Duża klatka dla królika – dlaczego warto kupić właśnie ją?

Dodane 27 października 2017

Króliki, świnki morskie, szynszyle – wszystkie futerkowe zwierzątka domowe są urocze i ukochane przez dzieci. Nic dziwnego, że wielu rodziców decyduje się na zakup takiego zwierzątka domowego. Aby królik mógł się dobrze chować oprócz odpowiedniej karmy, ruchu niezbędne jest zapewnienie mu komfortowej klatki.

 

Dlaczego duża klata jest lepszym wyborem?

Decydując się na posiadanie zwierzątka domowego chcemy dla niego jak najlepiej. Klatka jest to miejsce gdzie będzie ono spędzało większość czasu dlatego warto wybrać model, który będzie wygodny dla naszego królika i zapewni mu odpowiednią ilość miejsca. Duża klatka zagwarantuje mu swobodę ruchu i komfort. Dzięki większej przestrzeni lepiej będziemy mogli zagospodarować miejsce na wszelkie niezbędne elementy wyposażenia. Królik będzie miał możliwość łatwego przemieszczania się i jednocześnie będzie miał okazję do ruchu, który jest niezbędny w jego prawidłowym rozwoju.

 

Dlaczego opłaca się kupić dużą klatkę?

Duża klatka jest dobrym wyborem nie tylko ze względu na zdrowie i komfort bytu naszego królika. Kupując dużą klatkę możemy być pewni, że nawet w sytuacji gdy królik urośnie bardzo duży nie będzie konieczności jej wymiany. Pamiętajmy jednak, że niekiedy taka zmiana mimo wszystko może okazać się konieczna. Warto obserwować wzrost królika i zwracać również uwagę na jego zachowanie. Szybko zorientujemy się kiedy klatka nie ma wystarczająco miejsca. Wówczas zakup nowego, większego modelu będzie nieunikniony.

 

Jak dobierać wielkość klatki do królika?

Wielkość klatki powinna być dobrana w odpowiedni sposób do wielkości zwierzęcia, które będzie w niej mieszkało. Hodując króliki miniaturki wystarczy klatka wielkościowi 80x50x50. Jest to miejsce, które wystarczy dla jednej miniaturki i zapewni mu niezbędną przestrzeń. W przypadku większych królików hodowlanych klatka powinna być dobrana indywidualnie. Warto pamiętać, że młode króliki są bardziej energiczne, żwawe dlatego warto zapewnić im możliwi jak największą przestrzeń. Warto nawet w przypadku hodowania królików miniaturek wybrać dużą klatkę, a w wolnym miejscu umieścić dodatkowe „atrakcje” dla królika lub wybrać np. większą miseczkę. Pamiętajmy, że klatka będzie miejscem gdzie królik spędzi prawie całe swoje życie –poważnie  zastanówmy się przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

 

duża klatka dla królika

 

Jakie wyposażanie powinna mieć klatka królika?

Aby królik mógł mieć zapewnione odpowiednie warunki koniecznie należy zadbać o odpowiednio dużą klatkę, która będzie jednocześnie w przemyślany sposób urządzona. W klatce koniecznie musi znaleźć się miejsce do spanie, które będzie oddalone od obszaru przeznaczonego na toaletę i od paśnika. Miejsce do spania powinno być odpowiednio przestronne. Część klatki koniecznie musi zostać przeznaczona na toaletę. Powinna znajdować się tam grubsza warstwa ściółki, a królik po pewnym czasie sam przyzwyczai się do załatwiania swoich potrzeb w tym konkretnym miejscu. Ściółka tam znajdująca się powinna koniecznie być częściej wymieniana, przez co zagwarantujemy higienę naszemu pupilowi. W klatce musi również znaleźć się miejsce na poidełko oraz paśnik. Królik powinien mieć łatwy dostęp do tych elementów w każdej chwili.

 

Dlaczego małe klatki są szkodliwe dla królików?

Pamiętajmy, że żadna klatka nie spełni w maksymalnym stopniu warunków jakie królik powinien mieć. Są to zwierzęta wyjątkowo aktywne, aby móc pozostać w dobrym zdrowiu i formie muszą one skakać i być ciągle w ruchu,  jednak jakiekolwiek ograniczenia wpływają na nie źle. Duża klatka sprawi, że nasze zwierzątko będzie mogło choć trochę bardziej poczuć swobodę i komfort.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno