Jak obniżyć koszty paliwa w firmie transportowej, kiedy korzystamy z narzędzi do monitorowania floty?

Dodane 10 maja 2020

Większość kierowców będzie rozumieć znaczenie bezpieczeństwa floty i dlaczego zarządzanie jest tym jest istotne. Niebezpieczna jazda może być kosztowna, co zwiększa składki ubezpieczeniowe, jazda powoduje puste przejazdy i szkodę pracownika. Oprogramowanie do zarządzania flotą może poprawić standardy bezpieczeństwa floty poprzez zapewnienie zgodności z ustawami Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki. Monitorowanie silnika na czas, promowanie jazdy zgodnie z prawem, utrzymywanie regularnej konserwacji zapobiegawczej pojazdu – o tym warto pamiętać.

Bądź otwarty na pomysły pracowników

Nawet jeśli robisz zmiany, pozwól swoim pracownikom mieć coś do powiedzenia i bądź otwarty na możliwość zmiany realizacji planu w oparciu o ich opinie, być może trzeba będzie przejść długą drogę w kierunku akceptacji ze strony kierowców.

Nie należy ukrywać korzyści dla firmy

Jeśli nie odnosisz się do tego, jaki jest pożytek z monitoringu GPS dla firmy, pracownicy będą coś podejrzewać. Bądź klarowny – w jaki sposób firma wykorzysta zmiany, takie jak większe zyski lub obniżone koszty. Oczywiście, można wspomnieć, o tym iż biznes będzie bardziej dochodowy, co jest lepsze dla pracowników, jak również o tym, że zapewnienie im bezpieczeństwa pracy i możliwości rozwoju będzie prostsze i szybkie.

Utrzymaj nastrój pozytywny

Choć możesz napotkać opór lub negatywne komentarze, a nawet oskarżenia, że ​​instalujesz śledzenie floty przez monitoring GPS, ponieważ masz problemy z samodzielnym zarządzaniem, ważne jest wtedy, aby dyskusja miała charakter pozytywny i zachęcała zatrudnionych kierowców do zmian – zwłaszcza te osoby, które od lat przyzwyczajone są do pewnych standardów, a technologiczne nowinki mogą być przez nich jakimś nieporozumieniem. Podkreślenie pozytywnych skutków zmiany jest ważne dla kierowców.

Nie należy oczekiwać, że cały personel jest zadowolony ze zmian

Choć dobre zarządzanie śledzeniem jest doskonałym rozwiązaniem dla jazdy poza granicami kraju, kierowcy mogą mieć problemy z wydajnością, dlatego będą myśleć, że będą narażenie na straty osobiste. Określ zatem plan z góry, jak będziesz rozwiązywał słabe wyniki, dając kierowcom możliwość wprowadzania ulepszeń. Kierowcy powinni czuć, że monitoring możesz być też sposobem na premie i awanse, warto wskazać na pozytywy, które zrekompensują im dotychczasowe nieprzyjemności. Monitoring może bowiem wykryć nieprawidłowości, np. złe ciśnienie w oponach czy wycieka paliwa.

Monitorowanie floty - narzędzia do śledzenia przez GPS

Narzędzia do monitorowania floty to z pewnością przyszłość dla zarządzania flotą przede wszystkim w firmach transportowych oraz spedycyjnych – obsługa przedsiębiorstw transportowych z takim oprogramowaniem staje się bardziej efektywna. Daje to możliwość wkroczenia w plan trasy bezpośrednio, zweryfikowanie prędkość, podstawowych parametrów technicznych, a także zgodność trasy z planem. Monitoring umożliwia dostrzeżenie pewnych trudności, które dotąd nie mogły zostać rozwiązane – np. niepotrzebny objazd czy źle zaplanowana trasa zwiększająca zużycie paliwa.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno