Lipiec, 2018 - Recenzje Produktów

Lipiec, 2018

herbata ajurwedyjska

Tagi: , , , , ,

Właściwości herbaty – czy jest zdrowa?

Dodane 13 lipca 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Od zielonej po czarną herbatę – różne gatunki tego napoju są pełne flawonoidów i innych zdrowych składników. Od tysięcy lat na wschodzie uważane są za klucz do dobrego zdrowia, szczęścia i mądrości. Nic dziwnego, że te popularne napary przyciągają również uwagę zachodnich naukowców.Czy badania potwierdzają, że herbata jest zdrowa?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: tak. Badania wykazały, że niektóre jej rodzaje mogą pomóc w leczeniu raka, chorób serca i cukrzycy, wspierać utratę wagi, pomagać obniżyć poziom cholesterolu czy poprawić nasze zdolności umysłowe. Herbata wydaje się mieć również właściwości antybakteryjne.

Ten typ napoju nie ma praktycznie negatywnych konsekwencji zdrowotnych i jest świetną alternatywą dla kawy. Ma mniej kofeiny, a związki w niej zawarte dobrze działają na nasz układ krwionośny i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Wciąż dyskusyjne jest jak najzdrowiej jest ją parzyć i ile powinniśmy jej pić. Dietetycy są jednak pewni, że każda herbata to dobra herbata. Uważajmy jednak na napoje słodzone o jej smaku. Również jeżeli słodzimy nasz napar kilkoma łyżeczkami cukru możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pamiętajmy więc o tym, że mówimy o naparze bez zbędnych dodatków!

Dobroczynne działanie zielonej herbaty

Ten rodzaj naparu jest znany ze swojego korzystnego działania na nasz organizm i został szeroko przebadany. Zawiera on wysokie stężenie EGCG. Dzięki przeciwutleniaczom w niej zawartej może ona zakłócać rozwój raka pęcherza, piersi, płuc, żołądka, trzustki i jelita grubego. Zapobiega również zatykaniu tętnic, czyli chorobom układu krwionośnego. Jeżeli chcemy zrzucić wagę również nam w tym pomoże. Zielona herbata działa pozytywnie na nasz mózg – przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu w mózgu, zmniejsza ryzyko zaburzeń neurologicznych, między innymi Alzhaimera i Parkinsona. Dodatkowo obniża ryzyko udaru mózgu.

Jesli chcesz spróbowac zielonej herbaty, to najlepiej wybrać taką, która pochodzi z Azji. Sklep Herbata z Cejlonu oferuje tego typu napary – www.herbatazcejlonu.pl/herbata-zielona

Chroniąca płuca czarna herbata

Czarna herbata chroni również płuca. To już klasyk. Produkowana jest ze sfermentowanych liści. Ma najwyższą zawartość kofeiny i często stanowi podstawę dla smakowych herbat,  tych instant. Badania wykazały, że może ona chronić płuca przed uszkodzeniami spowodowanymi narażeniem na dym papierosowy. Zmniejsza ryzyko udaru.

herbata ajurwedyjska

Zmniejszamy ryzyko nowotworu

Biała herbata jest nieutwardzona i niesfermentowana. Ma ona podobne działanie prozdrowotne jak jej zielony odpowiednik. Wyróżnia się jednak tym, że w porównaniu, ze wszystkimi przetworzonymi naparami ma najsilniejsze działanie antynowotworowe, ponieważ zawiera najwięcej antyoksydantów.

Herbata obniżająca poziom cholesterolu

Przeprowadzono badania na zwierzętach, którym podawano przeciwutleniacze z herbaty oolong. Wykazały one, że obniża ona poziom złego cholesterolu i dzięki temu wspiera działanie układu krwionośnego. Uważa się również, że jedna z odmian tego naparu, Wuyi, wspomaga odchudzanie.

Napar, który pomaga schudnąć

Czerwona herbata, nazywana również Pu-erh produkowana jest ze sfermentowanych i starych liści. Najbardziej znana jest jako napój wspomagający zrzucanie wagi. Badania potwierdzają, że zwierzęta, którym ją podawano miały mniejszy przyrost masy ciała. Obniżył się u nich również poziom cholesterolu LDL.

Każda herbata zawiera mniej kofeiny niż kawa, dlatego jest dla niej lepszym zamiennikiem. Japońscy badacze odkryli, że podczas picia naparów zmieniamy pH w naszych ustach i może to zapobiegać rozwojowi próchnicy. Dzięki takim napojom obniżymy poziom złego cholesterolu, łatwiej schudniemy i dostarczymy do naszego organizmu przeciwutleniaczy, które zmniejszą ryzyko zachorowania na raka. W zależności od tego, który z rodzajów naparu wybierzemy, niektóre zastosować mogą być silniejsze. Pamiętajmy jednak, że każda herbata pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i warto wybrać swój ulubiony smak do picia na co dzień.

Możliwość komentowania Właściwości herbaty – czy jest zdrowa? została wyłączona

Orange logistics

Tagi: , , , , ,

Upewnij się, że zaczniesz współpracę z uczciwą firmą

Dodane 11 lipca 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Podjęcie nowej pracy w branży tak rozległej jak TSL zawsze wiąże się z ryzykiem spotkania firmy, która nie do końca poważnie traktuje swoich pracowników i zobowiązania wobec nich. Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć osobę która pracując w transporcie czy spedycji natknęła się na nieuczciwego pracodawcę spóźniającego się z płatnością wynagrodzeń, dotrzymywaniem umówionych terminów urlopów czy generalnym brakiem poszanowania dla czasu i wysiłku swoich pracowników. Nikomu nie życzymy oczywiście takich doświadczeń i staramy się nieustannie przypominać – opinie na temat firm dostępne w sieci, w połączeniu z oficjalnymi portalami potwierdzającymi wiarygodność i wypłacalność firmy to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić poszukując zatrudnienia w jakiejkolwiek branży.

Obserwuj i wyciągaj wnioski

Podstawowym błędem popełnianym przez osoby poszukujące pracy jest ślepa wiara w zamieszczane przez pracodawców ogłoszenia i składane w nich obietnice. Część z nich można z łatwością porównać do kampanii wyborczych niektórych polityków – choć obiecują luksusy, rzeczywistość może znacząco różnić się od malowanego obrazu. Na jakie nieścisłości musisz uważać czytając ogłoszenie lub wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą?

Brak bezpośredniej informacji o zarobkach to zwykle pierwszy sygnał ostrzegawczy podczas rozmowy o pracę. Zwroty takie jak „konkurencyjne stawki” czy „atrakcyjne zarobki” nie mogą być dla ciebie wystarczające i choć w formie ogłoszenia jeszcze przejdą, podczas rozmowy powinny zostać ci ujawnione. Na rynku pojawia się wiele firm z różnych branż, które przeciągają swoich kandydatów przez kilka etapów rozmowy kwalifikacyjnej, ujawniając proponowaną stawkę dopiero w momencie stawiania ich przed decyzją o podjęciu pracy. To całkowita strata czasu i brak szacunku do drugiego człowieka – ostatecznie przecież trudno zrobić cokolwiek z informacją o tym, ile płaci pracodawca, chyba że będą to kwoty niskie, odstraszające innych potencjalnych klientów.

 

Orange logistics

 

Kolejnym częstym zabiegiem jest wspomniane już tracenie czasu kandydatów przez posyłanie ich na pościg za pracą. Bezpłatne szkolenia, kilkuetapowe rozmowy kwalifikacyjne, castingi, dni próbne – jeśli przyszły pracodawca chce, byś poświęcił dla niego więcej czasu niż to konieczne, upewnij się że nie robisz tego za darmo. Ostatecznie nie pokazujesz przez to, że zależy ci na pracy, ale raczej że twój czas nie jest dla ciebie bezcenny. Pomyśl, o wszystkich pracownikach którzy poświęcili kilkanaście godzin swojego życia na obiecującej ofercie pracy tylko po to, by zostać odrzuconym na ostatnim etapie bez grosza zapłaty, nie wspominając już o kwotach wydanych na dojazdy na wspomniane spotkania i szkolenia.

Jak skutecznie sprawdzić firmę?

Jeśli firma wydaje ci się podejrzana, istnieje niemalże stuprocentowe prawdopodobieństwo tego, że ktoś miał to samo wrażenie i opisał swoje doświadczenie w Internecie. Portale dedykowane konkretnym branżom, pozwalające wyrazić swoją opinię (zarówno pozytywną, jak i negatywną) to doskonałe źródło wiedzy o przyszłym pracodawcy. Dla kierowców portalem takim jest strona logistyczni.pl, na której obecni i byli pracownicy firm spedycyjnych i transportowych mogą wyrażać swoje zdanie, dzielić się doświadczeniami, opisywać nietypowe przypadki i sytuacje oraz przestrzegać przyszłych kandydatów przed różnymi błędami. Ty również możesz pozostawić po sobie coś w Internecie. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną i czując, że firma próbuje cię zwyczajnie wykorzystać jako tanią siłę roboczą, powiedz o tym ludziom w sieci. Pokaż, że pracodawca jest lub nie jest warty czyjejś uwagi.

Możliwość komentowania Upewnij się, że zaczniesz współpracę z uczciwą firmą została wyłączona

usługi dźwigowe wrocław

Tagi: , , , , , ,

Dźwigi – kiedy warto wynająć usługi dźwigowe i jak to wygląda cenowo?

Dodane 05 lipca 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Żyjemy w czasach, gdzie wykonywanie prac budowlanych jest o wiele prostsze.  Z pomocą nadchodzą firmy dźwigowe, które umożliwiają wynajem tych maszyn. Zazwyczaj dźwigi wypożyczane są na określoną ilość czasu. Tego typu usługi są bardzo opłacalne, ponieważ mało kto może sobie pozwolić na kupno dźwigu, nawet firma budowlana. Firma dźwigowa może więc stale współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, a nawet osobami prywatnymi, a jej klienci mogą spokojnie realizować swoje projekty i ograniczyć koszty.

Dodatkowymi zaletami korzystania z takich usług jest szybkość i wygoda. Wyspecjalizowani fachowcy poza maszyną oferują nam również swoje umiejętności i wiedzę. Jest to opłacalne również dla osób prywatnych, przetransportowanie ciężkich mebli lub też sprzętu AGD niejednokrotnie wymaga pomocy dźwiga, który z łatwością może dostarczyć dany przedmiot w określone miejsce o określonym czasie.

Usługi dźwigowe zapewniają również szereg innych możliwości i są one dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Na ogół firmy dysponują różnymi typami dźwigów, każdy z nich jest wyspecjalizowany do innego typu prac. Im lepsze dopasowanie maszyny do specyfiki pracy, tym dokładniejsze i sprawniejsze jej ukończenie. Z tego typu usług korzysta wielu przedsiębiorców, a nawet osoby prywatne. Możliwy jest również wynajem dźwigu z operatorem lub bez w zależności od tego, czy firma dysponuje pracownikiem z potrzebnymi kwalifikacjami.

usługi dźwigowe wrocław

Kiedy warto wynająć dźwig?

Tego typu oferta dotyczy osób i firm, które nie posiadają własnego dźwigu umożliwiającego wykonanie określonej pracy. Mowa tutaj o załadunku i przeładunku, montażu i demontażu, przewozie maszyn, sprzętu i wszelkiego rodzaju urządzeń, transporcie elementów wielkogabarytowych, budowach na wysokościach oraz indywidualnych zleceniach osób prywatnych.

Z oferty korzystają na ogół firmy budowlane i montażowe na ogół w sytuacji wyburzania i stawiania nowego budynku. Dźwigi mogą być wykorzystywane do najbardziej wymagających prac tak długo, jak jest to tylko potrzebne. Zadaniem dźwigów jest również transport najcięższych materiałów.

Jeżeli mowa o klientach prywatnych to takie zlecenia najczęściej dotyczą transportu mebli lub też materiałów budowlanych na działkę, kolejnym powodem jest załadunek i rozładunek towarów.

Na czym polega wynajem dźwigu?

Wynajem dźwigu obejmuje zatrudnienie fachowca, który jest uprawniony do profesjonalnej obsługi maszyny. Bezwzględnie tego typu prace mogą wykonywać jedynie uprawnione osoby o określonych kwalifikacjach. Na wynajem dźwigu wraz z operatorem decydują się najczęściej osoby prywatne, natomiast firmy budowlane często dysponują wykwalifikowanym pracownikiem.

Jeżeli chodzi o czas wynajmu to zazwyczaj klienci prywatni decyduje się jedynie na kilka godzin, maksymalnie jeden dzień. Natomiast ekipy budowlane na dłużej w zależności od charakteru prowadzonych prac. Cena takiego wynajmu jest uzależniona więc od danej firmy oraz czasu wynajmu.

 

Możliwość komentowania Dźwigi – kiedy warto wynająć usługi dźwigowe i jak to wygląda cenowo? została wyłączona

szafki systemowe - HPL

Tagi: , ,

Cechy dobrych szafek basenowych

Dodane 02 lipca 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Szafki basenowe stanowią główny element wyposażenia każdej pływalni. To w nich przechowujemy prywatne rzeczy, gdy idziemy popływać. Od wielu lat, właściciele podobnych obiektów zapewniają nam szafki najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo.

Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Cechy dobrych szafek basenowych została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno