Czerwiec, 2014 - Recenzje Produktów

Czerwiec, 2014

herbata

Tagi: , , ,

Czerwona herbata

Dodane 11 czerwca 2014 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Od pewnego czasu wiele osób doceniło właściwości czerwonej herbaty. W związku z tym stała się ona powszechna w niemalże każdym domu i serwowana po posiłku zamiast klasycznej, czarnej. Głównym powodem takiej zmiany jest ostatnio rozpowszechniona moda na odchudzanie.

herbata

Czerwona herbata zawiera wiele właściwości przyspieszających nasz metabolizm, powodując tym samym spalanie tłuszczów. Bardzo ważny jest rytuał parzenia, aby herbata wykazywała swoje dobroczynne działanie musi być odpowiednio przygotowana. W tym celu należy parzyć ją pod przykryciem przez około 3-7 minut.

Działanie czerwonej herbaty to między innymi:

 • Pobudzenie wydzielania soków trawiennych,
 • Stymuluje prace jelit,
 • Przyspiesza spalanie tłuszczów,
 • Reguluje masę ciała,
 • Obniża poziom cholesterolu,
 • Pomaga chronić zęby przed próchnicą.

Wszystkie wyżej wymienione są skutkiem zawartych w niej składników odżywczych, tj.: mikro – i makroelementy, olejki eteryczne oraz białka.

Grafika: Marek M (Praca własna)

Możliwość komentowania Czerwona herbata została wyłączona

zielona kawa

Tagi: , , ,

Zielona kawa – skąd moda?

Dodane 05 czerwca 2014 przez Redaktor

Facebooktwitterlinkedin

Od pewnego czasu głośno jest o zielonej kawie. Czym różni się od czarnej? Jakie ma właściwości? Dlaczego tak chętnie sięgają po nią konsumenci?

Kawa, o której jest mowa powstaje z ziaren, których obróbka kończy się przed procesem palenia. Dzięki temu posiada więcej substancji odżywczych. Od kawy czarnej różni się przede wszystkim smakiem. Ponadto jest mniej aromatyczna i ma silne działania prozdrowotne. Mimo wszystko jednak posiada taką samą ilość kofeiny, dzięki czemu jej działanie pobudzające jest takie same jak u kawy czarnej.

zielona kawa

Ponadto zielona kawa bogata jest w wiele składników aktywnych, które mają dobroczynne działanie dla organizmu. Kluczowym jest kwas chlorogenowy, odpowiedzialny za obniżenie wchłania cukru i właściwy metabolizm. Najchętniej sięgają po nią osoby odchudzające się. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż regularnie jej spożywanie pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

Do innych właściwości zielonej kawy zaliczamy:

 • przeciwbakteryjne,
 • przeciwwirusowe,
 • przeciwgrzybiczne,
 • przeciwzapalne,
 • przeciwmiażdżycowe,
 • i wiele innych.

Co więcej podobnie jak zielona herbata jest również antyoksydantem. Wpływa to korzystnie na pracę umysłu, pamięć i koncentrację.

 

Możliwość komentowania Zielona kawa – skąd moda? została wyłączona

Advertise Here

Advertise Here

O Nas:

Recenzjeproduktow.pl to nowoczesny portal, który prezentuje wszystkie produkty jaki można kupić w Polskich sklepach. Kupujemy, testujemy a następnie publikujemy recenzję wraz z opiniami testującego oraz wyszczególnieniem wad oraz zalet. Zasada jest prosta - dosyć bubli oraz naciągania klientów na niepotrzebne produkty. U nas otrzymasz informacje o produkcie bez lokowania produktu i nieuczciwych praktyka marketingowych. Jesteśmy po to aby każdy mógł wydać swoje pieniądze w jak najrozsądniejszy sposób.Dla prawników:


Najlepsze polskie drewno