Z tworzywa HPL można zrobić naprawdę wiele rzeczy nie tylko do domów, ale także do innych miejsc, nawet tych znajdujących się na zewnątrz. Wykonywane są z niego szafki depozytowe w hotelach, na basenach czy w kurortach SPA i wellness.
Można spotkać części wykonane z tworzywa HPL na jachtach, łodziach i… placach zabaw. Jego wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia jest naprawdę ponadprzeciętna. To dlatego tak często jest wybierane do domów i dla biznesów. Kolejnym plusem przemawiającym na korzyść tworzywa HPL jest jego cena – to tworzywo jest względnie tanie!
Jeżeli więc chcesz wyposażyć wnętrza swojego domu w dobrej jakości, odporne meble, to najlepszym tworzywem, jakie możesz użyć do tego celu, jest właśnie HPL. Idealnie spełni ono swoje zadanie zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia. Jest ono jednak tak dobre, że nie służy wyłącznie konstrukcji mebli, ale także może być użyte na zewnątrz budynku. Czym jednak charakteryzuje się to tworzywo? Jakie są jego unikalne cechy, które sprawiają, że warto jest inwestować właśnie w nie?
Cechy charakterystyczne tworzywa HPL
Co warto wiedzieć, to fakt, że HPL to skrót od high-pressure laminate. W jego tworzeniu wykorzystuje się technikę termoutwardzania warstw sprasowanego w wysokim ciśnieniu papieru rdzeniowego, który następnie jest nasycany żywicą fenolową. Tak przygotowane tworzywo jest niezwykle odporne na różne uszkodzenia i idealne do konstruowania wyposażenia wnętrz i nie tylko. Zdecydowanie jest to ta cecha tego tworzywa, która sprawia, że jest ono tak popularne nie tylko w domach prywatnych, ale także wśród właścicieli różnych biznesów.
Tworzywo HPL jest to bowiem najbardziej odporne tworzywo do konstruowania mebli takich jak, meble kuchenne czy łazienkowe i wyposażenia wnętrz. Można je także użyć na zewnątrz budynku – idealnie sprawdzi się jako elewacja budynku czy zabudowa balkonu.
Można je także użyć jako elementy jachtów, łodzi czy placów zabaw. Wewnątrz tworzywo HPL może służyć także do stworzenia kabin sanitariatów, drzwi samonośnych czy też ścian działowych. A biznesy korzystają z niego w postaci szafek na depozyty, z których korzysta wielu klientów.

Tworzywo HPL jest również wykorzystywane do produkcji niezwykle wytrzymałych szafek systemowych oraz kabin sanitarnych. Polecanym sprzedawcą tego typu produktów jest marka Greenpanel.
Nie tylko wytrzymałość
Tworzywo HPL charakteryzuje się nie tylko wysoką odpornością na promienie UV, uszkodzenia mechaniczne i związki chemiczne oraz biologiczne. Oprócz tego kolejną cechą charakterystyczną dla tworzywa HPL jest łatwość jego obróbki – można z niego wyczarować dosłownie wszystko. Idealnie nadaje się do stworzenia mebli pod wymiar nawet do małych pomieszczeń.
Z kolei fakt, że jest odporne na związki chemiczne i biologiczne, sprawia że można bez problemu czyścić je za pomocą środków myjących. Nie dość więc, że szafki z tworzywa HPL nie odkształcą się od wilgoci, to jeszcze sama ich powierzchnia nie zostanie uszkodzona przez chemikalia. To daje niesamowite możliwości!
Podsumowanie
Tworzywo HPL ma wiele bardzo pozytywnych cech charakterystycznych, które tworzą je bardzo atrakcyjnym dla nabywców. Nie tylko można wykorzystać je w domu, w kuchni czy w łazience, ale równie dobrze może ono zostać wykorzystane przez takie biznesy, jak: hotele, SPA czy baseny.
Właściciele takich biznesów z pewnością decydują się na szafki z tworzywa HPL właśnie ze względu na jego wytrzymałość. To właśnie dzięki niej, właściciele takich biznesów mają pewność, że wiele ich klientów skorzysta z takich szafek, które na długo pozostaną estetyczne.
Jeżeli więc gdzieś potrzebne są meble, które nie tylko na początku będą wyglądać dobrze i spełniać swoje zamierzenia, to warto jest inwestować w produkty, które wykonane są właśnie z tworzywa HPL. Ciężko jest go zniszczyć – ani uszkodzenia mechaniczne, ani promieniowanie UV, ani środki chemiczne i biologiczne nie będą w stanie uszkodzić i odkształcić mebli z tworzywa HPL. Inwestując w nie, wiesz, że inwestujesz w coś naprawdę dobrej jakości, w coś, co jest używane nawet na luksusowych jachtach i na placach zabaw, gdzie cały czas przebywają dzieci.