak jak każde inne urządzenia pracujące z benzyną lub ropą, tak i ten agregat wyposażony jest w miskę olejową, która co jakiś czas potrzebuje uzupełniania, warto samodzielnie sprawdzać stan zużycia oleju, natomiast istnieje zaimplementowana możliwość automatycznego wyłącznie agregatu w przypadku braku oleju. Podobnie wygląda sytuacja, gdy temperatura pracy silnika będzie zbyt wysoka – na przykład podczas intensywnego wykorzystywania urządzenia w upały. Co więcej, agregat dokona samodzielnej decyzji o wyłącznie z chwilą, gdy do jego silnika podpięte będą urządzenia potrzebujące więcej niż 13 kW. Agregat od Fogo zaopatrzony jest także w zestaw transportowy oraz zestaw eksploatacyjny. Sprzętu do testów dostarczyła nam firma http://www.agregaty.com.pl – miejsce, w którym możecie kupić agregaty stacjonarne, przenośne oraz do traktorów.

Możliwość komentowania Testujemy Agregat FV 14000 E została wyłączona

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tagi: , ,

Jakie pompy głębinowe kupić?

Dodane 23 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Jeśli interesują nas solidne pompy do szamba albo bardzo funkcjonalne pompy głębinowe, to na pewno warto zdecydować się na zamówienie złożone w internecie. Tutaj można kupić produkty prosto od producenta, zdecydować się na zakup od oficjalnego dystrybutora, a także w sklepie internetowym, jaki specjalizuje się wyłącznie w takim asortymencie. Mamy zatem do czynienia z bardzo ciekawymi rozwiązaniami, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe oraz w znaczący sposób usprawnią naszą gospodarkę wodną i kanalizacyjną, a to ma przecież duże znaczenie w takiej sytuacji.

Kupno pompy głębinowej

Dzisiaj na pewno warto zdecydować się na wysokiej jakości produkty. Jeśli chodzi o tego rodzaju pompy, to mamy oczywiście modele podstawowe, ale możemy się także zdecydować na bardziej złożone urządzenia. W przypadku pompy do szamba, na pewno znaczenie ma funkcja rozdrabniania, dzięki której można sobie zaoszczędzić wielu problemów. Nie trzeba później zajmować się przepychaniem, a konserwacja jest znacznie bardziej uproszczona. Taki rozdrabniacz gwarantuje nam zatem większy komfort i bezpieczeństwo. W przypadku pompy głębinowej producenci proponują nam między innymi ochronę przed piaskiem, więc rzeczywiście mamy dość sporo opcji do wykorzystania i na pewno wybierzemy dla siebie coś odpowiedniego.

Nowoczesne pompy dostać możemy pod adresem www.pompylublin.pl gdzie będziemy mogli wybierać z ogromnego asortymentu.

Korzystając ze sklepów online, możemy liczyć na znacznie bardziej korzystne ceny, a także na najwyższą jakość. Najlepsi sprzedawcy proponują nam towar doskonałej jakości, jaki odznacza się wysoką trwałością i solidnym wykonaniem. Jest to doskonała inwestycja, a takie pompy rzeczywiście służą nam przez bardzo wiele lat. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie znakomite rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe, a to jest przecież najważniejsze. Dzisiaj asortyment jest całkiem spory, więc w sklepach online bez problemu znajdziemy urządzenia odpowiednie do naszych potrzeb i oczekiwań, także pod względem finansowym. Wystarczy tylko zapoznać się z opisem i parametrami, by dobrać dla siebie najbardziej optymalny system wodno-kanalizacyjny.

Możliwość komentowania Jakie pompy głębinowe kupić? została wyłączona

Sprężarka powietrza AirPress

Tagi: , , , ,

Bezpieczne korzystanie ze sprężarki powietrza

Dodane 09 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Test systemu bezpiecznego wyłączenia

Twoja sprężarka powietrza może mieć wbudowane bezpieczne wyłączenie. Działanie tego systemu jest takie – wyłączany jest kompresor, jeśli robi się zbyt gorąco, lub jeśli ciśnienie oleju w silniku jest za niskie. Ten test pomoże zapewnić trwalsze życie sprężarki.

Sprawdź filtry, zmień je odpowiednio do Twoich potrzeb

Brudny filtr powietrza szkodzi tylko Twojej sprężarce powietrza, pozwalając brudowi gromadzić się od zewnątrz, oraz zmuszając go do cięższej pracy – kanał powietrza dolotowego może być zatkany. Regularnie sprawdzaj, czy filtry działają i zmieniaj je, jeśli zauważysz znaczne nagromadzenie kurzu i brudu. Zmieniaj je co sześć miesięcy lub rzadziej, jeśli używasz sprężarki sporadycznie.

Sprężarka powietrza AirPress

Oczyść zbiornik paliwa

Jak w przypadku każdego silnika należy okresowo oczyścić zbiornik paliwa, aby zapewnić optymalne warunki pracy. Należy zacząć od czyszczenia silnika sprężarki powietrza raz w roku lub tak, aby usunąć wszelkie pozostałości gromadzące się z paliwem. Pozwoli to wydłużyć żywotność silnika.

Sprawdź i zmień olej sprężarki

Jeśli używasz kompresora, który używa oleju powinien on być sprawdzany na co dzień, aby upewnić się, że urządzenie jest uzupełniane płynem. Następnie, co 500-1000 godzin użytkowania należy dokonać zmiany tego oleju w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności sprężarki powietrza.

Zmień separator elementu

Element separatora zapobiega nadmiernemu paleniu oleju, ale musi być okresowo wymieniany. Trzymaj sprężarkę w dobrym stanie przez zastąpienie elementu rozdzielającego co 1000 godzin pracy.

Oczyść wymienniki ciepła

Jeśli wymienniki ciepła są brudne to nie mogą wykonywać swojej pracy, którą jest zmniejszenie temperatury pracy sprężarki powietrza. Należy regularnie czyścić je, aby utrzymać temperaturę pracy w dolnej granicy i zwiększyć żywotność sprężarki powietrza.

Postępując zgodnie ze wskazówkami powyżej musisz zapewnić długą żywotność maszynie. Sprężarka dzięki temu będzie wydajna oraz przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu. Zadbana sprężarka powietrza jest wspaniałą maszyna dla jakiegokolwiek miejsca pracy twórczej lub warsztatu, więc warto je zakupić. Pamiętaj o tym aby nie kupować sprężarki, które nie spełnia Twoich wymagań lub wręcz przekracza je. W przypadku awarii, będziesz musiał wydać niepotrzebnie więcej pieniędzy, poza tym rozsądnym jest aby nie tracić funduszy na utrzymanie maszyny, której 100% się nie wykorzystuje. Zbyt mocne sprężarki lepiej zostawić na większe potrzeby.

Możliwość komentowania Bezpieczne korzystanie ze sprężarki powietrza została wyłączona

Silnik elektryczny i jego prawidłowe zastosowanie

Tagi: , , , , , , ,

Budowa silnika elektrycznego – zobacz jak to wygląda

Dodane 07 lipca 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Stojan w silniku elektrycznym

Istnieje wiele rodzajów silników elektrycznych, lecz na ogół mają kilka podobnych części. Każdy silnik zawiera stojan, który może być magnesem trwałym. Wirnik siedzi w środku (przez większość czasu), i podlega polu magnetycznego wytwarzanemu przez stojan. Wirnik obraca się kiedy bieguny są przyciągane i odpychane przez bieguny w stojanie.

Silnik elektryczny i jego prawidłowe zastosowanie

Moc silnika:
Siła (moment obrotowy) silnika jest określona przez napięcie i długość drutu w elektromagnesie w stojanie, dłuższy przewód (co oznacza więcej cewek w stojanie) ma silniejsze pole magnetyczne. Oznacza to więcej energii, aby włączyć wirnik.
Armatura – obracanie części silnika – wspiera obracanie zwojów miedzianych. Gładka obudowa chroni przed uszkodzeniem cewki.
Stojan – mieszkania i cewki, które składają się na zewnątrz silnika. Stojan wytwarza w nim stałe pole magnetyczne.
Uzwojenia lub cewka – przewody miedziane owinięty wokół rdzenia używane do tworzenia lub odbierania energii elektromagnetycznej.
Przewody stosowane w uzwojeniach muszą być izolowane. Na niektórych zdjęciach widać, że wygląda to jak gołe zwoje drutu miedzianego, tak w rzeczywistości nie jest, to jest po prostu emaliowana czysta powłoka.

Dlaczego łatwo jest spalić silnik?

Miedź jest najbardziej powszechnym materiałem uzwojeń. Aluminium również, ale muszą być grubsze, aby przeprowadzić to samo obciążenie elektryczne bezpiecznie. Uzwojenia miedziane umożliwiają mniejszym silnikom pracę.  Jeśli silnik jest uruchamiany zbyt długo lub w zbyt dużym obciążeniem, może się spalić. Oznacza to, że spowodowanie wysokiej temperatury może zepsuć izolację uzwojenia – rozbije ją lub stopi, przy czym krótkie uzwojenia, kiedy dotykają siebie, silnik nie jest uszkodzony. Możesz również spalić silnik, umieszczając w nim więcej napięcia w przewodach uzwojenia niż jest to zalecane. W tym przypadku przewód topi się w najsłabszym punkcie zerwania połączenia. Możesz testować silnik aby sprawdzić, czy ten sposób wypali badając omy (opór).

Klatka (przypominająca koło dla chomika) – druga cewka w silniku indukcyjnym

Indukcja – generowanie siły elektromotorycznej w obwodzie zamkniętym o zmiennym strumieniu magnetycznym przez obwody. W zasilaniu sieciowym poziom mocy idzie w górę i w dół, to pobiera moc uzwojenia przez chwilę tworząc pole magnetyczne. Po obniżeniu się napięcia w cyklu pole magnetyczne nie może być trwałe i spada. Ta akcja przenosi moc przez magnes w drugą stronę na cewki. Gdzie silniki elektryczne używane są najczęściej? Poza nowoczesnymi samochodami, które korzystają z wymienialnych baterii, należy zauważyć, że silniki elektryczne stosowane są przede wszystkim w przemyśle produkcyjnym, w transporcie morskim czy w przypadku mechanizmów przemieszczających duże elementy, np. windy.

Żadnych Komentarzy

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno