Kategoria: Internet, Praca

Jaki program do wystawiania faktur wybrać?

Dodane 14 maja 2020

Znalezienie programu do wystawiania faktur może znacząco ułatwić prowadzenie firmy i porządkowanie transakcji z kontrahentami. Możliwość szybkiego fakturowania z pomocą dostępnych szablonów, w wielu międzynarodowych walutach, z dostępem do białej listy podatników VAT czy bazy kontrahentów w GUS to tylko niektóre z opcji, jakie oferują współcześnie programy online do fakturowania. Który z nich warto wybrać?

Wybór programu do fakturowania – online czy stacjonarnie

Programy do fakturowania mogą działać dziś na zasadzie standardowego oprogramowania instalowanego na komputerach firmowych w ramach licencji lub programu online, do którego dostęp możliwy jest z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Z uwagi na dynamiczny rozwój wielu firm i ich zwiększające się potrzeby, a także bezpieczeństwo oferowane przez programy online, to właśnie ten wariant fakturowania jest obecnie znacznie popularniejszy.

Wybór programu do fakturowania warto oprzeć o funkcje, które są przez program oferowane zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej. Wiele firm oferuje obecnie programy w wariancie podstawowym, dające możliwość utworzenia konta i wystawienia od 3 do 10 faktur bezpłatnie. Opcja taka może być dobrym wyjściem próbnym dla małych firm, jednak w przypadku chęci podjęcia stałej współpracy warto zdecydować się na płatną licencję i korzystać z pełnej funkcjonalności programu.

Popularne programy do fakturowania

Przeglądając programy do fakturowania online można spotkać się z mniej lub bardziej rozbudowanymi opcjami do obsługi nie tylko faktur, ale wszystkich rozrachunków, kosztów i dokumentów sprzedaży. Zależnie od tego jakich zalet oczekujesz, każdy z czterech programów na naszej liście może sprawdzić się w Twojej firmie.

Melpe

Jako program do fakturowania online, Melpe wyróżnia się na tle konkurencji liczbą oferowanych rozszerzeń i funkcji dostępnych dla wszystkich użytkowników programu. Program obsługuje faktury i różne rodzaje dokumentów sprzedaży, zarówno w złotówkach jak i zagranicznych walutach. Program jest dostępny z poziomu każdego urządzenia połączonego z Internetem i nie ogranicza liczby firm, jakie można podpiąć pod jedno konto użytkownika. Program daje także:

  • dodawanie i aktualizację informacji o kontrahencie bezpośrednio z bazy GUS,
  • opcję wprowadzania terminów, sposobów płatności, cennika sprzedaży i waluty dokumentu do kartoteki kontrahenta,
  • możliwość wysyłania faktur online bezpośrednio z poziomu systemu,
  • systemy do obsługi rozrachunków i ewidencji kosztów,
  • dostęp do CRM – systemu do organizacji i planowania pracy działu sprzedaży.

Program do fakturowania Melpe

iFirma

Podobnie jak poprzednik, program iFirma umożliwia prosty i szybki dostęp do fakturowania online  poziomu przeglądarki i dedykowanej aplikacji na smartfony. iFirma obsługuje faktury i rachunki w wielu językach oraz walutach międzynarodowych, dzięki czemu sprawdza się dla firm prowadzących międzynarodowe transakcje z klientami i kontrahentami z całego świata. Na potrzeby użytkowników, w programie wprowadzone zostały liczne rozszerzenia ułatwiające zarządzanie dokumentacją kosztową firmy, w tym możliwość generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego, dostęp do CRM, rozbudowany kalendarz z przypomnieniami o płatnościach i wiele więcej. iFirma zapewnia wirtualne i telefoniczne wsparcie konsultantów w razie jakichkolwiek problemów z obsługą programu.

Fakturownia

Przystosowany do obsługi faktur online program posiada opcję bezpłatną, zapewniającą możliwość wystawienia do 3 faktur miesięcznie, a także płatną gwarantującą nielimitowany dostęp do faktur i dokumentów sprzedaży wystawianych przez firmę. Fakturownia wprowadziła opcję rozszerzenia obsługi programu dla księgowych – dodany jako użytkownik dla danej firmy księgowy może zająć się obsługą faktur bez konieczności przesyłania mu każdego dokumentu przez firmę. Fakturownia, podobnie jak pozostałe rozwiązania na naszej liście daje możliwość wysyłania faktur do kontrahentów bezpośrednio z poziomu programu, co znacząco ułatwia zarządzanie dokumentacją. Dla firm poszukujących rozwiązań dla sklepów online, Fakturownia oferuje obsługę automatycznych płatności w systemach PayU czy dotPay.

inFakt

Cieszący się dużą popularnością w Polsce program do obsługi faktur online proponuje nowe podejście do księgowania, oferując nie tylko program do wystawiania faktur i dokumentów sprzedażowych, ale też windykację należności, przypomnienia o zbliżających się płatnościach czy możliwość opłacenia składek ZUS i podatków z poziomu aplikacji bądź panelu zarządzania w przeglądarce. inFakt oferuje współpracę z księgowym przez internet, zapewniając pełną pomoc na każdym etapie prowadzenia firmy, a nawet wsparcie przy zakładaniu firmy. Ze względu na swoje możliwości w dalszym ciągu można zaliczyć go jednak do grona programów do wystawiania faktur i traktować na równi z konkurencją.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno