Bramy szybkobieżne i ich zastosowanie w przemyśle

Dodane 20 lipca 2018

Bramy szybkobieżne są z roku na rok udoskonalone przez producentów, którzy wprowadzają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym model ten staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Bramy szybkobieżne doskonale sprawdzają się w różnorodnych branżach przemysłu, a dzięki swoim zaletom gwarantują zadowolenie, optymalizację procesów, a nawet oszczędność związaną ze zmniejszeniem kosztów stałych. Gdzie najczęściej wykorzystywane są bramy szybkobieżne i dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością?

Bramy szybkobieżne w przemyśle

Bramy szybkobieżne znalazły największe zastosowanie w przemyśle. Dzięki swoim właściwościom umożliwiają zminimalizowanie kosztów eksploatacji, zachowanie bezpieczeństwa, oszczędność energii oraz optymalizację pracy.

Bramy szybkobieżne wykonane z PCV doskonale sprawdzają się w chłodniach i mroźniach gdzie niezbędne jest utrzymania odpowiedniej temperatury. Gruby materiał zapewnia odpowiednią izolacje termiczną, która jest niezbędna w niektórych rodzajach przemysłu. Bramy szybkobieżne są również stosowane w pomieszczeniach sterylnych, na przykład w fabrykach, magazynach związanych z branżą spożywczą czy farmaceutyczną. Ten model bram możemy również często spotkać w różnorodnych marketach.

Służą one do oddzielenia części przeznaczonej dla klientów od części, gdzie przechowywane są i magazynowane produkty spożywcze, lub do wszelkich pomieszczeń, gdzie wstęp mają jedynie osoby upoważnione. Bramy szybkobieżne mogą być również zastosowane w warunkach domowych, jednak nie jest to częstą praktyką. Mogą się one dobrze sprawdzić w momencie gdy duży garaż pragniemy podzielić na mniejsze części.

Zalety bram szybkobieżnych

Bramy szybkobieżne posiadają wiele zalet, dzięki którym wielu producentów i przedsiębiorców chętnie wykorzystuje je w swoich fabrykach czy zakładach produkcyjnych. Bramy szybkobieżne są przede wszystkim całkowicie bezpieczne.

Są one wykonywane z miękkiego materiału PVC, a miękka krawędź dolna sprawia, że nawet w przypadku uderzenia o obiekt lub osobę nie wyrządzi ona szkód. Brama szybkobieżna, jak wskazuje jej nazwa, działa z wysoką prędkością, co gwarantuje utrzymanie tempa pracy i umożliwia efektywne zarządzanie czasem. W zależności od indywidualnych potrzeb ten model bramy można wzbogacić w różnorodne akcesoria, na przykład fotokomórki czy światła ostrzegawcze.

Brama szybkobieżna

Brama szybkobieżna – przykład pochodzi ze strony https://www.flickr.com/photos/obrieninstallations/7684972278

W przypadku zastosowania bram szybkobieżnych w fabrykach czy magazynach, często w standardzie jest pas przezroczystego PVC umieszczony na wysokości wzroku dzięki czemu możliwe jest obserwowanie, co dzieje się po w sąsiednim pomieszczeniu.

Bramy szybkobieżne, w odróżnieniu od innych rodzajów bram, na przykład bram segmentowych, są bardzo lekkie i można je wygodnie otwierać. Warto jednak pamiętać, że standardowo bramy takie otwierają się automatycznie. Bramy szybkobieżne są przystosowane do intensywnej eksploatacji. Zazwyczaj są wykorzystywane jako przegroda między pomieszczeniami magazynowymi czy produkcyjnymi, co wiąże się z koniecznością ich częstego otwierania i zamykania.

Brama szybkobieżna Butzbach

Źródło: Brama szybkobieżna https://www.butzbach.com/

Ogromną zaletą bram szybkobieżnych jest również fakt, że zwijają się one w wał znajdujący się nad sufitem lub po obu stronach otworu. Dzięki temu nie zajmują sporej ilości miejsca i mogą być zamontowana niemal w każdym pomieszczeniu. Ze względu na szereg korzyści, jakie przynosi wykorzystanie bramy szybkobieżnej w połączeniu z niską ceną oraz możliwością pozytywnego wpłynięcia na oszczędności w firmie, coraz więcej osób decyduje się na jej wykorzystanie. Popyt na bramy szybkobieżne sprawia, że producenci chętnie oferują szerokie różnorodne gamy produktów i usług, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb.


Nowoczesne bramy szybkobieżne Butzbach odznaczają się wysoką trwałością oraz niezawodnością i mogą być stosowane w wielu różnych branżach.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno