Lipiec, 2016 - Recenzje Produktów

Lipiec, 2016

gabi

Tagi: , , ,

Ochrona stóp podczas pracy – jakie obuwie wybrać dla siebie?

Dodane 19 lipca 2016 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Czasami bardzo jest nam łatwo zapomnieć o tym, co jest najbliżej ziemi. Czasem nawet nie mamy świadomości, że to właśnie obuwie zapobiega pewnym uszkodzeniom czy też przeciążeniom. A przecież to właśnie odpowiednie buty beta są w stanie zwiększyć nasz komfort jak i także zwiększyć bezpieczeństwo naszej pracy. Tak naprawdę to często gwóźdź, który leży na podłodze wygląda bardzo niewinnie, a jednak okazuje się gdy na niego nadepniemy, że nie są to jakieś przelewki. Buty robocze beta produkowane są naprawdę w asortymencie bardzo szerokim. Jest ono najczęściej przeznaczone do ochrony przez tak naprawdę kilkoma rodzajami zagrożeń i to jednocześnie.

Profesjonalne obuwie robocze

Obuwie robocze czy też obuwie ochronne ma za zadanie chronić nasze stopy jak i także nogi przed działaniem wilgoci, zimna czy też zimna. Jeśli chodzi o parametry ochronne to zależą one głównie od materiałów, które zostały oczywiście użyte do ich produkcji, jak i także do konstrukcji oraz ewentualnego wyposażenia w elementy dodatkowe. Obuwie stosowane w zakładach pracy tak naprawdę podlega dyrektywie 89/686/EWG i oczywiście musi spełniać jej wymagania. Wyróżniamy naprawdę wiele rodzajów butów ochronnych. Pierwsze to obuwie chroniące nas przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Do jedynych  z najczęściej powtarzających się urazów stóp oczywiście należy co by innego jak przekłucie podeszwy, otarcie czy też jej przecięcie. Jeśli chodzi o przekłuciem to zdecydowanie najskuteczniejszą ochroną jest bardzo cienka, ale jednocześnie odporna na korozję stalowa wkładka. Wkładka wytrzymuje przekłucie o sile nawet 1100 N. Obuwie to jest także obowiązkowo wyposażone w tak zwany stalowy podnosek. To właśnie ten podnosek chroni nas, a raczej nasza stopę przed wszelkimi urazami palców. Na przykład przez wszelkie przedmioty spadające. Jednak w świecie także obuwia roboczego czy też obuwia ochronne wiele się zmienia.

gabi

Między innymi producenci zastępują podnoski stalowe specjalnymi podnoskami kompozytowymi, a tak naprawdę wkładki antyprzebiciowe są zastępowane wkładkami z kevlaru lub też innymi odpornymi na przebicie tworzyw sztucznych. Kolejny rodzaj obuwia to buty chroniące nas przed wszelkimi czynnikami chemicznymi (zobacz tutaj: http://www.bhp-gabi.pl/n9,buty-robocze-beta.html). Buty, które mają chronić przed chemikaliami, które występują jako obuwie bezpieczne, zawodowe czy też obuwie ochronne. Obuwie to może, ale oczywiście nie musi posiadać wspomnianych już podnosków. Zdecydowanie najczęściej są stosowane takie buty w przemyśle włókienniczym, w przemyśle chemicznym jak i także w przemyśle metalurgicznym. W zasadzie w skrócie można powiedzieć, że są one stosowane wszędzie tak, gdzie mamy do czynienia z kontaktem z chemikaliami bardzo niebezpiecznymi. Tworzywa, z których są wykonane chemioodporne buty muszą być oczywiście mocno odporne na niebezpieczne działanie chemikaliów. Wiele osób lekceważy sobie pewne zagrożenie i nie stosuje odpowiedniego obuwia. Najczęściej jest tak, że osoby tego później bardzo mocno żałują.

Możliwość komentowania Ochrona stóp podczas pracy – jakie obuwie wybrać dla siebie? została wyłączona

Jeansy damskie

Tagi: ,

Jeansy Na Motor – Czy to Dobry Pomysł?

Dodane 18 lipca 2016 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Chyba każda osoba, która jeździ na motorze doskonale wie o tym, że wybór motocyklowych spodni to nie tylko kwestia naszego gustu, ale także od naszej wygodny jak i ich funkcjonalności. Na okres letni oraz na okres wiosenny warto zastanowić się nad opcją najbardziej wygodną czyli na motocyklowymi jeansami. Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Jeansy Na Motor – Czy to Dobry Pomysł? została wyłączona

piperyna a sylwetka

Tagi: , ,

Odchudzające Działanie Piperyny

Dodane 18 lipca 2016 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Tak naprawdę to odchudzające piperyny zostało naprawdę wielokrotnie potwierdzone przez różnego rodzaju naukowców oraz przez zadowolonych użytkowników. To właśnie piperyna oraz jednocześnie preparaty z piperyną stymulują enzymy trawienne przez co nasza przemiana materii naprawdę się przyspiesza. Czytaj Więcej

Możliwość komentowania Odchudzające Działanie Piperyny została wyłączona

Prasa hydrauliczna

Tagi: , , ,

Do Czego Służy Prasa Hydrauliczna?

Dodane 14 lipca 2016 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Prasa hydrauliczna jest maszyną, która wytwarza siłę nacisku. Te urządzenia mają wiele zastosowań w różnych branżach przemysłowych. Można je stosować przy produkcji samolotów jak i przy produkcji ciasta na skalę przemysłową. Prasa hydrauliczne używana jest przede wszystkim w branży mechanicznej oraz w obróbce plastycznej metali.

Prasy bramowe

W mechanicznych warsztatach, szczególnie stosuje się prasy hydrauliczne bramowe. Wykorzystywane są do wciskania i wyciskania sworzni, łożysk, tulei, wałków oraz innych elementów które wymagają dużego nacisku do wciśnięcia lub wyciśnięcia danego elementu. Tego typu prasy hydrauliczne są często wykorzystywane w warsztatach utrzymania ruchu. Konstrukcja tego typu urządzenia jest wykonywana z jednolitych elementów. Jej stół regulowany jest na czterech wysokościach za pomocą przekładni mechanicznej, dodatkowo posiada kliny blokujące.

Prasa hydrauliczna

Hydrauliczny układ wbudowany w górnej części prasy spełnia wszystkie wymagane normy przez Unię Europejską. By uniknąć zużycia podwójnie ułożyskowano tłok powierzchniowo utwardzany. Sam tłok zakończony jest dociskiem rozbieranym, który umożliwia montaż oprzyrządowania i narzędzi pomocniczych. Prasa hydrauliczna używana jest bardzo często są do prac wymagających obróbki plastycznej metali takich jak tłoczenie, wykrawanie, formowanie, gięcie i cięcie blach. Wykonywane prace w niektórych przypadkach, szczególnie takich jak tłoczenie, mogą być bardzo skomplikowane.

W takim procesie tworzenia i projektowania na przykład tłoczników wymaga dużego doświadczenia i wieloletniej praktyki w zawodzie. Do procesów obróbki plastycznej metalowych blach można zastosować różnego rodzaju prasy hydraulicznych w zależności od elementów i detali jakie chcemy wykonać. Używane prasy hydrauliczne stosowane są w trakcie procesów tłoczenia. Głównie wykorzystuje się prasy bramowe na ogół z prowadnicami stołu górnego, które zapewniają dokładne i precyzyjne prowadzenie zainstalowanego tłocznika. Podczas prac takich jak wykrawania, cięcia, wycinania lub gięcia są stosowane również prasy typu bramowego lub prasy hydrauliczne typu wysięgowego. Jest to zależnie od wielkości i objętości obrabianego materiału jaki będzie stosowany w tych procesach.

Otwory i wycinanie – podstawowe zastosowanie prasy

Prasy hydrauliczne używane są odpowiednio do wykrawania otworów i wycinania w dużych arkuszach blach gdzie jest niezbędny dostęp z trzech stron maszyny. Przykładem takiej prasy hydraulicznej jest hydrauliczna prasa wysięgowa. Pracując nią można idealnie wykonywać gięcia i zaginania wąskich blach i płaskowników. Do wykonywania niewielkich części lub metalowych elementów, doskonale sprawdzają się prasy hydrauliczne uniwersalne. Ten prezentowany typ urządzenia dostosowany został do wykonania ogólnych prac produkcyjnych lub warsztatowych. Urządzenia są wyposażone w niezbędne narzędzia i przyrządy, które można w prosty sposób zdemontować i wymienić. W wielu modelach, prasa hydrauliczna jest wyposażona w stół z możliwością mocowania oprzyrządowania dostarczanego poprzez producenta. Konstrukcja stołu oraz rozmieszczenie wszystkich otworów pozwalają na montowanie różnego rodzaju matryc oraz ich szybką wymianę.

Źródło fotografii: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9f/Forging_shop-Gesenkschmiede_1.JPG

Możliwość komentowania Do Czego Służy Prasa Hydrauliczna? została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno