Kategoria: Kosmetyki

Henna żelowa, w proszku czy w kremie – którą warto wybrać?

Dodane 20 kwietnia 2018

Ogólnie, henna jest roślinnym barwnikiem pozyskiwanym z rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Produkcja henny odbywa się poprzez sproszkowanie lawsonii z innymi składnikami i pozostawienie jej bez dostępu do tlenu przez określoną ilość czasu. Praktyka ta ma na celu wydzielenie substancji barwiącej, zwanej lawson. Jest to główny składnik każdego preparatu z henną.

Obecnie, wykorzystuje się różne sposoby barwienia rzęs i brwi. Preparaty dostępne w kosmetyce, można dostać w postaci kremu, żelu lub w proszku. Dziś, henna jest szczególnie popularna jako zabieg koloryzacji rzęs i brwi. Hennę bardzo łatwo można nałożyć samodzielnie w domu.

Henna żelowa – jest to dość delikatny rodzaj henny, który nadaje się przede wszystkim do barwienia brwi i rzęs. Jednak jeśli zostawimy hennę odpowiednio długo na brwiach, barwnik będzie w stanie uchwycić równie skórę.

Henna w proszku jest również nazywana henną tradycyjną. Jest ona o wiele mocniejsza niż np. henna w żelu. Ten rodzaj henny wykorzystuje się u osób mających bardzo rzadkie brwi. Henna w proszku pozwala na łatwe zafarbowanie skóry.

Henna w kremie do brwi i rzęs pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Nałożenie henny w kremie jest szczególnie proste. Preparaty kremowe z henną utrzymują się kilka tygodni – wraz z upływającym czasem, nasze brwi i rzęsy będą blednieć.

henna

Henna żelowa RefectoCil do barwienia brwi i rzęs. Jest trwała, higieniczna i doskonale barwiąca. Cena: 16, 90 zł. Źródło: www.hybrydka.pl

Warto dodać, że szczególnie popularnym kosmetykiem do koloryzacji brwi i rzęs, jest henna RefectoCil. Marka ta oferuje coraz lepsze produkty z henną od ponad 70 lat. Produkty RefectoCil cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na dostępność wielu kolorów. Henna zawarta w specjalnej farbie, jest wykonana z całkowicie naturalnych składników. Dzięki ich obecności, możemy bezpiecznie stosować hennę bez obaw przed powstaniem reakcji alergicznych.

Produkty do koloryzacji brwi i rzęs RefectoCil, są przeznaczone dla skóry szczególnie wrażliwej i normalnej. Henna tej marki jest odporna na wodę i utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

W ofercie RefectoCil, możemy dostać hennę praktycznie do każdego odcienia skóry, włosów i brwi. Jasny i ciemny blond, różne odcienie brązu oraz czerń, to nie jedyne kolory, na jakie możemy zafarbować nasze brwi i rzęsy. Marka oferuje również kolor niebieski lub czerwony. Dzięki bogatej gamie kolorów, każda z nas może zadbać o swoje brwi i rzęsy oraz nadać wyrazu swoim oczom i twarzy.

 

Najlepszy rodzaj henny

Wiele kobiet, najchętniej stosuje hennę w żelu. Specyfiki żelowe, które pozwalają nam zafarbować brwi i rzęsy, trzymają się szczególnie długo. Dzięki delikatności henny żelowej, nie musimy martwić się o dodatkową koloryzację skóry. Henna w żelu nie barwi skóry zbyt szybko. Jeśli jednak chcemy uzupełnić wybrakowane miejsca w liniach brwi, można pozostawić hennę na dłużej, aż uzyskamy oczekiwany kolor.

Czy henna jest bezpieczna?

Wszelkie produkty, które zawierają hennę, są całkowicie bezpieczne. Konieczne jest jednak przeprowadzenie testów alergicznych na skórze, przed nałożeniem jej na brwi czy rzęsy. W tym celu, należy umieścić niewielką ilość preparatu na skórze, która nie jest zbyt wrażliwa i pozostawić ją na około 10 minut. Jeśli w przeciągu doby nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, oznacza to, iż możemy bez obaw wykonywać zabieg.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno