Kategoria: Dla domu

Jakie okucia do kabin wybrać?

Dodane 27 lipca 2018

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej często staramy się dobrać wszystkie dodatki tak aby całość tworzyła wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń, która będzie wprawiała nas w dobry nastrój i gwarantowała maksymalny relaks.

Zakup kabiny prysznicowej z pewnością będzie przynosił wiele korzyści w szerszej perspektywie gdyż jest to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie zarówno dla dużych jak i małych łazienek. Aby użytkowanie z kabiny nie było problematyczne należy dobrać właściwy rodzaj okuć . Co warto wiedzieć na ten temat i jakie rozwiązania zastosować?

Rodzaje okuć do kabiny prysznicowej

Bardzo ważne jest aby podczas planowania zakupu okuć wybierać te, które są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, które nie będą niszczyły się pod wpływem wody czy silnych detergentów. W związku z tym zaleca się wykorzystania zawiasów oraz wszelkich elementów wykonanych przede wszystkim z mosiądzu bodź aluminium.

kabina prysznicowa

Materiały te doskonale sprawdzają się w przypadku kontaktu z wodą. Jeśli jednak pragniemy dodatkowo zapobiec powstawaniu nalotu bądź smug warto wybrać wersję posiadający gładką powierzchnię co zagwarantuje nam cienka powłoka wykonana np. z chromu. Dostępne są również wykończenia wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej jednak ze względu na nierówną powierzchnię bardzo często gromadzi się na niej kamień, który utrudnia czyszczenie i zachowanie higieny oraz dobrego wyglądu.

Pamiętajmy również, że elementy wykonane zarówno z mosiądzu, aluminium czy stali powinny być delikatnie czyszczone ściereczką lub gąbką tak aby nie uszkodzić ich powierzchni gdyż mogłoby to spowodować rozpoczęcie odkładania się korozji, która będzie trudna w eliminacji.

Szklane panele stały bądź przesuwane

Obecnie ogromną popularnością cieszą się kabiny bezbrodzikowe, które są oddzielone od reszty łazienki za pomocą pojedynczej tafli szkła. Chcąc zdecydować się na takie wykończenie konieczne jest zadbanie o wykorzystanie odpowiednich klamr oraz stabilizatorów, dzięki czemu cała konstrukcja będzie trwała i stabilna. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu przesuwanego, który może stanowić wejście do kabiny wnękowej bądź narożnej, a także wolnostojącej.

kabina bezbrodzikowa

W takich przypadkach najczęściej wykorzystuje się tzw. wózki jezdne, które można schować maskownicą lub pozostawić odsłonięte. Pamiętajmy, że bez względu na to na jaki rodzaj kabiny prysznicowej się zdecydujemy koniecznie musimy zadbać o to by była ona maksymalnie szczelna i nie przypuszczała żadnej wilgoci. Wybierając uszczelki warto zdecydować się na te odporne na promieniowanie UV gdyż właśnie parametr ten wpływa na to jak długo uszczelki pozostaną białe i nie z żółkną.

Jak dobrać zawiasy do kabiny?

Zazwyczaj stosuje się szklane drzwi do kabiny prysznicowej w związku z tym rodzaj zawiasów musi być odpowiednio dobrany przede wszystkim biorąc pod uwagę udźwig i budowę drzwi. W przypadku ciężkich drzwi wykonanych z grubej ciężkiej tafli szkła warto zdecydować się na mocne zawiasy o zwiększonym udźwigu. Ponadto niekiedy stosowane są również tzw. zawiasy offsetowe z przesuniętą osią montażu, które stosuje się zazwyczaj w przypadkach gdy nie ma możliwości wykorzystania modelu z symetryczną płytką.

Co więcej, możemy także zakupić zawiasy z regulacją osi, które są najlepszym rozwiązaniem w sytuacji gdy kabina prysznicowa mocowana jest do nierównych ścian. Dostępne są także wersje zawiasów z luźną osią, którą można dopasować w zależności od potrzeb do dowolnego kąta dzięki czemu ich zamocowanie będzie wyjątkowo komfortowe.

Pamiętajmy żeby decydować się na zawiasy mocne i trwałe, gdyż ze względu na intensywną eksploatację i częste, wielokrotne otwieranie i zamykanie kabin muszą one zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nawet w przypadku wyjątkowo ciężkich szklanych drzwi.

Pamiętajmy, że niezależnie od tego jak planujemy zagospodarować i urządzić naszą łazienkę powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności na aspektach funkcjonalnych tak byśmy mogli cieszyć się trwałością zakupionych produktów. Warto decydować się na zakup okuć do kabin wysokiej jakości, które będą gwarantowały nam niezawodność przez wiele lat. Nie musimy jednak rezygnować ze swoich początkowych wizji gdyż obecnie producenci oferują różnorodne produkty co sprawia, że każdy zainteresowany będzie w stanie kupić coś odpowiedniego do swoich  potrzeb.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno