Październik, 2018 - Recenzje Produktów

Październik, 2018

Systemy przeładunkowe i ich zastosowanie

Dodane 30 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Systemy przeładunkowe to w branży transportowej codzienność pozwalająca na swobodną, szybką i bezpieczną pracę przy załadunku i rozładunku towarów z samochodów dostawczych. Stosowane zarówno w magazynach i punktach segregacji paczek, jak i we wszelkiego rodzaju hurtowniach, dużych sklepach czy centrach handlowych, systemy przeładunkowe to szereg elementów wpływających na komfort pracy osób obsługujących przyjmowanie i transportowanie towarów. Jakie są ich podstawowe elementy i gdzie znajdują najczęściej zastosowanie?

Podstawowe elementy systemów przeładunkowych

Każdy magazyn czy punkt rozładowywania towarów powinien być wyposażony w rampę ułatwiającą zrównanie poziomu podłogi magazynu z podłogą samochodu dostawczego. W większości przypadków nie ma jednak mowy o tym, by samochód dojechał do samej rampy zrównując się z nią w stu procentach i gwarantując bezpieczne przejście bądź przejazd pomiędzy pojazdem a rampą. Z tego też powodu dość częstym widokiem w tego typu miejscach są platformy przeładunkowe, czyli specjalne, automatyczne bądź ręcznie obsługiwane pomosty służące do wyrównania poziomu pomiędzy samochodem a rampą i umożliwienia swobodnego poruszania się pomiędzy nimi. Platformy wykonane są zwykle ze stabilnego, antypoślizgowego materiału (przeważnie stali) i zabezpieczone tak, by mógł przejechać po nich załadowany wózek widłowy. Z tego też powodu platformy i pomosty to nieodłączny element systemów przeładunkowych, niemożliwy do zastąpienia jakimikolwiek rozwiązaniami tymczasowymi.

Wyposażenie w system przeładunkowy pozwala na wymierne oszczędności i utrzymanie kontroli nad logistyką wewnątrz firmy. Obecnie wydaje się, że systemy takie to po prostu konieczność. Na stronie www.amtr.pl znaleźć można szczegółowe informacje na temat.

Naprowadzacze kół to kolejny istotny element systemów przeładunkowych, gwarantujący bezpieczne dokowanie pojazdów do rampy bez konieczności nadmiernego manewrowania dużymi TIRami po placu przed magazynem. W przypadku pojazdów takich gabarytów nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą mieć problem z dopasowaniem ich do odpowiedniej przestrzeni co do centymetra. Stalowe rury przymocowane do podłoża pozwalają odpowiednio nakierować koła pojazdu, kierując go idealnie prostopadle do rampy rozładunkowej i gwarantując, że ten nie zjedzie z właściwego sobie toru stwarzając zagrożenie dla pracowników, innych pojazdów czy konstrukcji doku przeładunkowego. W parze z naprowadzaczami występują zwykle także różnego rodzaju słupki ostrzegawcze i odboje mocowane na rampie, chroniące konstrukcję pojazdu i elewacji budynku przed niespodziewanymi kolizjami.

W bardzo zapracowanych, rozbudowanych magazynach i hurtowniach dobrym rozwiązaniem przeładunkowym stały się w ostatnich latach specjalne śluzy przeładunkowe, blokowane za pomocą bram i umożliwiające spokojne rozładowywanie indywidualnych pojazdów. W ich przypadku rampa znajduje się bezpośrednio za bramą wyposażoną w w uszczelnienie i platformę przeładunkową. Samochód nie wjeżdża wówczas do wewnątrz magazynu, a bezpiecznie dokuje do bramy, z której następnie wysuwana jest śluza izolująca dopływ powietrza z zewnątrz i blokująca mieszanie się temperatur, co może okazać się szczególnie istotne w przypadku rozładowywania towarów wrażliwych temperaturowo.

Zastosowanie systemów przeładunkowych

Stworzenie bezpiecznych i wydajnych systemów przeładunkowych pozwoliło branży logistycznej nadążyć za nieustannie rozwijającą się gospodarką i rosnącym zapotrzebowaniem na transport i dostarczanie towarów do miejsc docelowych w jak najkrótszym czasie. Tam, gdzie niegdyś koniecznie było wykorzystywanie prowizorycznych metod łączenia rampy z podłogą pojazdu dziś stosuje się w pełni profesjonalne, automatyczne platformy przeładunkowe gwarantujące stabilność i bezpieczeństwo nie tylko dla poruszających się po nich ludzi, ale nawet wózków widłowych.

Systemy przeładunkowe to nie tylko sprawniejszy przeładunek ale także utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa.

Specjalistyczne systemy przeładunkowe są najczęściej stosowane we wszelkiego rodzaju magazynach, hurtowniach i centrach logistycznych, gdzie indywidualne śluzy dokujące to dla kierowców i pracowników magazynu codzienność. W przypadku zastosowań komercyjnych, stosowanych na przykład w strefach dostaw w centrach handlowych czy hipermarketach, systemy przeładunkowe ogranicza się zwykle do zastosowania naprowadzaczy kół i ręcznych pomostów przeładunkowych, które mogą być z łatwością schowane lub przemieszczone w inny punkt rampy w celu rozładowania kolejnego pojazdu.

 

 

Możliwość komentowania Systemy przeładunkowe i ich zastosowanie została wyłączona

Wnętrze pełne sztuki czyli o obrazach canvas

Tagi: , , , ,

Obrazy Do Pokoju Dziennego, Salonu I Kuchni!

Dodane 23 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Współczesna aranżacja wnętrz rozwinęła się w imponujący sposób w ostatnich kilkudziesięciu latach. Nie da się ukryć, że przeciętny człowiek ma spory problem z nadążeniem za nowościami pojawiającymi się w tej dziedzinie, a właściwie nie tylko tej. Przeciętne współczesne mieszkanie wygląda diametralnie inaczej niż jeszcze choćby kilkanaście lat temu. Nasze społeczeństwo jest niesamowicie dynamicznym, szybko zmieniającym się organizmem. Ludzie zmieniają swoje przyzwyczajenia oraz nawyki. Co innego smakuje nam dziś, a czym innym będziemy się „zajadać” tydzień później. To zupełnie naturalne. Warto jednak dołożyć wszelkich starań do tego, aby nadążać za pojawiającymi się nowościami we wszystkich możliwych dziedzinach, zwłaszcza w sektorze wyposażenia domu.

Niewątpliwie, dobrze jest poświęcić swoje pieniądze, czas oraz nerwy na to, aby nasze mieszkanie wyglądało jak najlepiej, ponieważ wtedy będziemy dobrze się w nim czuli, a pamiętajmy, że spędzamy w nim zdecydowaną większość swojego czasu. Istotnym elementem są nasze ściany, które właściwie natychmiast rzucają nam się w oczy. Dobrze jest spróbować je wzbogacić o obrazy, a najlepiej zdjęcia, które są w dzisiejszych czasach niewiarygodnie popularne.

Ręcznie malowane obrazy na płótnie Canvas

Zwróćmy uwagę na obrazy ręcznie malowane, które nieustannie zyskują zwolenników. Zaś obrazy Canvas to nic innego, jak specjalne płótno z nadrukowanym zdjęciem, które naciąga się na drewnianą ramę. Możemy być pewni tego, że daje to oszałamiający efekt. Zdjęcie jest niesamowicie wyraźne oraz nasycone kolorami. Końcowy efekt przerasta najczęściej oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, jeśli weźmie się pod uwagę otrzymywane korzyści. Obrazy malowane na płótnie mogą przedstawiać dosłownie wszystko. Możemy wybrać dokładnie to zdjęcie, które chcemy. Wiele osób decyduje się na fotografię wykonaną samodzielnie. Satysfakcja oraz przyjemność z podziwiania takiego obrazu jest podwójna.

Zupełnie naturalne jest to, że człowieka interesuje to, co myślą o nim inni. Nie powinniśmy oszukiwać się w tym zakresie. Nie da się ukryć, że nasi goście będą mieli o nas lepsze zdanie, jeśli zobaczą, że nasz pokój gościnny jest zaaranżowany w sposób przemyślany. Obrazy canvas tworzą wspaniały, ciekawy, nowoczesny design naszego pomieszczenia.

Możliwość komentowania Obrazy Do Pokoju Dziennego, Salonu I Kuchni! została wyłączona

bramy szybkobieżne przemysł

Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu

Dodane 17 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Bramy szybkobieżne to dość popularne i powszechnie stosowane rozwiązanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywane przede wszystkim jako bramy wewnętrzne zamykające dostęp do poszczególnych pomieszczeń na halach produkcyjnych, magazynach czy w laboratoriach, bramy szybkobieżne oferują zdecydowanie najlepszy obecnie stosunek dynamiki pracy do wydajności konstrukcji. Jak jednak wybrać właściwą bramę szybkobieżną do konkretnego zastosowania przemysłowego?

Rodzaje bram szybkobieżnych dla przemysłu

Standardowo bramy szybkobieżne można podzielić zarówno pod kątem różnych zastosowań (bramy do przemysłu spożywczego, bramy do laboratoriów, bramy wielkogabarytowe do hangarów, bramy magazynowe), jak i pod kątem materiałów, z jakich zostały wykonane. Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem jeśli chodzi o konstrukcję bramy są oczywiście bramy szybkobieżne z folii PCV, stosowane właściwie w każdej gałęzi przemysłu i gwarantujące wystarczającą wytrzymałość i izolację przed czynnikami zewnętrznymi nawet w trudnych warunkach pracy.

Wybierając bramy szybkobieżne dla przemysłu warto zwrócić na ich parametry techniczne takie jak: prędkość otwierania, grubość kurtyny czy systemy sterowania.

Zgłębiając rodzaje bram szybkobieżnych w podziale ze względu na zastosowanie, z pewnością można tu wyróżnić dość silną grupę bram kierowanych do przemysłu spożywczego, charakteryzujących się wyższą niż standardowa izolacją cieplną, odpowiednio zabezpieczoną powierzchnią kurtyny, konstrukcją wzmocnioną przeciw korozji i dużej wilgotności powietrza, czy wreszcie bram przeznaczonych do stosowania w chłodniach i mroźniach.

Najciekawsze funkcje i zalety bram szybkobieżnych

Bramy szybkobieżne to przede wszystkim dynamika pracy, jakiej nie mogą zapewnić żadne standardowe drzwi czy bramy przemysłowe, dlatego też to właśnie one stosowane są w zakładach dbających o wysoką wydajność i funkcjonalność budynków przemysłowych. Zasilanie bram szybkobieżnych z 400V silników, w połączeniu z lekką kurtyną i minimalistyczną konstrukcją sprawia, że najszybsze bramy na rynku oferują prędkość otwierania rzędu 2,5 m/s. W połączeniu z mnogimi możliwościami zdalnego uruchamiania programu otwierania bramy, pełna przepustowość korytarzy transportowych i komunikacyjnych jest tu niepodważalna.

Zdecydowaną zaletą wielu bram szybkobieżnych jest możliwość zamontowania w nich systemu automatycznej naprawy. Brama, która z powodu uszkodzenia mechanicznego czy zderzenia z przeszkodą zostanie wytrącona z prowadnic jest automatycznie wprowadzana na swój pierwotny tor działania i nie wymaga dodatkowej interwencji ze strony jej operatora. W ramach zabezpieczenia przed awariami prądu stosuje się tu także systemy UPS utrzymujące bramę w pełnej funkcjonalności przez co najmniej kilkanaście minut.

Nowoczesne bramy szybkobieżne posiadają systemy ułatwiające sterowanie – zdjęcie pobrano ze strony: https://www.ditex.com.pl/produkty/dynamicroll-frigo2

Ważną funkcją bram szybkobieżnych są wspomniane już wcześniej czujniki umożliwiające zdalne otwieranie i zamykanie bramy. Radary i czujniki ruchu, w połączeniu z odbiornikiem radiowym pozwalają na personalizację każdej z bram zastosowanych w danym obiekcie, gwarantując ograniczony dostęp do części pomieszczeń i ułatwiając poruszanie się pomiędzy tymi z dostępem otwartym dla każdego pracownika. Czujniki takie jak fotokomórki czy pętle indukcyjne odpowiadają tu także za zabezpieczanie bramy, nie pozwalając by ta zderzyła się z przeszkodą lub rozpoczęła proces zamykania w momencie, gdy znajduje się pod nią człowiek lub wózek transportowy. Nawet jeśli bramy szybkobieżne z folii PCV wydają się być cienkie i delikatne, ich prędkość zamykania mogłaby wyrządzić szkody zarówno ludziom, jak i towarom, które weszły z nią w bezpośredni kontakt.

W doborze odpowiedniej bramy z pewnością mogą pomóc przedstawiciele handlowi, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby zaoferować najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jak wybrać odpowiednią bramę szybkobieżną dla przemysłu?

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć podczas wyboru odpowiedniej bramy szybkobieżnej do danej gałęzi przemysłu są oczywiście parametry wymiarowe i oczekiwania w stosunku do zastosowanych rozwiązań technicznych. Nie każda brama szybkobieżna będzie oferowała tę samą prędkość otwierania i zamykania, co zwykle ma związek zarówno z ciężarem samej kurtyny, jak i zastosowaną wersją zasilania czy dodatkowymi zabezpieczeniami bramy. Pod uwagę należy też wziąć kwestie izolacyjne i wytrzymałościowe – brama stosowana w branży logistycznej będzie narażona przede wszystkim na bardzo intensywną eksploatację i ryzyko uszkodzeń mechanicznych, podczas gdy ta przeznaczona do przemysłu spożywczego będzie musiała wykazać się znacznie większą odpornością na czynniki biologiczne i izolacją termiczną dla pomieszczeń wymagających utrzymania określonej temperatury wewnątrz.

Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu nie powinien sprawiać dziś większego problemu, gdyż na rynku pojawia się obecnie coraz więcej wyspecjalizowanych w ich produkcji firm zdolnych zapewnić klientom wszelkie parametry bramy, jakich wymaga ich obszar działalności. Znając najbardziej podstawowe cechy i funkcje bram szybkobieżnych nie trudno zauważyć jednak, że bez względu na potrzeby to właśnie one stanowią dziś najbardziej wydajny i uniwersalny wybór.


Nowoczesne bramy szybkobieżne dla przemysłu znaleźć można pod adresem https://www.ditex.com.pl/produkty-kategorie/bramy-szybkobiezne-pcv – na stronie polskiego dystrybutora bram szybkobieżnych.

Możliwość komentowania Wybór bram szybkobieżnych dla przemysłu została wyłączona

CNC

Tagi: ,

Jak funkcjonuje maszyna CNC?

Dodane 17 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Przemysł to sektor, który nieustannie się rozwija. Na zmiany wpływają przede wszystkim nowe technologie, które aktywnie wprowadzone do produkcji w przemyśle pozwalają na ciekawsze wykorzystanie możliwości jakimi mogą dysponować maszyny i urządzenia. Dobrze zaprogramowane potrafią być konstruktorem dla bardzo wielu form oraz kształtów. Nowe technologie w przemyśle wpływają także na szybkość pracy, możliwość fizycznego odciążenia pracowników oraz wykonania czynności, które dotąd wymagały więcej osób, większych nakładów pracy oraz większych zasobów finansowych.

CNC

Maszyna CNC – jak działa?

Nowoczesne maszyny produkcyjne CNC niemal samodzielnie są w stanie sobie poradzić z przygotowaniem elementu produkcyjnego lub gotowego przedmiotu. Zaprogramowane roboty docinają, przecinają, wyginają, odłączają lub sklejają materiały z różnych surowców aby w efekcie stworzyć gotowy do działania przedmiot. Zautomatyzowanie produkcji pozwala na wykonywanie identycznych przedmiotów, które wykonywane są wyłącznie przez maszyny, zadaniem człowieka najczęściej jest przełączanie następujących po sobie procesów lub wykonywanie ręcznych zadań, z którymi wciąż nie mogą sobie poradzić maszyny, lub zaprogramowanie ich w określony sposób może być zbyt czasochłonne lub zwyczajnie za drogie. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się maszyny CNC, których zadaniem jest właściwa obróbka metalu – gotowym produktem jest metalowy element, który po złożeniu ma stworzyć daną konstrukcję w całość. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają na tworzenie bardziej zaawansowanych części, które mogą być wykorzystywane w dalszym etapie produkcyjnym lub mogą stanowić zamiennik dla już zużytych. Obróbka skrawaniem CNC nie jest uciążliwa dla pracowników, aczkolwiek wymaga skupienia się i ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Większość zadań jest uprzednio zaprojektowanych przez inżynierów, którzy tworzą odpowiednie programy współgrające z maszynami. Skrawarki CNC w zależności od potrzeb mogą być małe lub bardzo duże, zaś ich możliwości ograniczone są właściwie jedynie wyobraźnią inżynierów. Dzięki swoim możliwościom są w stanie tworzyć bardzo skomplikowane w kształcie elementy w bardzo szybkim czasie i bardzo powtarzalnie, po oszlifowaniu konkretnego metalowego elementu nie powinny się od siebie właściwie niczym różnić.

Żadnych Komentarzy

Tagi:

Czym RóżNią Się PęDzle Artystyczne Od ZwykłYch?

Dodane 17 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Pędzle stosowane przez malarzy i artystów są zdecydowanie jednym z najbardziej niedocenianych narzędzi, traktowanych przez amatorów i początkujących po macoszemu. Choć oczywiście wybór dobrej jakościowo farby i płótna ma ogromne znaczenie dla końcowej jakości obrazu, to przecież pędzel jest narzędziem przekazującym farbę na płótno i to od niego będzie zależało to, jak będzie wyglądało nasze dzieło. Na rynku plastycznym dostępny jest cały szereg pędzli i pędzelków przeznaczonych do malowania w różnych stylach i technikach. Jak jednak odróżnić te dobre, od tych złych? Czym różnią się pędzle artystyczne od zwykłych i dlaczego warto zainwestować w te pierwsze?

Po czym poznać dobry pędzel malarski?

Na pierwszy rzut oka pędzle można podzielić na tanie i drogie. Te pierwsze, dostępne w większości supermarketów, sklepów papierniczych i w różnego rodzaju plastycznych sklepach internetowych z daleka nie wydają się odbiegać od tych znacznie droższych. Niektóre z nich sortowane są nawet pod kątem konkretnych technik malowania! Diabeł tkwi jednak w szczegółach, które odróżniają zwyczajny pędzel od dobrego pędzla artystycznego.

Po pierwsze, długość włosia. Średnio milimetrowa różnica pomiędzy długością poszczególnych włosków jest dość dobrze widziana w świecie artystycznym, gwarantując lepsze rozprowadzanie farby na nierównych powierzchniach. W wielu tanich pędzlach można spotkać jednak różnice znacząco przekraczające wspomniany milimetr. Włoski są nierówne, nieregularnie rozłożone i wynika to prawdopodobnie z tego, że producent po prostu oszczędzał na nich wypełniając pędzel włosiem krótkim i dodając sporadycznie włosie dłuższe w celu imitacji właściwej długości pędzla.

Dobre pędzle artystyczne to też pędzle stosunkowo gęste – przecież to właśnie ich szczecina stanowi swojego rodzaju zbiorniczek na farbę, który pozwala przenieść kolor na płótno bez konieczności powtarzania każdego pociągnięcia po kilka razy. Niestety, tanie pędzle nie zawsze mogą pochwalić się dobrą gęstością, nie wspominając już o złym przygotowaniu skuwki, która nie potrafi utrzymać włosia pod obciążeniem farby i gubi pojedyncze włoski, zostawiając je zanurzone w farbie na obrazie.

Ostatnią kwestią, jaką należy poruszyć w kontekście różnic pomiędzy pędzlami artystycznymi a „zwykłymi” jest gama wyboru rodzajów pędzla, pozwalająca na dopasowanie odpowiedniego włosia i kształtu końcówki do konkretnej techniki malarskiej. Jasne, w przypadku zwykłych pędzli nie trudno znaleźć pędzle cienkie i grube, płaskie i okrągłe, z prostym lub zaostrzonym końcem. Niewiele z nich będzie mówiło jednak do jakiej techniki tak naprawdę służą, z jakimi rodzajami farb współpracują czy wreszcie z jakiego rodzaju włosia zostały wykonane. Warto przecież pamiętać, że nie każda szczecina nadaje się do pracy z akwarelą, jak i nie każda potrafi przekazać na płótno farbę olejną.

Pędzle artystyczne – inwestycja warta rozważenia

Wspominaliśmy w tekście o pędzlach „tanich” sugerując, że pędzle artystyczne muszą być drogie. Kwestia ceny jest tu jednak pojęciem względnym, jako że nawet zwykłe pędzle mogą być wyceniane na znacznie więcej, niż są tego warte. Pędzle artystyczne są inwestycją, choć rozumianą nie tylko pod pojęciem finansowym. Każdy początkujący artysta, który chce poświęcić się swojemu hobby i tworzyć naprawdę ciekawe obrazy nie powinien rozważać nawet zwykłych pędzli amatorskich. Te doskonale sprawdzą się w warunkach szkolnych i właściwie tylko tam. Dobrej jakości pędzle artystyczne ułatwiają pracę i dają znacznie szersze pole do popisu, jednocześnie pozwalając na szkolenie techniki z użyciem prawidłowych narzędzi pracy.

Możliwość komentowania Czym RóżNią Się PęDzle Artystyczne Od ZwykłYch? została wyłączona

brama garażowa

Tagi:

Bramy garażowe – rodzaje i specyfikacja

Dodane 12 października 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Wybór odpowiedniej bramy do garażu to często dość trudna decyzja, w której pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty instalacji konkretnego rozwiązania, ale też możliwości przestrzenne garażu czy komfort użytkowania samej bramy. Niewątpliwym faworytem rynkowym są dziś wszelkiego rodzaju bramy automatyczne, których obsługa nie wymaga wysiadania z samochodu czy używania jakiejkolwiek siły. Nawet wśród bram automatycznych są jednak różne rodzaje i opcje, spośród których ciężko czasem wyłonić faworyta. Jakie bramy garażowe są dziś dostępne na rynku i czym się charakteryzują?

Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Bramy garażowe – rodzaje i specyfikacja została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno