Jak korzystać z elektronarzędzi i dbać o części?

Dodane 15 lipca 2015

Porady dotyczące bezpiecznego stosowania elektronarzędzi

Mimo, że pracownicy mogą regularnie używać elektronarzędzi, szybkie odświeżenie wiedzy na temat ich zagrożeń i bezpiecznych metod pracy może zapobiec niefortunnym incydentom. Czytanie wartościowych treści może zapobiec potencjalnym wypadkom przy pracy, które groźne są dla zdrowia oraz życia użytkowników.

Prawidłowe użytkowanie elektronarzędzi

  • Nigdy nie noś narzędzi za przewód lub wąż.
  • Nigdy nie szarp przewodu lub węża, aby je odłączyć.
  • Trzymaj przewody i węże z dala od źródeł ciepła, oleju i ostrych krawędzi.
  • Odłącz urządzenia, gdy nie są w użyciu, przed konserwacją i czyszczeniem, oraz przy zmianie na akcesoriów
  • Trzymaj niepotrzebne narzędzia z dala od miejsca pracy.
  • Bezpieczna praca z elektronarzędziami wymaga obu rąk do obsługi urządzenia.
  • Unikaj przypadkowego uruchomienia. Nie trzymaj palców na przycisku startu podczas noszenia podłączonego urządzenia.
  • Dbaj o narzędzia. Trzymaj je ostre i czyste i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta odnośnie smarowania i wymiany akcesoriów.
  • Stosuj odpowiednie ubrania dla elementów zadaniowych, nie noś luźnych ciuchów oraz biżuterii, gdyż może ona zostać pochwycona przez ruchome części.
  • Usuń wszystkie uszkodzone przenośne narzędzia elektryczne z użycia i oznaczyć je napisem „Nie używać.”

Co może przytrafić się użytkując elektronarzędzia nieprawidłowo?

Doświadczeni operatorzy elektronarzędzi również mają problemy, jeśli są nieostrożni, kiedy poddadzą się pokusie pośpiechu lub ignorowania zasad bezpieczeństwa. Wypadki z udziałem nowicjuszy są zazwyczaj związane z brakiem wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i / lub poszanowania narzędzia. Niedoświadczony użytkownik może nie zidentyfikować potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Dla przykład nie rozpoznaje dźwięk piły, kiedy ta zaczyna pracę z tępym ostrzem. Niektórzy rzadko doglądają poszczególne części swoich narzędzi, co może spowodować przykry wypadek, warto zawsze sprawdzać przede wszystkim mocowanie i to, czy wszystkie śruby są przykręcone. Obracająca się tarcza z prędkością np. 10 tys. Obrotów na minutę może z łatwością uciąć rękę.

Czy należy czyścić części?

Według badań dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z elektronarzędzi, trzy główne przyczyny urazów ogólnych to nieuwaga lub samozadowolenie, niespodziewane wydarzenia, brak doświadczenia lub zbytnia pewność siebie. Bezpieczeństwo to bardzo istotna rzecz podczas każdego użytkowania narzędzi. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem większości z nich jest cięcie, przycinanie, wbijanie, wiercenie…ogólnie można to ująć jako fizyczną zmianę pierwotnego kształtu. Możemy sobie poważnie zaszkodzić, jeśli nie stosujemy się do zasad bezpieczeństwa, ale możemy również zniszczyć poszczególne części lub spalić całą maszynę jeśli użytkujemy ją nieprawidłowo. Warto je odpowiednio konserwować i poznać ich budowę w całości, aby móc zrozumieć ich funkcjonowanie. Prawidłowe zapoznanie się z narzędziem sprawi, że będziemy bardziej ostrożni oraz świadomi potencjalnego zagrożenia.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno