Kwiecień, 2015 - Recenzje Produktów

Kwiecień, 2015

Ścianki biurowe Alusystem

Tagi: , , , , , ,

Biuro w zakładzie przemysłowym – postaw ścianki wygłuszające

Dodane 30 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Duże zakłady przemysłowe, fabryki, zakłady produkcyjne, a także innego rodzaju działalności, które niosą za sobą wzmożony hałas potrzebuje poza strefą produkcji także wydzielonych przestrzeni biurowych. Jak je stworzyć by nie przeszkadzać w produkcji, jednocześnie zapewniając filarowi kierowniczemu ciszę i spokój?

Dlaczego warto montować ścianki ?

Produkcja to hałas – nieustannie do uszu pracowników dochodzą różne odgłosy – jedne są cichsze drugie zawsze są głośne – jedno jest pewne, nie można prowadzić produkcji w absolutnej ciszy. Można jednakże znacząco ją zredukować w wydzielonych strefach wybudowanych za pomocą ścianek. Tego rodzaju rozwiązania serwuje np. http://www.scianki.com.pl. Przy pomocy ścianek można tworzyć zamkniętą, dobrze wyeksponowaną przestrzeń, która nie jest narażona na nieprzyjazne dla uszu kadry zarządzającej hałasy. Ścianki najczęściej składają się z mocnego, twardego, wytrzymałego aluminiowego stelaża konstrukcyjnego, podzielone na rozliczne segmenty, w który wkomponowane są takie elementy jak okna, drzwi czy daszek. W zależności od wybranej przez przedsiębiorstwo opcji ścianki mogą być pomalowane na różnorodne kolory, mogą posiadać różnorodne szyby (tj. standardowe, pleksi, lub z innych sztucznych tworzyw), mogą także być zacienione, pogrubione, dodatkowo wzmocnione czy silniej zabezpieczone.

Ścianki biurowe Alusystem

Rozwiązanie dla fabryk – ścianki przestawne

Ścianki mogą znaleźć wiele zastosowań – przemysł nie jest naturalnie jedynym, jednakże właśnie tam są silnie pożądane. Są stosunkowo tanim w zakupie oraz konstrukcji projektem, spełniają swoje zadanie zupełnie jak tradycyjne ściany, mają także inne atrybuty – przede wszystkim są odporne na ogień, częściowo kwasy, wodę, farbę, posiadają również wyciszenie. Można zatem powiedzieć, że do fabryki jak znalazł. W firmach typowo produkcyjnych ścianki są montowane zwłaszcza w celu wydzielenia przestrzeni dla różnego rodzaju kontrolerów-pracowników, którzy zajmują się włączaniem oraz przełączaniem procesów, zza okien ścianek widzą całość procesów wykonywanych przez maszyną. Pracownicy w cichym, wygodnym pomieszczeniu mogą spokojnie wykonywać swoje zadania. Gdzie jeszcze pojawiają się ścianki i jakie zadania spełniają?

  • Biura – tam mogą odgradzać stanowiska pracy (boksy) lub tworzyć mini biuro dla kadr zarządzających, kierowników, prezesów, managerów itd.
  • Hotele – funkcjonować mogą jako miejsce przebywania pracowników ochrony
  • Banki – mogą służyć jako odgrodzenie pracowników od petentów
  • Szkoły – ścianki służyć będą jako miejsce przebywania woźnych lub sprzątaczek

Open space a montaż ścianek na mniejsze biura

To tylko przykładowe miejsca, w których zbudować można konstrukcje ze ścianek przestawnych. W zależności od potrzeb firmy zajmujące się ich budową oraz stawianiem na miejscu mogą je zamontować niemalże w dowolnym miejscu, zaś pełniona przez nie rola może być naprawdę zróżnicowana. Ścianki biurowe znajdą swoje zastosowanie np. w dużych open space’ach, gdzie skutecznie ograniczą przestrzeń do pokoi oraz korytarzy – niektóre firmy preferują właśnie takie rozwiązanie, zamiast jednego, wielkiego biura, gdzie panować może chaos i hałas, który utrudnia skoncentrowanie się na powierzonych pracownikom zadaniach. Postawienie ścianek w całym open spacie może trwać kilka dni, w przypadku fabryki przy pomocy kilku pracowników zajmie to tylko jeden dzień.

Możliwość komentowania Biuro w zakładzie przemysłowym – postaw ścianki wygłuszające została wyłączona

Poduszka chmurka z buzią róż

Tagi: , , , , ,

Pokój dziecięcy – czy wiesz czym go udekorować?

Dodane 30 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Niektórzy rodzice jeszcze przed narodzinami swojej długo oczekiwanej pociechy myślą nad tym w jaki sposób wyglądać będzie pokój dziecka. Dokonują kompleksowe remontu istniejącego pomieszczenia, lub jeśli jest świeże to totalnie zmieniają jego wygląd. Czytaj Więcej

Żadnych Komentarzy

CNC

Tagi: , , , ,

Jak funkcjonuje maszyna CNC?

Dodane 17 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Przemysł to sektor, który nieustannie się rozwija. Na zmiany wpływają przede wszystkim nowe technologie, które aktywnie wprowadzone do produkcji w przemyśle pozwalają na ciekawsze wykorzystanie możliwości jakimi mogą dysponować maszyny i urządzenia. Dobrze zaprogramowane potrafią być konstruktorem dla bardzo wielu form oraz kształtów. Nowe technologie w przemyśle wpływają także na szybkość pracy, możliwość fizycznego odciążenia pracowników oraz wykonania czynności, które dotąd wymagały więcej osób, większych nakładów pracy oraz większych zasobów finansowych.

CNC

Nowoczesne maszyny produkcyjne niemal samodzielnie są w stanie sobie poradzić z przygotowaniem elementu produkcyjnego lub gotowego przedmiotu. Zaprogramowane roboty docinają, przecinają, wyginają, odłączają lub sklejają materiały z różnych surowców aby w efekcie stworzyć gotowy do działania przedmiot. Zautomatyzowanie produkcji pozwala na wykonywanie identycznych przedmiotów, które wykonywane są wyłącznie przez maszyny, zadaniem człowieka najczęściej jest przełączanie następujących po sobie procesów lub wykonywanie ręcznych zadań, z którymi wciąż nie mogą sobie poradzić maszyny, lub zaprogramowanie ich w określony sposób może być zbyt czasochłonne lub zwyczajnie za drogie. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się maszyny CNC, których zadaniem jest właściwa obróbka metalu – gotowym produktem jest metalowy element, który po złożeniu ma stworzyć daną konstrukcję w całość. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają na tworzenie bardziej zaawansowanych części, które mogą być wykorzystywane w dalszym etapie produkcyjnym lub mogą stanowić zamiennik dla już zużytych. Obróbka skrawaniem CNC nie jest uciążliwa dla pracowników, aczkolwiek wymaga skupienia się i ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Większość zadań jest uprzednio zaprojektowanych przez inżynierów, którzy tworzą odpowiednie programy współgrające z maszynami. Skrawarki CNC w zależności od potrzeb mogą być małe lub bardzo duże, zaś ich możliwości ograniczone są właściwie jedynie wyobraźnią inżynierów. Dzięki swoim możliwościom są w stanie tworzyć bardzo skomplikowane w kształcie elementy w bardzo szybkim czasie i bardzo powtarzalnie, po oszlifowaniu konkretnego metalowego elementu nie powinny się od siebie właściwie niczym różnić.

Żadnych Komentarzy

pocket-translator-535999-m

Tagi: , , ,

Tłumacz online

Dodane 09 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

W dobie globalizacji, międzynarodowych podróży i nawiązywania kontaktów towarzyskich z ludźmi z drugiego końca świata języki stają się podstawową umiejętnością. O ile język angielski zna większość (a przynajmniej tego oczekujemy) to z innymi językami jest już gorzej. A nie daj Boże przyjdzie nam podjąć się innych zdań związanych z językiem takich jak tłumaczenia techniczne czy symultaniczne…Wtedy pojawia się kłopot. Z pomocą przychodzi nam tłumacz online dostępny na wielu platformach. Najczęściej jest on darmowy. Możemy zarówno przetłumaczyć cały tekst jak i pojedyncze słowa. Ilość języków i możliwych konfiguracji także zachęca do korzystania. A jednak biura tłumaczeń nadal mają ręce pełne roboty. Dlaczego?

pocket-translator-535999-mTwórcy tych aplikacji niestety niezbyt dobrze odwzorowali struktury gramatyczne. W związku z tym tłumaczenia są zbyt dosłowne, niedokładne i zawierają mnóstwo błędów. Niechlujność tłumaczenia wynika między innymi z tego, że języka nigdy nie tłumaczy się słowo w słowo. Te same wyrażenia w języku powinny być zapisane inaczej w języku ojczystym i vice versa. To daje pole do popisu dla tłumaczy, którzy nie mogą czuć się zagrożeni z powodu obecności takich urządzeń czy aplikacji na rynku. A nam pozostaje uczyć się języków i nie spoglądać bezkrytycznie na to co przetłumaczy nam jakaś aplikacja online.

Żadnych Komentarzy

Jak działa wkładka bębenkowa?

Tagi: , , , ,

Jak działa wkładka bębenkowa?

Dodane 09 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Drzwi i jego zabezpieczenia

Zabezpieczenia się jest bardzo istotne dla każdego posiadacza mieszkania lub domu. Drzwi są podstawowym zabezpieczeniem przed wejściem na teren posiadanego mienia niechcianego gościa. Założenie mocnych drzwi, opierających się na silnych, najlepiej 3 częściowych zawiasach oraz montaż dobrego zamka powinny być wystarczające w większości przypadków.

Sforsowanie zamka do drzwi może się udać średnio doświadczonemu włamywaczowi aczkolwiek z pewnością nie obędzie się bez wzbudzenia podejrzeń – nie tylko wśród mieszkańców (jeśli są obecnie) ale także wśród sąsiadów. Majstrowanie przy zamku może wymagać wielu minut prób i błędów zanim w końcu zostaną złamane, są jednakże zamki, których nie da się tak po prostu przebyć i jedyną opcją włamania się byłoby wyważenie drzwi, na szczęście na rynku znajdują się także i takie drzwi, które dla złodzieja będą znaczącą przeszkodą.

Jaka wkładka do drzwi?

Najpopularniejsze w Polsce zamki do zamki bębenkowe. Ich struktura oraz działanie są proste. Wmontowana wkładka do zamka drzwi obraca się jeśli pasujący do klucz będzie w stanie podważyć bolce, których wysokość musi wpasować się we wcięcia na kawałku płaskiego metalu jakim jest właśnie klucz. Wkładka bębenkowa najczęściej stosowana jest w zamkach w drzwiach wyjściowych, zaś drzwi, które zakładane są na zawiasy do sypialni czy innych pomieszczeń w domach zwykle są prostszej konstrukcji, zaś ich obejście jest bardzo proste i często wystarczyć może odpowiednio stabilny i wyprofilowany kawałek pręta. Zamki w drzwiach wyjściowych powinny być jak najmocniejsze oraz jak najskuteczniejsze. Odgrodzenie się od potencjalnego włamania warte jest ceny, jaką trzeba ponieść za zamki dobrej jakości, warto bowiem wiedzieć, że zamek słabej jakości to dla złodzieja zaledwie kilka minut dłubania.

Zamek na miarę twoich potrzeb – kilka słów o mechanizmie wkładki bębenkowej

Wkładka bębenkowa

Wkładka bębenkowa – Wikipedia.org

Proste wkładki bębenkowe mogą być użyte np. w garażach czy innych miejscach, które nie są szczególnie istotne zaś zabezpieczenie ich nie musi być tak pieczołowite jak w przypadku domów. Kiedy wkładamy klucz do zamka, a jest on kluczem pasującym, bolce we wkładce podnoszą się (są przyczepiony do sprężyn), jeśli klucz pasuje w 100% podniosą się wszystkie bolce, a klucz dojdzie do końca, wtedy możliwe jest przekręcenie bębenka, co powoduje schowanie metalowej blokady do środka i w konsekwencji otwarcie drzwi. Niektóre zamki posiadają wystające metalowe zapory na zewnątrz, dlatego dokładnie widać kiedy zamek jest zamknięty, inne wkładki montowane są wewnątrz drzwi, wtedy sprawdzenie czy drzwi są zamknięte (znajdując się wewnątrz) może wymagać pociągnięcia za klamkę. Wkładka bębenkowa powinna być kupowana wyłącznie u fachowców, zamek musi być mocny, stabilny, wytrzymały i nie może powodować zacięć klucza, a tym bardziej jego unieruchomienia.

Pomoc podczas redagowania tekstu: http://wkladki.info.pl

Żadnych Komentarzy

Rzeźba piaskowiec

Tagi: , ,

Rzeźba – znajdziesz dla niej miejsce?

Dodane 09 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Dekoracja domu to zagwozdka każdej gospodyni domowej. Mężczyźni zostali stworzeni do wyższych celów, toteż ta prosta z pozoru czynność przypada właśnie kobietom. Wydawać by się mogło, że to bardzo proste – udekorować dom lub mieszkanie. Nic bardziej mylnego.

Dobranie odpowiednich elementów wystroju takich jak chociażby firany, zasłony, meble, dywany, stoliki i dodatki jest bardzo trudne i wymaga ogromnego poczucia estetyki.

Rzeźba piaskowiec

Poczucie estetyki posiada większość z przedstawicielek płci pięknej. To im w głównej mierze zawdzięczamy to, jaki wystrój panuje w naszym domu czy mieszkaniu. Zdarza się jednak, że również panowie znają się na sztuce i potrafią łączyć odpowiednie kolory (używając przy tym więcej niż te z palety podstawowej) i dobierać pasujące do siebie style.

Nie mniej jednak jeżeli chcemy mieć odpowiednio urządzone mieszkanie musimy zadbać o to, aby nie popełniać błędów podstawowych i nie przesadzać z mieszanką stylów wnętrz. Oczywiście można postawić na mieszanie stylów ale wyłącznie na swoją odpowiedzialność. I tak w przypadku pragnienia aby w naszym mieszkaniu panował styl nieco antyczny – odpowiednia będzie rzeźba. Plus takiego rozwiązania jest taki, że możemy poprosić o rzeźbę czego tylko zapragniemy, a artysta postara się dla nas to wykonać.

Rzeźba – znajdziesz dla niej miejsce?

Rzeźby to bardzo dobre uzupełnienie wybrakowanego charakteru wnętrza antycznego. Warto znaleźć dla niej miejsce i postarać się, aby w docelowym pomieszczeniu czuć było atmosferę antycznego wystroju przy jednoczesnym zachowaniu poszanowania dla prawdziwej sztuki. Rzeźby są rewelacyjnie atrakcyjne cenowo oraz trwałe i ponadczasowe. To idealny dodatek dla każdego wystroju wnętrza.

 

Żadnych Komentarzy

iphone-4s

Tagi: , , ,

Recenzja Iphone 5s

Dodane 08 kwietnia 2015 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Apple to światowy potentat branży nowych technologii a przede wszystkim producent najchętniej kupowanych i najbardziej lojalnych użytkowników. Polityka firmy Apple jest niemalże doskonała, dlatego ich wysokiej jakości produkty cieszą się tak ogromną popularnością. Dzisiaj recenzji poddajemy jeden z produktów marki apple, a jest nim Iphone 5S.

iphone-4s

Model oznaczony numerkiem 5S to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, trwałość, niebanalny design, lekko poprawiony do poprzedniej wersji i oczywiście niesamowite parametry. Na samym początku mamy do wyboru dwie wersje tego małego cudeńka – wersję o pojemności 16GB oraz 32GB. Obie wersje myślę, że spokojnie zadowolą wszystkich użytkowników. 16GB wydaje się uboższą wersją ale w zupełności wystarczy na zainstalowanie aplikacji, gier, ulubionej muzyki i wykonanie wielu zdjęć i filmów. Telefon jest lekki i waży zaledwie 112G. Nie ma jednak problemu z wyczuciem go w dłoni, w której również świetnie leży ze względu na idealnie zaprojektowany kształt. Jeżeli chodzi o kolory to należy wspomnieć, że Apple trzyma się swojego schematu i wypuszcza zazwyczaj 3 wersje kolorystyczne:

– biały,

– czarny,

– złoty.

Praktycznie każdy kolor telefonu pasuje do każdej płci, dzięki czemu wszystkie wersje cieszą się taką samą popularnością.

Iphone 5s

Zdjęcie pochodzi ze strony: Akcesoria GSM Wrocław

Najważniejszą rzeczą są jednak parametry techniczne czyli tzn. hardware telefonu. W modelu 5s mamy do dyspozycji wyświetlacz o przekątnej 4cali (standardowy wymiar wyświetlacza) w autorskiej technologii RETINA. Do tego w środku zamontowano bardzo wydajny 64-bit procesor A7 o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że telefon nie będzie nam się zawieszał a jego wydajność będzie w każdym, nawet największym obciążeniu tak samo dobra.

Te wszystkie parametry czynią z Iphone 5S telefon niemalże idealny. Każdy kto choć raz miał telefon marki Apple w dłoni, wie jaka jakość idzie za tym producentem. To właśnie dlatego użytkownicy telefonów marki Apple są jej tak oddani i nie zamieniliby swoich Iphone na nic innego.

Żadnych Komentarzy

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno