Bezpieczne korzystanie ze sprężarki powietrza

Dodane 09 lipca 2015

Test systemu bezpiecznego wyłączenia

Twoja sprężarka powietrza może mieć wbudowane bezpieczne wyłączenie. Działanie tego systemu jest takie – wyłączany jest kompresor, jeśli robi się zbyt gorąco, lub jeśli ciśnienie oleju w silniku jest za niskie. Ten test pomoże zapewnić trwalsze życie sprężarki.

Sprawdź filtry, zmień je odpowiednio do Twoich potrzeb

Brudny filtr powietrza szkodzi tylko Twojej sprężarce powietrza, pozwalając brudowi gromadzić się od zewnątrz, oraz zmuszając go do cięższej pracy – kanał powietrza dolotowego może być zatkany. Regularnie sprawdzaj, czy filtry działają i zmieniaj je, jeśli zauważysz znaczne nagromadzenie kurzu i brudu. Zmieniaj je co sześć miesięcy lub rzadziej, jeśli używasz sprężarki sporadycznie.

Sprężarka powietrza AirPress

Oczyść zbiornik paliwa

Jak w przypadku każdego silnika należy okresowo oczyścić zbiornik paliwa, aby zapewnić optymalne warunki pracy. Należy zacząć od czyszczenia silnika sprężarki powietrza raz w roku lub tak, aby usunąć wszelkie pozostałości gromadzące się z paliwem. Pozwoli to wydłużyć żywotność silnika.

Sprawdź i zmień olej sprężarki

Jeśli używasz kompresora, który używa oleju powinien on być sprawdzany na co dzień, aby upewnić się, że urządzenie jest uzupełniane płynem. Następnie, co 500-1000 godzin użytkowania należy dokonać zmiany tego oleju w celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności sprężarki powietrza.

Zmień separator elementu

Element separatora zapobiega nadmiernemu paleniu oleju, ale musi być okresowo wymieniany. Trzymaj sprężarkę w dobrym stanie przez zastąpienie elementu rozdzielającego co 1000 godzin pracy.

Oczyść wymienniki ciepła

Jeśli wymienniki ciepła są brudne to nie mogą wykonywać swojej pracy, którą jest zmniejszenie temperatury pracy sprężarki powietrza. Należy regularnie czyścić je, aby utrzymać temperaturę pracy w dolnej granicy i zwiększyć żywotność sprężarki powietrza.

Postępując zgodnie ze wskazówkami powyżej musisz zapewnić długą żywotność maszynie. Sprężarka dzięki temu będzie wydajna oraz przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu. Zadbana sprężarka powietrza jest wspaniałą maszyna dla jakiegokolwiek miejsca pracy twórczej lub warsztatu, więc warto je zakupić. Pamiętaj o tym aby nie kupować sprężarki, które nie spełnia Twoich wymagań lub wręcz przekracza je. W przypadku awarii, będziesz musiał wydać niepotrzebnie więcej pieniędzy, poza tym rozsądnym jest aby nie tracić funduszy na utrzymanie maszyny, której 100% się nie wykorzystuje. Zbyt mocne sprężarki lepiej zostawić na większe potrzeby.

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno