Kwiecień, 2018 - Recenzje Produktów

Kwiecień, 2018

szkło w laboratorium

Tagi:

Czym Charakteryzuje Się SzkłO Laboratoryjne?

Dodane 26 kwietnia 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Nie sposób wyobrazić sobie dziś jakiegokolwiek laboratorium chemicznego bez rzędów równo ustawionych menzurek, pipet, kolb i zlewek. To właśnie specjalistyczne szkło laboratoryjne umożliwia przeprowadzanie wszelkich doświadczeń i reakcji chemicznych w sposób bezpieczny i kontrolowany, zarówno przez specjalistów i doświadczonych chemików, jak i uczniów w szkołach czy studentów kierunków chemicznych. Wśród najczęściej używanych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych naczyń ze szkła laboratoryjnego znajdujemy między innymi zlewki, krystalizatory, bagietki, cylindry, kolby, lejki, szkiełka zegarkowe, chłodnice, czy pipety. Czym jednak jest tak naprawdę szkło laboratoryjne i skąd jego niezwykła odporność? Jakie szklane naczynia znajdziemy w każdym laboratorium chemicznym?

Szkło tradycyjne, a szkło laboratoryjne  – podstawowe różnice

szkło w laboratoriumTradycyjne spodki czy szklanki obecne właściwie w każdej kuchni nie mają najmniejszych szans w kontakcie z warunkami panującymi w laboratoriach chemicznych. Podstawową różnicą pomiędzy szkłem tradycyjnym, a szkłem laboratoryjnym są związki, z jakich materiał został wykonany. Szkło jako substancja nie posiada własnej budowy krystalicznej – można wręcz określić ją jako substancję bezpostaciową lub przechłodzoną ciecz, która po zastygnięciu jest cieczą o stałym stanie skupienia. Szkło jest z reguły substancją stałą, o przeźroczystej barwie i niezwykle kruchej budowie, nie przewodzącą prądu elektrycznego. Tradycyjne szkło, określane technicznie jako szkło sodowe to połączenie tlenku sodu, tlenku węgla i tlenku krzemu (IV). Szkło takie charakteryzuje się przede wszystkim niską temperaturą topnienia i wysoką kruchością. Powszechnie stosuje się je do wyrobu przedmiotów codziennego użytku, a więc szklanek, czy dzbanków kuchennych.

szkło laboratoryjneSzkło laboratoryjne to specjalnie wzmocniona odmiana szkła tradycyjnego, charakteryzująca się przede wszystkim silniejszą strukturą i wyższą wytrzymałością na różnego rodzaju czynniki, osiąganą dodawaniu innych niż w przypadku szkła tradycyjnego tlenków. Jeden z najpopularniejszych wariantów, szkło potasowe, to połączenie tlenków potasu, wapnia oraz krzemu (IV). Szkło potasowe jest dzięki temu trudno topliwe, przez co sprawdza się idealnie w warunkach laboratoryjnych, gdzie przeprowadzane reakcje wymagają podgrzewania substancji. Szkło kwarcowe to z kolei szkło powstałe po połączeniu tlenku potasu i tlenku krzemu (IV). Ten wariant jest również trudno topliwy, a przy tym odporny na gwałtowne zmiany temperatur. Szkło ołowiowe, wykorzystywane przy produkcji soczewek laboratoryjnych to substancja łatwo topliwa, charakteryzująca się jednocześnie wysokim współczynnikiem załamania światła.

Wyposażenie laboratorium – podstawowe elementy szklane

Wśród wyposażenia, które spotkamy w każdym laboratorium chemicznym, niewątpliwy prym wiodą wszelkiego rodzaju zlewki. Służące do odmierzania i krótkotrwałego przechowywania substancji naczynia występują w wielu wariantach pojemnościowych i są najczęściej wykorzystywane do przeprowadzania drobnych reakcji chemicznych.

Bagietki to z kolei szklane pręciki wykorzystywane do mieszania substancji. Choć dziś stosuje się już znacznie częściej mieszadła mechaniczne, obecność tradycyjnych bagietek ze szkła laboratoryjnego jest wskazana dla każdego laboratorium. Bagietki przypominają wyglądem pipety, bez których również praca w laboratorium byłaby znacznie trudniejsza. Pipety pozwalają na odmierzanie bardzo dokładnych ilości płynów i pozwalają na dozowanie substancji w postaci kropel. Do wkraplania substancji przydadzą się również wkraplacze ze specjalnym kranikiem umożliwiającym precyzyjne odmierzanie ilości substancji dodawanej. Tuż obok nich spotykamy kolby, które są nieodłącznym elementem większości reakcji chemicznych. Ich płaskie dno pozwala na swobodne ustawienie naczynia na płaskiej powierzchni, a specyficzny kształt bańki lub stożka umożliwia prowadzenie reakcji w określonych warunkach. Płaskie dno kolby to również szansa na zamontowanie naczynia przy palniku Bunsena, służącym do podgrzewania reakcji. Na koniec przywołamy jeszcze cylinder miarowy – naczynie nieodłączne w precyzyjnej pracy każdego chemika służące do dokładnego odmierzania płynnych substancji.

 

Możliwość komentowania Czym Charakteryzuje Się SzkłO Laboratoryjne? została wyłączona

Szafka basenowa COMPACT

Tagi: ,

Dlaczego warto wybrać szafki basenowe wykonane z tworzywa HPL

Dodane 23 kwietnia 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Obecnie właściciele i zarządy publicznych gmachów i miejsc starają się zapewnić jak najlepsze rozwiązania swoim klientom. Użytkownicy basenów, publicznych toalet oraz szatni czy przebieralni, chcą mieć zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Dziś, dzięki rozwojowi technologii, wciąż odkrywane są nowoczesne materiały, z których wykonuje się drzwi i ścianki szafek czy kabin. Szczególnie znanym materiałem w ostatnich latach, jest tworzywo HPL.

Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Dlaczego warto wybrać szafki basenowe wykonane z tworzywa HPL została wyłączona

henna

Tagi: ,

Henna żelowa, w proszku czy w kremie – którą warto wybrać?

Dodane 20 kwietnia 2018 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Ogólnie, henna jest roślinnym barwnikiem pozyskiwanym z rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Produkcja henny odbywa się poprzez sproszkowanie lawsonii z innymi składnikami i pozostawienie jej bez dostępu do tlenu przez określoną ilość czasu. Praktyka ta ma na celu wydzielenie substancji barwiącej, zwanej lawson. Jest to główny składnik każdego preparatu z henną.

Obecnie, wykorzystuje się różne sposoby barwienia rzęs i brwi. Preparaty dostępne w kosmetyce, można dostać w postaci kremu, żelu lub w proszku. Dziś, henna jest szczególnie popularna jako zabieg koloryzacji rzęs i brwi. Hennę bardzo łatwo można nałożyć samodzielnie w domu.

Henna żelowa – jest to dość delikatny rodzaj henny, który nadaje się przede wszystkim do barwienia brwi i rzęs. Jednak jeśli zostawimy hennę odpowiednio długo na brwiach, barwnik będzie w stanie uchwycić równie skórę.

Henna w proszku jest również nazywana henną tradycyjną. Jest ona o wiele mocniejsza niż np. henna w żelu. Ten rodzaj henny wykorzystuje się u osób mających bardzo rzadkie brwi. Henna w proszku pozwala na łatwe zafarbowanie skóry.

Henna w kremie do brwi i rzęs pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Nałożenie henny w kremie jest szczególnie proste. Preparaty kremowe z henną utrzymują się kilka tygodni – wraz z upływającym czasem, nasze brwi i rzęsy będą blednieć.

henna

Henna żelowa RefectoCil do barwienia brwi i rzęs. Jest trwała, higieniczna i doskonale barwiąca. Cena: 16, 90 zł. Źródło: www.hybrydka.pl

Warto dodać, że szczególnie popularnym kosmetykiem do koloryzacji brwi i rzęs, jest henna RefectoCil. Marka ta oferuje coraz lepsze produkty z henną od ponad 70 lat. Produkty RefectoCil cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na dostępność wielu kolorów. Henna zawarta w specjalnej farbie, jest wykonana z całkowicie naturalnych składników. Dzięki ich obecności, możemy bezpiecznie stosować hennę bez obaw przed powstaniem reakcji alergicznych.

Produkty do koloryzacji brwi i rzęs RefectoCil, są przeznaczone dla skóry szczególnie wrażliwej i normalnej. Henna tej marki jest odporna na wodę i utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

W ofercie RefectoCil, możemy dostać hennę praktycznie do każdego odcienia skóry, włosów i brwi. Jasny i ciemny blond, różne odcienie brązu oraz czerń, to nie jedyne kolory, na jakie możemy zafarbować nasze brwi i rzęsy. Marka oferuje również kolor niebieski lub czerwony. Dzięki bogatej gamie kolorów, każda z nas może zadbać o swoje brwi i rzęsy oraz nadać wyrazu swoim oczom i twarzy.

 

Najlepszy rodzaj henny

Wiele kobiet, najchętniej stosuje hennę w żelu. Specyfiki żelowe, które pozwalają nam zafarbować brwi i rzęsy, trzymają się szczególnie długo. Dzięki delikatności henny żelowej, nie musimy martwić się o dodatkową koloryzację skóry. Henna w żelu nie barwi skóry zbyt szybko. Jeśli jednak chcemy uzupełnić wybrakowane miejsca w liniach brwi, można pozostawić hennę na dłużej, aż uzyskamy oczekiwany kolor.

Czy henna jest bezpieczna?

Wszelkie produkty, które zawierają hennę, są całkowicie bezpieczne. Konieczne jest jednak przeprowadzenie testów alergicznych na skórze, przed nałożeniem jej na brwi czy rzęsy. W tym celu, należy umieścić niewielką ilość preparatu na skórze, która nie jest zbyt wrażliwa i pozostawić ją na około 10 minut. Jeśli w przeciągu doby nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, oznacza to, iż możemy bez obaw wykonywać zabieg.

Możliwość komentowania Henna żelowa, w proszku czy w kremie – którą warto wybrać? została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Najlepsze polskie drewno