Do Czego Służy Prasa Hydrauliczna?

Dodane 14 lipca 2016

Prasa hydrauliczna jest maszyną, która wytwarza siłę nacisku. Te urządzenia mają wiele zastosowań w różnych branżach przemysłowych. Można je stosować przy produkcji samolotów jak i przy produkcji ciasta na skalę przemysłową. Prasa hydrauliczne używana jest przede wszystkim w branży mechanicznej oraz w obróbce plastycznej metali.

Prasy bramowe

W mechanicznych warsztatach, szczególnie stosuje się prasy hydrauliczne bramowe. Wykorzystywane są do wciskania i wyciskania sworzni, łożysk, tulei, wałków oraz innych elementów które wymagają dużego nacisku do wciśnięcia lub wyciśnięcia danego elementu. Tego typu prasy hydrauliczne są często wykorzystywane w warsztatach utrzymania ruchu. Konstrukcja tego typu urządzenia jest wykonywana z jednolitych elementów. Jej stół regulowany jest na czterech wysokościach za pomocą przekładni mechanicznej, dodatkowo posiada kliny blokujące.

Prasa hydrauliczna

Hydrauliczny układ wbudowany w górnej części prasy spełnia wszystkie wymagane normy przez Unię Europejską. By uniknąć zużycia podwójnie ułożyskowano tłok powierzchniowo utwardzany. Sam tłok zakończony jest dociskiem rozbieranym, który umożliwia montaż oprzyrządowania i narzędzi pomocniczych. Prasa hydrauliczna używana jest bardzo często są do prac wymagających obróbki plastycznej metali takich jak tłoczenie, wykrawanie, formowanie, gięcie i cięcie blach. Wykonywane prace w niektórych przypadkach, szczególnie takich jak tłoczenie, mogą być bardzo skomplikowane.

W takim procesie tworzenia i projektowania na przykład tłoczników wymaga dużego doświadczenia i wieloletniej praktyki w zawodzie. Do procesów obróbki plastycznej metalowych blach można zastosować różnego rodzaju prasy hydraulicznych w zależności od elementów i detali jakie chcemy wykonać. Używane prasy hydrauliczne stosowane są w trakcie procesów tłoczenia. Głównie wykorzystuje się prasy bramowe na ogół z prowadnicami stołu górnego, które zapewniają dokładne i precyzyjne prowadzenie zainstalowanego tłocznika. Podczas prac takich jak wykrawania, cięcia, wycinania lub gięcia są stosowane również prasy typu bramowego lub prasy hydrauliczne typu wysięgowego. Jest to zależnie od wielkości i objętości obrabianego materiału jaki będzie stosowany w tych procesach.

Otwory i wycinanie – podstawowe zastosowanie prasy

Prasy hydrauliczne używane są odpowiednio do wykrawania otworów i wycinania w dużych arkuszach blach gdzie jest niezbędny dostęp z trzech stron maszyny. Przykładem takiej prasy hydraulicznej jest hydrauliczna prasa wysięgowa. Pracując nią można idealnie wykonywać gięcia i zaginania wąskich blach i płaskowników. Do wykonywania niewielkich części lub metalowych elementów, doskonale sprawdzają się prasy hydrauliczne uniwersalne. Ten prezentowany typ urządzenia dostosowany został do wykonania ogólnych prac produkcyjnych lub warsztatowych. Urządzenia są wyposażone w niezbędne narzędzia i przyrządy, które można w prosty sposób zdemontować i wymienić. W wielu modelach, prasa hydrauliczna jest wyposażona w stół z możliwością mocowania oprzyrządowania dostarczanego poprzez producenta. Konstrukcja stołu oraz rozmieszczenie wszystkich otworów pozwalają na montowanie różnego rodzaju matryc oraz ich szybką wymianę.

Źródło fotografii: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9f/Forging_shop-Gesenkschmiede_1.JPG

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno