Dlaczego Lubimy być Otoczeni Nowinkami Technologicznymi

Dodane 30 maja 2016

Zdecydowanie wiek dwudziesty pierwszy wiąże się z ogromnym rozwojem oraz postępem nowych technologii. W zasadzie rozwój ten i postęp jest zauważalny w każdorazowej dziedzinie życia. Rozwój nowych technologii ma wpływ na życie człowieka w aspekcie zarówno psychologicznym jak w aspekcie fizycznym. Nowe technologie zdecydowanie mają za zadanie ułatwić społeczeństwu komunikację interpersonalną jak i także funkcjonowanie w środowisku. U niektórych jednak nowe technologie budzą pewne obawy.

Czy gadżety w przyszłości mogą zastąpić człowieka?

Po prostu się ich boimy. Zdecydowanie pierwsza obawa to obawa o utratę miejsca pracy. Niestety często zauważamy, że nowinki technologiczne zastępują na stanowiskach pracy nawet ludzi. Przez co ludzie zostają zwolnieni, a zastępują je oczywiście maszyny. Tym samym i tak już duże bezrobocie w dalszym ciągu wzrasta. Druga obawa dotyczy tego, ze nowinki technologiczne osłabiają wszelkie więzi międzyludzkie. Świetnym przykładem jest na przykład Internet. Prawie każdy w dzisiejszych czasach korzysta z portali społecznościowych. Nie telefonujemy już do siebie tylko komunikujemy się za pomocą czatów internetowych. Dla niektórych jest to niezwykłe ułatwienie, a dla niektórych jest to właśnie obawa o więzi międzyludzkie. Dla niektórych także nowinki technologiczne zachodzą zbyt szybko. Obawa polega na tym, że nie każdy z nas nadąża nad nowinkami technologicznymi. Nie sposób niektórym za nowinkami tymi nadążyć ponieważ nowinki technologiczne są zbyt drogie.

Nowe gadżety

Zdecydowanie nie wszystkich na takowe nowinki stać. Jednak obojętnie jakie są nasze obawy musimy wiedzieć, że nowinki technologiczne i tak będą nam towarzyszyły oraz będą cały czas się pojawiały. Co do tego chyba nikt z nas nie ma żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. O kwestie tego kto z nas ma największy kontakt z nowymi technologiami to zdecydowanie musimy stwierdzić, że największy kontakt z nowinkami technologicznymi mają nasze dzieci. To one spędzają cały dzień przed komputerem i szukają w sieci nowinek technologicznych. Jakby nie było to nowinki technologiczne są nam potrzebne. Niektóre z nich są nam bardzo pomocne. Dzięki nowoczesnych technologiom możemy na przykład uczyć się jeżyków obcych, możemy się reklamować oraz uczestniczyć w różnego rodzaju szkolenia o typu online. To właśnie dzięki nowinkom technologicznym możemy pogłębiać swoje umiejętności społeczne, które niesamowicie się rozwijają, budują oraz je koordynować. Jednak dla wielu z nas tak zwana globalna sieć jest wciąż drugim światem. Globalna sieć uzależnia nas. Musimy więc rozsądnie korzystać ze wszelkich nowości technologicznych. Nie może dojść do naszego uzależnienia od nowinek technologicznych, ponieważ jak wiemy każde uzależnienie jest bardzo groźne. Jeśli chodzi o nowoczesne technologie to nawet znajdziemy takie kierunki na studiach. Jeśli chodzi o nowinki technologiczne to zdecydowanie jest to dziedzina , która wciąż się rozwija. Dlatego też może się okazać to świetny kierunek studiów. Wiadomo, że powinniśmy studiować kierunki, które są z przyszłością. Studia takie jak politologia czy psychologia już dawno są bez jakiejkolwiek przyszłości.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno