Kategoria: Dla domu

Bramy garażowe – rodzaje i specyfikacja

Dodane 12 października 2018

Wybór odpowiedniej bramy do garażu to często dość trudna decyzja, w której pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty instalacji konkretnego rozwiązania, ale też możliwości przestrzenne garażu czy komfort użytkowania samej bramy. Niewątpliwym faworytem rynkowym są dziś wszelkiego rodzaju bramy automatyczne, których obsługa nie wymaga wysiadania z samochodu czy używania jakiejkolwiek siły. Nawet wśród bram automatycznych są jednak różne rodzaje i opcje, spośród których ciężko czasem wyłonić faworyta. Jakie bramy garażowe są dziś dostępne na rynku i czym się charakteryzują?

Bramy uchylne

Bramy uchylne to zdecydowanie najbardziej uniwersalne i popularne wśród użytkowników garaży rozwiązanie, dające możliwość bezpiecznego zamknięcia garażu zarówno w formie ręcznej, jak i automatycznej. Bramy uchylne charakteryzują się dużym bezpieczeństwem i łatwością użytkowania, są rozwiązaniem trwałym i przy tym zdecydowanie korzystnym pod kątem cenowym. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

brama garażowa

Bramy uchylne to przede wszystkim bramy bezpieczne. Dzięki specjalnie zaprojektowanym prowadnicom i sprężynom naciągowym, najlepszej jakości bramy uchylne są zabezpieczane przed nagłym opadnięciem lub całkowitym wypadnięciem skrzydła bramy.

W dobrych bramach montuje się dziś także fotokomórki nie pozwalające na zamknięcie bramy w momencie, gdy znajduje się pod nią człowiek lub przeszkoda, a także różnego rodzaju zabezpieczenia (np. czujniki przeciwprzeciążeniowe) zabezpieczające dodatkowo napęd przed ewentualnymi awariami. Jednocześnie bramy uchylne to bezpieczeństwo dla przedmiotów i pojazdów zamkniętych w garażu – z odpowiednimi zamkami i zabezpieczeniami w automatyce bramy, otworzenie jej siłą wymagałoby nie lada umiejętności i mnóstwa czasu.

Bramy uchylne to też bramy niezwykle łatwe w obsłudze. Choć z pozoru sprawiają wrażenie ciężkich i wymagających sporo siły do ich podniesienia, w rzeczywistości dzięki systemowi odpowiednio dobranych sprężyn i rolek bramy otwierają się bardzo lekko i stabilnie, gwarantując zarówno bezpieczeństwo dla samej konstrukcji, jak i zwyczajny komfort obsługi.

A skoro o komforcie mowa, bramy uchylne pozwalają przede wszystkim na dobre docieplenie skrzydła bramy, dzięki czemu wnętrze garażu nigdy nie dopuści do zamarznięcia płynów w samochodzie czy uszkodzenia innych elementów wewnątrz garażu. Wygodę gwarantuje tu też oczywiście napęd, który za pomocą łańcucha porusza całym skrzydłem bramy i podnosi je na życzenie bez konieczności używania siły przez człowieka.

Bramy segmentowe

Alternatywą dla bram uchylnych są dziś coraz popularniejsze bramy, które można uznać przede wszystkim za doskonałą opcję dla garaży z ograniczoną przestrzenią na podjeździe. Wiele domów nie pozwala na wybudowanie odpowiednio długiego podjazdu do garażu sprawiając, że postawienie samochodu na nim uniemożliwi otworzenie bramy uchylnej. Bramy segmentowe montowane są bezpośrednio za otworem wjazdowym, a więc wewnątrz garażu – podczas otwierania bramy skrzydło chowa się pionowo pod sufitem, pozwalając na wykorzystanie pełnej przestrzeni pomieszczenia bez najmniejszego problemu.

brama garażowa

Bramy segmentowe nie odbiegają od swoich poprzedników pod względem komfortu użytkowania czy przepuszczalności cieplnej, na jaką liczą zwykle wymagający właściciele garaży. Gorsze nie są tu również zabezpieczenia, zarówno w rozumieniu zamków jak i systemów niedopuszczających do nieoczekiwanego opuszczenia bramy.

Fotokomórki, hamulce bezpieczeństwa, wytrzymałe łańcuchy i specjalnie skonstruowane panele skrzydła nie pozwalają, by osobie przebywającej w otoczeniu bramy zagrażało z jej strony cokolwiek, a dodatkowe wykorzystanie mocnych sprężyn pozwala na bezpieczne zatrzymanie bramy w dowolnym miejscu nawet w momencie przerwy w dostawie prądu czy awarii systemu napędowego.

Bramy garażowe dopasowane do twoich potrzeb

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest uzależniony od wielu czynników, wśród których z pewnością należy wymienić wspomnianą już przestrzeń wokół bramy pozwalającą na jej swobodne otwieranie czy też potrzebę odpowiedniej izolacji termicznej garażu. Zarówno bramy segmentowe jak i uchylne gwarantują dziś komfort użytkowania i łatwość obsługi, dopasowaną do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wybór bram w dzisiejszych czasach jest tak duży, że każdy powinien znaleźć produkt idealny dla siebie. Firma Atos z Lublina posiada w ofercie bramy garażowe: segmentowe, uchylne, przemysłowe oraz ogrodzeniowe.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno